Süre                : 1 Saat 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 20 Temmuz 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Biyografi,Drama,Tarih,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Acacia Filmed Entertainment , Castle Rock Entertainment , Savvy Media Holdings
Yönetmen       : Rob Reiner (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Joey Hartstone (IMDB)
Oyuncular      : Woody Harrelson (IMDB)(ekşi), James Marsden (IMDB)(ekşi), Rob Reiner (IMDB)(ekşi), Tommy Lee Jones (IMDB)(ekşi), Jessica Biel (IMDB)(ekşi), Milla Jovovich (IMDB)(ekşi), Richard Schiff (IMDB), Luke Tennie (IMDB), Terence Rosemore (IMDB), Margo Moorer (IMDB), Michael Harding (IMDB), Kate Butler (IMDB), Luke White (IMDB), Gabe White (IMDB), Bowen Hoover (IMDB), Caroline Fourmy (IMDB), Teri Wyble (IMDB), Al Sapienza (IMDB), Steve Coulter (IMDB), Gretchen Koerner (IMDB), Jake Reiner (IMDB), Julie Mun (IMDB), Marcus Lyle Brown (IMDB), Wayne Pére (IMDB), Anthony Reynolds (IMDB), Han Soto (IMDB), Jay Seals (IMDB), Carl Palmer (IMDB), Michael 'Mick' Harrity (IMDB), Jack Topalian (IMDB), Ned Yousef (IMDB), Stephanie Honoré (IMDB), Ariadne Joseph (IMDB), J. Omar Castro (IMDB), Ava Santana Cassano (IMDB), Michael Scott (IMDB), Tadasay Young (IMDB), Devyn A. Tyler (IMDB), Preston James Hillier (IMDB), Lindsay Ayliffe (IMDB) >>devamı>>

Shock and Awe (~ Sok ve Dehset) ' Filminin Konusu :
Shock and Awe is a movie starring Woody Harrelson, James Marsden, and Rob Reiner. A group of journalists covering former President George W. Bush's planned invasion of Iraq in 2003 are skeptical of the President's claim that Saddam...


 • "son dönemlerde tcmb'nin politika stil tercihi. piyasaya beklenmedik müdahalelerle istediği yöne hareket bekliyor. lakin hayvan terli, öyle kolay yön değiştirip koşmaya başlayamıyor."
 • "amerika'nın gokten yagmur gibi bomba yağdırdığı, insanın insan olmaktan utanmasına yol açan görüntüleri izleyip amerika'ya binlerce lanet okunmasına neden olan operasyondur..."
 • "sınırsız bush adiliğinin son örneği. göt oğlanlığının tarifi..."
Facebook Yorumları
 • comment image

  pentagon tarafindan irak isgalinin ilk gunlerinde kullanildiktan sonra, yaptiklari isi, yani terorizmi tarif ettigini farkedip, soka giren ve dehsete kapilan abd yoneticilerinin "irak'a ozgurluk" bicimine soktuklari, itiraf iceren operasyon lakabi.
  (bkz: algi yonetimi)


  (muallak - 4 Nisan 2005 18:09)

 • comment image

  son dönemlerde tcmb'nin politika stil tercihi. piyasaya beklenmedik müdahalelerle istediği yöne hareket bekliyor. lakin hayvan terli, öyle kolay yön değiştirip koşmaya başlayamıyor.


  (507 - 18 Ekim 2011 16:09)

 • comment image

  onslaught'un killing peace albumunden 9 numaralı ve son şarkıdır.
  sözleri şöyledir;

  destination warfare
  the disciplined elite
  strike in silence
  dead of night
  target to delete
  a strategy of violence
  no mercy no release
  no emotion
  killing time
  with unrelenting ease

  riding on the winds of death
  raining from the sky
  suffocating final breath
  the misery sublime
  shock and awe
  eradicate eliminate exterminate at will shock and awe
  rapid execution termination orchestration of the dead

  cometh of the madman
  cometh of the hour
  cascade through
  the corridors of power
  terroristic nightmare
  ostracize the sun
  hell on earth
  from nowhere comes
  the pain has just begun

  riding on the winds of death
  raining from the sky
  suffocating final breath
  the misery sublime
  shock and awe
  eradicate eliminate exterminate at will shock and awe
  rapid execution termination orchestration of the dead

  war.. is the kingdom of pain
  war.. is the mother of fatality
  war.. is a violent domain
  war.. chemical nuclear
  war.. fare is a circle of hate
  war.. is a lesson in brutality
  war.. with a smile on the face
  war.. is the love inhumanity
  war

  shock and awe
  eradicate eliminate exterminate at will shock and awe
  rapid execution termination orchestration of the dead


  (fuck milk get beer - 30 Aralık 2008 17:26)

 • comment image

  savaşın bir lojistik operasyon ve siyasetin farklı araçlarla devamı olduğu düşünülürse, günümüz süper güçleri için en uygun maliyetli savaş stratejisidir.

  ırak'taki uygulamasına baktığımızda öncelikle seyir füzeleri ile düşmanın hava unsurlarının ve yerden havaya tehditlerinin karargah ve iletişim merkezleri beraberinde nötralize edilmesi var. türkçe meali:

  (1) düşmanın iletişimini önle/yok et,
  (2) düşmanın genel taktik ve stratejik örgütlenmesini önlemek üzere önemli karargahları vur,
  (3) düşman uçaklarını ya da havaalanlarını vurarak uçaklarının kalkmasını engelle,
  (4) varsa, karadan havaya önemli silah sistemlerini yok et,

  şeklinde bir saldırı ile başlamaktadır. bunları yaptıktan sonra, kendi uçaklarınız için artık bir tehdit kalmayacağından, daha düşük maliyetli mühimmatla bu sefer düşmanın lojistiğini engelleyecek hedeflere saldırılır.

  bu saldırıların sonucunda, havada uçan unsuru kalmamış, hava saldırılarına tamamen açık, iletişim kanalları tıkalı/engelli/problemli, karar alamayan ve ihtiyaç duyulan kaynakları ihtiyaç duyulan yere nakledemeyen bir düşman kaldığı gibi bu düşman aşağıdaki ağır şartlar altında kalacaktır:

  (1) kurmaylar karar alamayacak (iletişim yok, bilgi yok, lojistik yok, hava desteği yok).
  (2) sahadaki birlikler emir, bilgi, kaynak ve hava desteğinden yoksun oldukları için ordunun kalanından izole olacak.
  (3) her tür hava saldırısına açık kalındığı için zırhlı kara birlikleri eriyecek.
  (4) karışıklık, kaos, tahmin edilemezlik ve haliyle umutsuzluk hakim olacak.

  işte asıl olay buradan sonra kopuyor.

  karaya tek bir zırhlı mekanize birlik çıkarılıyor. bu bildiğimiz bir çıkartma değil, zira artık çıkartmaya karşı savunma yapacak bir düşman unsuru yok (çıkartmanın en büyük zaiyatla gerçekleşen operasyon tipi olduğunu da unutmamak lazım). bu birlik olabildiğince her lojistik unsuru da yanında taşıyor. taşıyor ki, bu birlik;

  (1) hiç durmadan,
  (2) alan hakimiyeti sağlamaya çalışmadan,
  (3) artçı birlik bırakmadan,
  (4) doğrudan cephe savaşına girmekten kaçınarak (icabında düşmanın zırhlı birliklerinden kaçınarak ya da rakipsiz hava kuvvetlerine vurdurarak, hiç bir şehir çatışmasına girmeden vs.),
  (5) olabilen en kısa sürede,

  ülkenin başkentine kesintisiz ve tek bir hamle ile ilerliyor.

  zaten, başkente girdiğinde siyasi irade çöktüğü için savaş bitiyor.

  süper gücün karşısındaki sıradan bir ülke için bu stratejiyi önlemek neredeyse imkansız.

  lakin, bu stratejinin tek ama çok büyük bir açığı var: operasyonu başlatan uçak gemisinin denizaltı ile vurulması.

  böyle bir durumda, belki yeni bir görev grubu ile saldırı yine yapılabilir. lakin, savaş, politikanın farklı araçlarla devamı olduğu için, süper güç açısından alınacak yaranın maliyeti işgalle elde edeceklerinden daha büyük olabilir.

  ...

  şimdi oturup bir düşünelim. balyoz davası'nda suçlu bulunan subayların neredeyse tamamının denizci olmasının anlamı nedir? ordu içine yuvalanmış bahis konusu örgüt ankara'ya fırkateyn ile mi gidecektir?

  ...

  bugün ahmet taner kışlalı'nın ölüm yıldönümü olduğunu unutmadan şu entryleri de okuyunuz. uğur mumcu öldürülmeden önce tam da bu konuyu araştırıyordu işte: türkiye'nin işgal ile bölünmesi ve kürdistan'ın kurulması

  (bkz: uğur mumcu demokrasi şehidi değildir/@aran suildur)
  (bkz: kobani olayının özeti/@aran suildur)


  (aran suildur - 21 Ekim 2014 21:56)

 • comment image

  önce kendi topraklarında ki kızılderili ırkını katledip minimuma indiren, sonra nagazaki ve hiroşimayı dümdüz eden bir ülkenin* 3. bok yemesi. afiyet olsun.
  eğer okuduklarım cidden gerçekleşirse ve amerika hiç bir ülke tarafından kınanmazsa veya cezalandırılmazsa dünyada azıcık var olan adaletin ve insanlığında sizlere ömür oludğuun göstergesidir.


  (dirk pitt - 22 Mart 2003 01:13)

 • comment image

  bugün yapilmistir,dünya televizyonlarinda ilk kez böylesine bir sey canli olarak yayinlanmistir. netekim körfez savasinda sadece ucak savar atesi ve nightvision görüntüler yayinlanmisti. burada ise direk bombalarin düsüsü, infilaki, ucaklarin sesleri gibi ölüme ve savasa dair bütün detaylarin yeraldigi bir yayin yapildi. ayrica cnndeki amerikali bir amca "bu 30 senelik televizyon yayinciligi hayatimda ilk defa gördügüm ve yayinladigim bir sey" dedi.
  operasyonda bagdattaki bakanliklar semti hedef alindi, ve yüksek presicion silahlar kullanildi. sivil ölü ve yarali sayisi henüz bilinmiyor, ancak abd savunma bakani rumsfeld bu bombardimanin 2. dünya savasindaki bazi ünlü bombardimanlara benzetilmemesini cünkü silahlarin dha önce görülmedik ince ayar kapasitesine sahip oldugunu vs söyledi. türkçesi şok ve dehşet

  insanlar öldü.


  (aged - 21 Mart 2003 23:34)

 • comment image

  amerika'nın gokten yagmur gibi bomba yağdırdığı, insanın insan olmaktan utanmasına yol açan görüntüleri izleyip amerika'ya binlerce lanet okunmasına neden olan operasyondur...


  (polyethylene - 21 Mart 2003 20:29)

 • comment image

  amerikanin irak savasinda uygulayacagini iddia ettigi askeri taktik. anlasildigi uzere bagdat'a kisa sure icersinde 3000 adet smartbomb atilacak, sehir dumduz olunca da yallah iceri askerler akin akin yollanacaktir. sok olup korkacak adam kalacagi suphelidir bu operasyon sonrasi.


  (szap - 21 Mart 2003 18:33)

Yorum Kaynak Link : şok ve dehşet operasyonu