Çıkış Tarihi     : 01 Ocak 2020 Çarşamba, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Macera,Komedi,Aile,Fantazi
Taglar             : woke,live action cgi hybrid,gemi,Yolculuk,victorian england
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Perfect World Pictures , Team Downey , Universal Pictures
Yönetmen       : Stephen Gaghan (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Stephen Gaghan (IMDB)(ekşi),Stephen Gaghan (IMDB)(ekşi),Hugh Lofting (IMDB)(ekşi),Thomas Shepherd (IMDB)
Oyuncular      : Rami Malek (IMDB)(ekşi), Robert Downey Jr. (IMDB)(ekşi), Tom Holland (IMDB)(ekşi), Carmen Ejogo (IMDB)(ekşi), Michael Sheen (IMDB)(ekşi), Ralph Fiennes (IMDB), Emma Thompson (IMDB)(ekşi), Marion Cotillard (IMDB)(ekşi), Octavia Spencer (IMDB), John Cena (IMDB), Selena Gomez (IMDB), Antonio Banderas (IMDB), Jessie Buckley (IMDB), Jim Broadbent (IMDB), Ralph Ineson (IMDB), Kumail Nanjiani (IMDB), Craig Robinson (IMDB), Frances de la Tour (IMDB), Oliver Coopersmith (IMDB), Kasia Smutniak (IMDB), Nick Mohammed (IMDB), Tonya Cornelisse (IMDB), Bern Collaco (IMDB), Nasir Jama (IMDB), Joseph Balderrama (IMDB), Samson Kayo (IMDB), Zak Holland (IMDB), Chris Brazier (IMDB), Belal Sabir (IMDB), Elliot Barnes-Worrell (IMDB), Melanie Hudson (IMDB), Clive Brunt (IMDB), Rico Pass (IMDB), Harry Collett (IMDB), Josie Kidd (IMDB), Stephen Samson (IMDB), Daniel Hoffmann-Gill (IMDB), Carmel Laniado (IMDB), David Cradduck (IMDB), Josh Jefferies (IMDB) >>devamı>>

Dolittle ' Filminin Konusu :
Dolittle, kraliçenin hastalığına çare bulmak için macera dolu bir yolculuğa çıkan Dr. John Dolittle'ın hikayesini konu ediyor. Dr. John Dolittle, İngiltere’nin en ünlü doktor ve veterineridir. Yıllar önce karısını kaybeden Dolittle, bunun akabinde kendisini malikanesinin duvarları arasına kapatır. Dış dünya ile bağlantısını kesen Dolittle, genç kraliçenin hastalandığını öğrenince kabuğundan dışarı çıkmaya karar verir. Hastalığa çare aramak için efsanevi bir adaya doğru yola koyulan Dolittle’a bu süreçte genç çırağının yanı sıra endişeli bir goril, kuş beyinli bir ördek, alaycı devekuşu, kutup ayısı ve akıl hocası olan papağan da eşlik eder.


  • "robert downey jr'ın başrolünde olacağı film. stephen gaghan, filmi yazıp yönetecek. hugh lofting'in 20'lerde çıkan kitaplarından uyarlanacak.edit: vizyon tarihi 24 mayıs 2019."
Facebook Yorumları

Yorum Kaynak Link : the voyage of doctor dolittle