Çıkış Tarihi     : 23 Ekim 2019 Çarşamba, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Aksiyon,Macera,Bilim Kurgu
Taglar             : zaman yolculuğu,Sonlandırıcı,robot,Devam filmi,woke
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Tim Miller (IMDB)
Senarist          : James Cameron (IMDB)(ekşi),James Cameron (IMDB)(ekşi),Josh Friedman (IMDB)(ekşi),David S. Goyer (IMDB)(ekşi),Justin Rhodes (IMDB)
Oyuncular      : Linda Hamilton (IMDB), Arnold Schwarzenegger (IMDB)

Terminator: Dark Fate (~ Terminatör: Kara Kader) ' Filminin Konusu :
Dani Ramos gelecekten gelen bir katil robot tarafından kovalanmaktadır. Ancak Dani, bu robot hayatına girmeden önce son derece sıradan bir yaşama sahiptir. Terminator ise serinin ilk iki filmindeki gibi yüksek teknolojiyle uyumlu likid metalden oluşan bir katil robottur. Sarah Conor, Dani'ye karşı düzenlenen suikasti engellemek için yeniden ortaya çıkmıştır. Grace ise Sarah ortaya çıkmadan önce Dani'nin tek koruyucusudur. Grace ise yarı insan yarı robottur.


 • "linda hamilton var, james cameron var, arnold var. daha ne istiyonuz demezler mi adama?(bkz: bunlar sevinç gözyaşları)"
 • "sokakta görsem ensesine şaplak atacağım beta bir tipin terminatör olduğu filmdir."
 • "oh , goody the lgbt 1000 that's just what we need! yorumu ile koparmış sikko film."
 • "30 yil önceki efektlerden kotu efektleri olan film"
Facebook Yorumları
 • comment image

  iyi de zaten 2. filmden sonrasını yok sayarak genisys'i çektiler. o filmde de ilk ve ikinci filmlerdeki hikayeleri hatta bire bir sahneleri kullandılar. böyle canımız istedikçe seriyi bozabiliyorsak iki senede bir çekip çekip vizyonda sıçınca "yok yok bu olmadı ya" diyelim, paramount'tan paramızı alalım devam edelim. ayıp lan...


  (massayidonatello - 22 Mart 2019 15:40)

 • comment image

  hollywood yapımcılarının anlayamadağı belki de beceremediği şey şu. insana zevk veren şey sonuçtan ziyade, sonuca giden yolda yapılanlardır. mesela t2'de sonuç falan yok. gelecekten gelen terminatörü ve skynet'in tüm kalıntılarını yok ettiler ama o tarihe terminatör gönderen skynet ondan 2 sene sonrasına gönderemeyecek mi? tabi ki gönderecek ve serinin sonraki filminde de gönderdi zaten. ama t2 niye serinin en iyi filmi? çünkü sonuçtan ziyade olayın içini bize o kadar güzel yansıttı ki kendimizi makinaların ele geçirmeye çalıştığı bir dünyada gibi hissettik. ilk filmde de bu böyleydi. zaten bu seriden bir bok olmayacağını anlayan james cameron seriden çekildi. sonraki tüm filmler de beklenin çok çok altında gişe aldı.

  anlamadığım şey niye bu seride bu kadar ısrar ediliyor? harcanan paraya oranla iyi sayılabilecek gişe elde edilemiyor. hikayeden de ne kadar zorlarlarsa zorlasınlar bir bok çıkmıyor işte. zaten çıkacak olsa james cameron gibi bir para avcısı bu seriyi asla bırakmazdı.

  bu filme gelirsek james cameron filmin sadece yapımcısı. ne yönetmeni ne de senaristlerinden biri. sırf bu yüzden filmden daha çok reklamı yapılacaktır tabi ama filme çok bir katkısı olacağını sanmam. dediğim gibi bu serinin çok ekmek yenecek bir tarafı kalmadı. genisys'ten belki biraz daha fazla izlenir o kadar.

  ayrıca eğer arnold insan çıkarsa ve gelecekte bir yerlerde kendi yüzünü terminatöre kopyalayıp insanlığı kurtarmak için o terminatörü geçmişe göndermişse sıçarım öyle filme afedersiniz. bu teori senelerdir konuşulan bir teori zaten. gerçi bunun sinyallerini genisys'te verdiler. arnold'u geçmişe kimin gönderdiği bilinmiyordu. bu sefer hikaye iyice o yöne kayarsa ağır sıçarlar.

  bu serinin finali asla olmayacak bu film, ilerde arnoldsuz rebootlar spin offlar falan gelecek ama bu evreni bitireceklerse kimsenin aklına gelmeyecek bir yolla bitirmeliler. tıpkı genisys'teki gibi bize 2 saat film izletip serinin ondan önceki 2 filmini yok sayıp ilk 2 filmdeki hikayenin de içine sıçıp, hikayeyi tümden açık uçlu bırakırlarsa cidden bundan sonra çıkacak filmi izlemem.

  genisys'te skynet'i bitirdik sanıp yollarına devam ettiler ve adım gibi eminim ki bu film oradan başlamayacak. hatta muhtemelen genisys'te tümden yok sayıp apayrı bir hikaye izletecekler bize. ama bu sefer de ilk 2 filmdeki o orjinalliğin içine ederlerse film gişede yine çakılır.

  son olarak bir soru bırakayım şuraya. james cameron terminatör'ün 3, 4 ve 5. filmlerine dahil olmadı. efsane 2 film çekmişken ve seriyi orada bırakıp efsane olarak anılmasını sağlamak varken, serinin haklarını serbest bıraktı ve seri 3 kuruşluk yönetmenlerin eline düştü. arnoldla bile düzgün bir gişe yapmayı beceremediler. james cameron tüm bunlara neden izin verdi? siklemediği için mi yoksa ileride terminatöre devam filmi nasıl çekilir herkese göstereceğim diyebilmek için mi? veya başka bir sebepten mi? bu film o film değil tabi çünkü kendisi filmi yönetmiyor.

  arnold elden ayaktan düşmeden james cameron bir terminatör yazıp yönetirse ve seriyi orada bitirirse tadından yenmez tabi ama nerdee?


  (breaking badteki kes kiz - 2 Nisan 2019 19:22)

 • comment image

  sana ağlama demeyeceğim.

  çünkü her gözyaşı mutsuzluktan değildir.

  edit: hislerim soğumuyor ama seriyi orjinal döneminden beri izleyen hasta bir fanatik olarak ne zaman çizgisi umrumda ne de başka bir şey; linda hamilton'ı bir daha sarah connor olarak görmek, 1991 yılında kızılay'da batı sineması'nda izliyormuşçasına kendisini izleyecek olmak "beni heyecandan delirtiyor". hiç bir şeyle ilgilenmek istemiyorum, beni dondursunlar, film başlamadan 6 saat önce çözsünler. bu günleri beklemek istemiyorum. diğer ergen robotlar falan umrumda değil. ben ruhen bir the expendables ım, ben batı sineması'nda filmi izlemiş çocuğum, trt 1'de ilk filmi izlemiş çocuğum, ben eşiyle sinemaya giderken "machete'ye gitsek ya" diyen adamım, ben aynı zamanda geceleri uçan terörüm ama o olmadı şimdi hahaha o çizgi filmdi. neyse, şu an ağlıyorum ve entry giriyorum. bu akşam terminatör, yarın da terminatör 2 izleyeceğim. şu an hedefe kilitlenmiş şekilde arabanın peşinde koşan robert patrick'im ben. sıvı robot olup elimi "süt sahnesindeki gibi" hareket ettiriyorum.


  (eldorado kaymakami - 23 Mayıs 2019 16:08)

 • comment image

  politik doğruculuktan nasibini alan son film. şu görüntüdeki eğretiliğe bakın hele. tek sıkıntı bu değil tabi kötü adam olarak seçtikleri tip de fecaat. bu kim amk? allah aşkına başka oyuncu mu bulamadınız? arkasındaki terminator'ün gözümü alan cgi tasarımı ayrı iğrençlik. yıllar önce çekilen ikinci filmdeki terminator'e bakın bir de. biri animasyon olduğu için konsol oyunundan fırlamış gibi diğeri gerçek olduğu için çok daha etkileyici.

  ikinci filmin üzerine çekilen her yeni filmle mis gibi terminator evreninin ağzına sıçılıyor maalesef. james cameron'un geri dönmesiyle bu filmden umutluydum ancak fragmandan bile yarrak gibi bir film olduğu belli oluyor. arnie mezara girene kadar şu güzelim evrenin yakasından düşmeyecekler belli ki.


  (halitkin - 25 Mayıs 2019 12:09)

Yorum Kaynak Link : terminator dark fate