Çıkış Tarihi     : 18 Ekim 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Komedi,Drama
Ülke                : Türkiye
Yapımcı          :  CMYLMZ Fikirsanat , Nulook Production
Yönetmen       : Cem Yilmaz (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Cem Yilmaz (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Cem Yilmaz (IMDB)(ekşi), Necip Memili (IMDB), Ozan Guven (IMDB)(ekşi), Nilperi Sahinkaya (IMDB), Uraz Kaygilaroglu (IMDB), Zafer Algöz (IMDB)(ekşi), Cemre Ebuzziya (IMDB), Umut Kurt (IMDB)(ekşi), Can Yilmaz (IMDB), Özkan Ugur (IMDB), Cem Davran (IMDB), Gürkan Deniz Akhanli (IMDB), Sami Hamidi (IMDB), Kuntay Kumbur (IMDB), Sirincan Çakiroglu (IMDB)

Karakomik Filmler: 2 Arada (~ Kaçamak) ' Filminin Konusu :
Orta yaşa gelmiş, ama hayatı boyunca kuralların hiç dışına çıkmamış bir adam olan Kudret'in (Cengiz Bozkurt) hayatı, bir arkadaşı yüzünden karıştığı soygun vakası ve sonrasında aralarına katılan yeni arkadaşlarıyla bir anda değişir, kendini emektar Toros'uyla birlikte Gaziantep'e doğru giderken bulur. Yol boyunca Kudret ve arkadaşlarının başlarına hem tehlikeli, hem de komik birçok olay gelecektir.


 • "adam, ekşiciler yarısında çıkıp artistlik yapamasın diye 2 film yapmış."
 • "sırf akrabası olduğu için belediyelerde işe alınan müdürleri hatırlıyorsunuz değil mi? bu filmde gördük ki can yılmaz tam da o. sadece ve sadece duruyor adam."
Facebook Yorumları
 • comment image

  cem yılmaz dendiği an komedi filmi beklemeniz elbette algıdan ve kendisinin mesleğinden dolayı ancak bu adam komediyi bırakıp gerçek manada sinema filmi yapmaya karar vereli çok oldu. o yüzden komedi bekleyenler beğenmeyebilir.

  fragmana gelirsek ilk film dram ikinci film ise bilim kurgu ağırlıklı. tiyatro sahnesi gibi iki perdeli, farklı bir film olacağı kesin. bilim kurgu olanının efektleri çok sağlam gibi duruyor. cem yılmaz’ın sürekli değişik şeyler denemesi bir sinemasever olarak beni çok mutlu ediyor şahsen.

  bir cem yılmaz filmi.


  (gecegelencis91 - 28 Aralık 2018 19:44)

 • comment image

  cem yılmaz türkiye gibi bir ülkede hiç ihtiyacı olmamasına rağmen farklı bir şey denemiş. bir kere buna çok saygı duyuyorum. film beğenilir beğenilmez ama bu herif sinemaya büyük özen gösteriyor. yoksa her sene koyardı stand-up gösterilerini milyonları bedavadan cukkalardı yine. gelsin izleyelim, kötü bir iş çıkacağa benzemiyor.


  (pathologic - 28 Aralık 2018 20:56)

 • comment image

  sinema salonundan taze çıktığım filmler serisidir.

  ilk bölümdeki filmi (2 arada ) oldukça beğendim. hem hikayesi ve mesajı güzeldi hem de teknik yapısı güzeldi. ayrıca cem yılmaz bu bölümde oyunculuk konusunda ortalamanın çok üstünde bir performans sergilemiş.

  ikinci bölümdeki filmi(kaçamak ) idare eder buldum. eğlenceli bir film olmuş. bu bölümde de görsel efektler baya iyiydi.

  ayrıca iki filmde de yine son birkaç cem yılmaz filminde olduğu gibi çeşitli göndermeler mevcut.

  netice olarak cem yılmaz yine kendi yolundan gitmeye devam ediyor. nedir bu yol: sürekli bir arayış, yeni şeyler deneme ,yeni hikayeler ,yeni karakterler. cem yılmaz tüm bu yenilik arayışının risklerini de güzünü kırpmadan alıyor bu bile ayrı bir takdir konusu ki ayrıca da geçmişini sömürmüyor birileri gibi. mesela gidip de gora 5 diye bir film yapmıyor.

  üretme konusundaki ısrarını her defasında takdir ettiğim cem yılmaz'ın kalemine sağlık diliyorum. yaptığı her işi gider biletli izlerim. beğenirim beğenmem ayrı konu ama kendisi her daim büyük bir saygıyı alıyor benden.

  edit :imla


  (ersooo - 18 Ekim 2019 18:13)

 • comment image

  ya şu cem yılmaz'dan artık bu vakitten sonra öyle gora, arog performansı, herşey çok güzel olacak doğallığı veya ne bileyim doritos, opet reklamlarındaki performansını beklemek çok ayıp olur.

  bu adam komedi alanında devrimlerini yaptı ve bitti yani malesef. yaşlanılıyor zaman geçiyor... bundan sonra izlenilen herşey geçmişine saygıdan ve sevgiden izleniyor... zaman malesef acımasız bunu kabul etmek lazım.

  onun dışında cem yılmaz'dan tavsiyem yeni bi şeyler yapmak istiyorsa bir netflix dizisi deneyebilir? mafya filmi çekebilir. dram filmi yapabilir... ama bu tarz zıpır komedi işleri artık olmuyor malesef.


  (mozambik asilliyim - 19 Ekim 2019 00:44)

 • comment image

  cem yılmaz sanat sever bir insan bunu biliyoruz. karakomik filmler'i izledim. bir ara beğenmek için kendimi zorluyor olduğumu fark ettim. film çekmek ve bir şeyler üretmekten büyük keyif alıyor fakat bu kendisini tatmin etmekten ibaret olmaya başladı. kadro konusu ise ayrı bir başlık. zafer algöz, ozan güven ve cem yılmazı bir arada görmeyi seven vardır ama her filmde bir arada olmaları baydı. her biri başlı başına iyi ve kaliteli oyuncular onda sorunumuz yok elbette. bu grubu bir arada gördüğümde, çok iyi bir kanka grubunun sırf kendileri eğlenmek için birlikte yaptıkları bir aktivite gibi geliyor artık. beğenilir ve gelir sağlarsa ne ala, yok öyle olmazsa da biz eğlendik zaten modunda gibiler.

  not: bu filmi eleştiriyor olmamız, recep ivedikleri, cumali ceberleri, yok efendim enes batur filmlerini beğeniyor olduğumuzdan değil. onları izleyip eleştirme zahmetinde dahi bulunmuyoruz o bambaşka bir vaka. biz göte göt diyoruz, yapılan budur.


  (kirmizi ozon tabakasi - 20 Ekim 2019 01:14)

 • comment image

  yeter artık cem yılmaz bir film yaptı diye o film kaliteli ya da eh işte olmuyor.

  film çok kötüydü.zamanıma yazık.o süre zarfında evde oturup boş duvarı izlesem daha kaliteli geçerdi zamanım.

  cmylmz ın son 10 yılı çok kötü.filmleri berbat.millet aa cem oynuyor diye hıhıhı fena değil diyor ama herkes biliyor gerçeği.

  filmleri komik değil ve bir derinliği de yok.

  kadro hep aynı.sırf onun için bile gidilmez filmlerine.

  şafak sezer e herkes gülüyor şuan ama adam rolü yazıp ona uygun karakteri gidiyor fikirtepe den bulup oynatıyor.cem hep aynı valla tiksiniyorum artık.

  stand up konusunda olumsuz eleştiri yapamam harika çünkü.

  işin özü ne biliyor musunuz?

  bu adam halktan koptu ama entelektüel de olamadı.

  yani ne ankaralı namık ne de fazıl say

  hal böyle olunca da ne recep ivedik tayfası beğeniyor ne nuri bilge ceylan'ın kitlesi.


  (starbucksta ki cool adam - 20 Ekim 2019 17:16)

 • comment image

  sırf akrabası olduğu için belediyelerde işe alınan müdürleri hatırlıyorsunuz değil mi? bu filmde gördük ki can yılmaz tam da o.

  sadece ve sadece duruyor adam.


  (eklemeddin fistanoglu - 21 Ekim 2019 00:00)

 • comment image

  buraları okuyorsa, sn. cem yılmaz a birkaç kelam etmek isterim.

  sevgili yılmaz, sen bu ülkenin gördüğü en büyük mizahçılardan birisin, sanatın neredeyse her alanına dair yaptıkların tartışılmaz; minnet duyuyorum, uzun uzun seni övmek istemiyorum; en kötü hâlin bile iş yapar vs. vs. orası ayrı.

  ama hissiyatım, etrafındakilerin senin gözünü kör ettiği yönünde.

  çok kapalısın. bu hâlin antipatik gözüküyor. ozan güven, cem davran ve necip memili'yle beraber teke tek'e katıldın, en büyük minütajı sen aldın; necip memili'ye tek söz bile gelmedi...

  bunu kanal istiyor ya da programı fatih altaylı öyle sunmuş olabilir ama ne olur sen yapma...

  "arkadaşlarım anlatsın," de, bir şey de, ama bu tuzağa düşme.

  program sana methiye programı gibiydi... etrafındakiler seni özel hayatında da bu kadar övüyorlarsa, yazık.

  filmlerinin dramatik yapısında sorunlar var. lütfen yanına biraz daha sana müdahale edebilecek bir senarist ya da senaryo doktoru al.

  seni seviyorum, ricamdır.


  (jamesgatz - 21 Ekim 2019 01:04)

 • comment image

  cem yılmaz bu filmle ilgili olarak 2 saçma şey yüzünden eleştiriliyor.

  1- cem yılmaz biletlerin pahalı olmasına çalışmadı. bilet parasını düşük gösterip mısır satan sinemacının kendi payına konmasının önüne geçmeye çalıştı ki bunda çok haklı.

  2- sosyal medya'da barış pınarı harekatına destek vermediği için filmine gidilmemesi için çağrılar falan var. cem yılmaz güzel bir film yapmış olsa kimse sikine takmaz o film yine en az 3 milyonu geçerdi.

  cem yılmaz'ın şunu anlaması lazım film gişede batmasının nedeni ne bilet pahalılığı ne de akplilerin ona karşı koyduğu tepki.

  cem yılmaz'ın artık izlenmemesinin nedeni bütün hayallerini gerçekleştirmiş olması.

  ergenken gazetede gördüğü televizyonda izlediği çok beğendiği tüm kadınlarla beraber oldu, biriyle evlendi bir çocuğu var.

  istediği her filme sponsorunu buluyor. filmleri toplamda 30.000.000 bilet sattı.

  ona çok büyük saygı duyan hatta ondan korkan bir arkadaş çevresi var.

  müzik yapmak istediğinde türkiye'nin en iyi müzisyenlerini evine çağırıp beraber takılabiliyor.

  herkes cem yılmaz'ın arkadaşı olmak ister. kime dokunsa kısmeti açılıyor bazen bu kadın oyuncular için geçerli olmuyor tabi ama bir şekilde abisiyle zafer algözüyle kocaman kalabalık bir grubun lideri önderi.

  cem yılmaz 25 yıldır iktidarda olan akp gibi. artık yıprandı eskidi heyecanını kaybetti, yeterince zenginleşti , bütün hayallerini gerçekleşti neden izleyicilerini dinlesin ki?

  cem yılmaz'a sorsanız erdoğan muhalifidir ama filmini sevmeyenlere benim seyircim değil diyebiliyor aynı erdoğan'ın kendine oy verenlere ümmet demesi kendisini eleştirenleri ümmet dışı görmesi gibi.

  cem yılmaz'ın işi erdoğan'dan daha kolay. yeter ki şu abisinden bir kurtulsun. izleyicilerinin filmini beğenmeyenlerin neden beğenmediğini anlamaya çalışsın.


  (resistanbul - 22 Ekim 2019 00:31)

Yorum Kaynak Link : karakomik filmler