Süre                : 1 Saat 47 dakika
Çıkış Tarihi     : 02 Şubat 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama,Savaş
Ülke                : UK
Yapımcı          :  Fluidity Films , British Film Company
Yönetmen       : Saul Dibb (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Simon Reade (IMDB),R.C. Sherriff (IMDB),Vernon Bartlett (IMDB),R.C. Sherriff (IMDB)
Oyuncular      : Paul Bettany (IMDB), Sam Claflin (IMDB)(ekşi), Stephen Graham (IMDB)(ekşi), Tom Sturridge (IMDB)(ekşi), Alaïs Lawson (IMDB), Andy Gathergood (IMDB), Jack Riddiford (IMDB), Adam Colborne (IMDB), Elliot Balchin (IMDB), Theo Barklem-Biggs (IMDB), Asa Butterfield (IMDB), Derek Barr (IMDB), Nicholas Agnew (IMDB), Rupert Wickham (IMDB), Miles Jupp (IMDB), Toby Jones (IMDB), Jake Curran (IMDB), Jack Holden (IMDB), Tom Ward-Thomas (IMDB), Harry Jardine (IMDB), Oliver Dimsdale (IMDB), Robert Glenister (IMDB), Will Adamsdale (IMDB), Eirik Bar (IMDB), Rose Reade (IMDB), Mark Allen (IMDB), Cameron Beaton (IMDB), Jean Luc Ellis De Boos (IMDB), Luke Fitchett (IMDB), Gary Hancock (IMDB), Pickles Hayward (IMDB), George Howarth (IMDB), John Kempson (IMDB), Rob Kidd (IMDB), Dickie Knight (IMDB), Harry Mariani (IMDB), Ash McNeil (IMDB), Trevor Poole (IMDB), Bob Skinner (IMDB), Dave Tate (IMDB) >>devamı>>

Journey's End (~ A Última Jornada) ' Filminin Konusu :
Journey's End is a movie starring Paul Bettany, Sam Claflin, and Stephen Graham. Set in a dugout in Aisne in 1918, it is the story of a group of British officers, led by the mentally disintegrating young officer Stanhope, as they...


 • "sam claflin, asa butterfield, toby jones, tom sturridge, stephen graham ve paul bettany’li savaş filmi.fragman"
 • "skyrim seven adamı duygulandıran jeremy soule güzelliklerinden biri.."
 • "josephine cox'un yazdığı bir roman."
 • "abarax topluluğunun crying of the whales albümde yer alan, can alıcı parçası. adamlar pink floyd'u yeyip yutmuş ve bu parçayı yapmışlar diyor dinleyen insan."
 • "aynı zamanda bir blue heelers bölümü."
 • "1973 çıkışlı matthew fisher albümü."
Facebook Yorumları
 • comment image

  durduk yere adamın amına koyan, the stolen earth'in devamı niteliğindeki doctor who bölümü. 4. sezonun 13. ve final bölümü ayrıca.

  --- spoiler ---

  dalek'ler dünya'nın da içinde bulunduğu 27 gezegeni kullanarak tüm evreni yok etme ve yaşayan tek ırk olma çabasında. doctor bir yanda, paralel evrenlerinden koşup gelmiş rose, mickey ve jackie bir yanda, torchwood ekibi bir yanda, unit'ten martha bir yanda, sarah jane bir yanda, hiçbir sikim yapamıyorlar ve evrenin yok edilmeye başlanmasına bir kalp atışı kala herkesi donna kurtarıyor! (kendisini yarı doctor haline getirip bir de yarı insan doctor yaratarak) doctor donna, the most important woman! ama ne yazık ki, bu güç bir insan için çok fazla, tıpkı bad wolf olayındaki gibi. bu yüzden doctor'la birlikte yaşadığı her şeyi unutması gerekiyor, ve bir daha asla hatırlamaması.
  doctor hafızasını silerkenki itirazları zaten yürek burkucu, hele doctor'la rose'un aynı yerde ikinci kez ayrılmasından hemen sonra gelince. (ama o kendi yarı insan doctor'unu aldı, şanslı kız.) ama beni her izlediğimde gözyaşlarına boğan, doctor durumu donna'nın annesi ve dedesine anlatırkenki şu replik:
  "bilmenizi istiyorum ki, uzaklarda gezegenler var onun sayesinde güvende olan. orada ışıkta yaşayan insanlar var, donna'nın şarkılarını söylüyorlar, binlerce, milyonlarca ışık yılı uzakta. onu asla unutmayacaklar, o asla hatırlayamazken. bir anlığına, bir mükemmel an boyunca, o tüm evrenin en önemli kadınıydı."
  hemen ardından donna'nın doctor'ı tanımaması üzerine dedesinin gözlerinin dolması da adamı cidden ne kadar sevdiğimi bir kez daha görmemi sağlıyor. bir de şu selamlama:
  "her gece doctor, hava karardığında ve yıldızlar belirdiğinde, yukarı bakacağım. yukarı, gökyüzüne bakacağım, ve seni düşüneceğim."
  kısacası, sikmişim rose'u, amy'yi, gelmiş geçmiş en iyi companion'sın donna noble! ben de asla unutmayacağım seni, teşekkürler yıldızların sönmesini engellediğin için!

  ---
  spoiler ---

  acı çekiyorum anlıyor musunuz?
  (bkz: whovian)
  (bkz: fangirl)
  (bkz: allah başka dert vermesin)


  (love my way - 21 Aralık 2013 14:14)

Yorum Kaynak Link : journey's end