• "christopher nolan'a bırakılacağını çok umduğum 2018'de anca göreceğimizi düşündüğüm bond serisinin son filmi."
 • "2016 sonlarında vizyona girecek olan ve daniel craig'i son kez james bond rolünde göreceğimiz film."
 • "umarız christopher nolan'ın abartılan filmlerinin atığını yiyecek bir film olmaz."
 • "ne olursa olsun, muazzam bir hames bond filmi olacaktır."
Facebook Yorumları
 • comment image

  christopher nolan'a bırakılacağını çok umduğum 2018'de anca göreceğimizi düşündüğüm bond serisinin son filmi.


  (the gambit - 1 Ağustos 2012 01:14)

 • comment image

  hakkında şimdilik bildiklerimiz şunlar:
  -sam mendes çekmeyecek. kimin çekeceği muhtemelen ancak 2016'da belli olur.
  -daniel craig'in oynayıp oynamayacağı belli değil. kontrat sona ermiş. dolayısıyla aktörü ikna edemezlerse 2016'da başrol arayışları da başlayacak.
  -sony filmi finanse etmeyebilir. çünkü sony filmin bütçesinin yarısını ve pazarlama giderlerini karşılıyor ama kârın sadece %25'ini alıyor. o yüzden 2016'da yeni stüdyo da arayacaklardır.
  -craig dışındaki oyuncular (naomie harris, ben whishaw, ralph fiennes, belki lea seydoux ve christoph waltz) bu filmde de (bond 25) görünecekler.
  -film 2017'ye yetiştirilmeye çalışılacak ama zor gibi görünüyor. muhtemelen 2018'e ertelenecektir.
  -james bond bu filmde de sevişecek, içkisini içecek ve düşmanını yenip yüce kraliçeyi koruyacak.


  (sherlock holmes 90 - 9 Kasım 2015 16:55)

 • comment image

  daniel craig'in sözleşmesine göre başrolü kimseye kaptırmayacağı film.

  ancak ortada şöyle bir durum var. bir röportajında eğer bond'u oynamak için kendini yaşlı hissederse bu filmde oynamayacağını ve spectre'ın 8 ay süren çekim aşamasında çok yorulduğunu belirtmiş. ayrıca sette de yaralandığı olmuş. böyle bir durumda bond karakterini canlandıracak oyuncu dedikoduları ektedir:

  (bkz: idris elba) (bond'a hayat vermiş siyahi bir oyuncu olmamış)
  (bkz: tom hardy)
  (bkz: damian lewis) (3 ay sonra 45 yaşına girecek)
  (bkz: henry cavill) (gereksiz uzun)
  (bkz: michael fassbander) (britanyalı değil)
  (bkz: jamie dornan) (bond'un 25. tonuna uygun karizmaya sahip değil)

  şahsi fikrim bond karakterine en iyi gidecek aktörün tom hardy olduğu yönünde. karizması başarıyla kalkar rolün altından.

  konuya gelecek olursak, filmin konusu da dedikodudan öteye gidemiyor. bulabildiğim elde tutulacak tek söylenti, blofeld'ın hapisten kaçarak madeleine'i öldürmesi. (bkz: ve olaylar gelişir)

  son olarak ralph fiennes, ben whishaw ve naomie harris'in bu filmde kadroda olması bekleniyor.


  (cam kavanoz - 23 Kasım 2015 17:18)

 • comment image

  bu filmle ilgili entrimi 2015'te girmişim, 3 yıl önce! o kadar zaman geçmiş mi son filmin üstünden? yıl oldu 2018, hâlâ çekemediler filmi. yalnız bu süre zarfında köprünün altından çok sular aktı. christopher nolan yönetebilir söylentileri çıkmıştı, ki hep çıkıyor, bond 26 için de çıkacak. ama ben yönetmeyeceğine adım kadar emin olduğum için hiç heyecanlanmadım. zaten bir süre sonra nolan da özetle "bana 'gerçekten' ihtiyaç duyulduğunda filmi çekerim" demişti. ama nolan ancak yeniden çevrimi yapar, kalkıp daniel craig'li final filmi çekmez. o yeni bir bond belirlemek, kuralları değiştirmek, seriye taze bir hava getirmek niyetinde. batman'de yaptığı gibi. o yüzden 25'i değil, ama eon kuralları değiştirmesine izin verirse 26'yı çekebilir. işin kötü tarafı 3 yıldır "kim bond olacak?" "ayy yoksa tom hiddleston yeni bond mu? taron egerton mı yeni bond?" söylentileriyle affedersiniz kafa s...tiler. 2 yıl sonra gene yeni yönetmen, yeni bond haberleriyle kafa s...kmeye devam edecekler.

  aslında denis villeneuve'ü istiyorlardı ama villeneuve, dune'ı çekeceği için teklifi reddetti. adları anılan diğer yönetmenler de fazla ünlü bulunmadıkları için teklif danny boyle'a yapıldı. boyle teklifi kabul etti ama şöyle bir durum var: john hodge'ın senaryosunu eon beğenmezse boyle filmi çekmeyecek. o zaman da tekrar yönetmen arayışı başlayacak. ama hodge'ın senaryosu beğenilirse çekimlere yıl sonunda başlanacak. filmin kasım 2019'a yetişebileceğini hiç sanmıyorum. tahminimce 2020'ye ertelenecek. yazın vizyona sokarlar veya bir yıl erteleyip kasım 2020'de vizyona çıkarırlar. yetişirse şaşıracağım, çünkü büyük prodüksiyonlu bir film olduğu için tamamlanması bir yıldan uzun sürüyor. bu arada boyle doğru bir seçim mi bilemiyorum. keza hodge da yıllardır iyi senaryolar kaleme alamıyor. önceki film de dandikti, bu nedenlerden ötürü bond 25 heyecanlandırmıyor. son film epey vasattı aslında. artık final zamanı geldi. craig'li seriyi bitirip yeni bir bond'la baştan başlamalılar. neyse bakalım yardımcı roller kime gidecek? christoph waltz seriye dönmeyeceğini söylemişti. zaten önceki filmin zayıf taraflarındandı. lea seydoux döner mi acaba? bekleyelim görelim. son not: aslında craig'li filmlerdeki tüm kötüleri alıp son filmde blomfield'a (waltz) bağlama fikrini sevmiştim ama çok kötü işlendi bu fikir. blomfield'ın bırakın kötülerin kötüsü olmasını, serinin en vasat kötüsü olmuştu. daha önceki blomfield nasıldı filmi izlemediğim için bilemiyorum ama yeni blomfield dandikti. bari yeni filmdeki kötü daha iyi yazılsın da craig sağlam bir filmle role veda etsin.


  (sherlock holmes 90 - 15 Mart 2018 18:44)

Yorum Kaynak Link : bond 25