Çıkış Tarihi     : 19 Haziran 2019 Çarşamba, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Korku
Taglar             : creepy doll,chucky character,Katil bebek,korku simgesi,Teknoloji
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Lars Klevberg (IMDB)
Senarist          : Don Mancini (IMDB)(ekşi),Tyler Burton Smith (IMDB)
Oyuncular      : Aubrey Plaza (IMDB), Brian Tyree Henry (IMDB), Gabriel Bateman (IMDB)(ekşi), Ty Consiglio (IMDB), Beatrice Kitsos (IMDB), Michael Bardach (IMDB), Nicole Anthony (IMDB), Amber Taylor (IMDB), Carlease Burke (IMDB), Kenneth Tynan (IMDB), Marlon Kazadi (IMDB), Hannah Drew (IMDB), Kristin York (IMDB), Anantjot S Aneja (IMDB), Eddie Flake (IMDB)

Child's Play (~ El muñeco diabólico) ' Filminin Konusu :
Child’s Play serisinin ilk filmi , serinin başlangıç ve en korkunç filmi olarak karşımıza çıkıyor. Tom Holland’ın yönettiği korku filmlerinin önemli örneklerinden biri olan Child’s Play , meşhur korku karakteri Chucky’nin cinayetlerini konu alıyor. Chicago’nun güney taraflarında Charles Lee Ray adlı bir seri katil , Mike Norris isimli bir dedektif tarafından vurulur. Gizlice bir oyuncak dükkanına girmeyi başaran Charles , ruhunu dükkandaki meşhur oyuncak “a good guy”lardan birine aktarır. Chucky artık en kısa zamanda ruhunu tekrar aktarabileceği canlı bir kurban bulmalıdır... Karen Barclay , 6. yaşını kutlayacak olan oğlu Andy’e çok istediği “good guy” oyuncaklarından alamadığı için üzgündür. Karen ve en yakın arkadaşı Maggie en sonunda aradıkları oyuncağı bir dükkanda bulurlar. O gece Maggie’nin Andy’e bakıcılık yapması gerekmektedir. Ama Andy ve Maggy evde yalnız değillerdir. Chucky , kendini ilk kez o gece belli eder ve korkunç olaylar başlar...


 • "chucky'nin gelini isimli bölümünde, bizim sapık oyuncaan, kendisi gibi oyuncak olan sevgilisini hamile bıraktığı film. nası oluyosa işte."
 • "serinin ilk tarafında insan hali brad dourif tarafından canlandırılmıştır. dourif serinin diğer filmlerinde de chucky'yi seslendirmiştir."
 • "küçükken star'da yayınlanırdı. bütün çocukluğum boyunca ne karanlıktan ne hortlaktan falan korkmadım ancak bu chucky puştu bildiğin altıma sıçırtıyordu beni. korka korka yine de izlerdim."
 • "don mancini'nin yazdığı ve tom holland'ın yönettiği 1988 yapımı filmin nesnelere saygı duyan insanlar yetişmesinde katkıları büyüktür."
 • "serinin bir filmi ingiltere'de yasaklanmısti, cocuklar etkilenip birbirlerini dogruyorlar diye. bizde aksam 8'de star'da gosterildi."
 • "2. bölümün sonunda süper bir oyuncak fabrikası sahnesi olan film"
Facebook Yorumları
 • comment image

  chucky'nin gelini isimli bölümünde, bizim sapık oyuncaan, kendisi gibi oyuncak olan sevgilisini hamile bıraktığı film. nası oluyosa işte.


  (satellite - 28 Ağustos 2002 16:22)

 • comment image

  seriyle alakasi olmayan bu $ekilde bir korku/gerilim filmi daha vardir. (bkz: yamuluyorsam duzeltin)
  babalari kimya muhendisi olan bir aile, evlerinde siradan bir ak$am gecirmektedirler. birden evin bacasindan, pencerelerden ve kapi altlarindan iceri macun, balcik kivaminda bir sivi girmeye ba$lar ve evin icine gittikce yayilmaktadir. evin kapilari, pencereleri acilmamakta ciki$ mumkun olmamaktadir. bu garip sizintiyi durdurmak da mumkun olmamaktadir.
  bu garip olay ile sava$an aile halki ve ozellikle baba, evde daha once hic dikkatini cekmeyen bir amblem ke$feder. evin gizli yerlerinde, kullandiklari e$yalarda hep bu amblem vardir.
  olaylar geli$ir...
  sonunu yazmiyim, zekice ama film sadece vasattir. filmin isminin neden "childs play" oldugu en sonda anla$iliyor.


  (delikan76 - 28 Ağustos 2002 16:33)

 • comment image

  fikri guzel, ilkleri fena diil, gelin olayinda falan sicmis chucky diye de bilinen filmler butunu. icine iblis girmis bir oyuncaktir ana kahraman onu bunu oldurur ve baska bi vucut almaya calisir yanilmiyorsam. buyu yapmasi komik, gelini ile sevismesi ise olumcul derecede komiktir, soyunurlar, french kiss, plastik diller. euheuheuheuhe...
  (bkz: yarilmak)


  (anakha - 28 Ağustos 2002 20:11)

 • comment image

  küçükken star'da yayınlanırdı. bütün çocukluğum boyunca ne karanlıktan ne hortlaktan falan korkmadım ancak bu chucky puştu bildiğin altıma sıçırtıyordu beni. korka korka yine de izlerdim.


  (celeron 300a - 26 Mayıs 2014 14:19)

 • comment image

  cok kücükken izleyip etkisinden uzun süre kurtulamadığım film olur kendileri. bu film yüzünden bebeklerime yalakalık yapmaya baslamıstım. yatmadan once hepsini tek tek opmeden uyuyamıyordum . gece gece bütün evi dolasmak ve opmedigim tek bir bebegin kalmadıgına emin olmak için deli gibi zaman harcıyordum. zira bu gibi etkiler yüzünden bu film ve terminator zamanında birçok ülkede yasaklanmıstı.


  (suzanne - 13 Şubat 2005 03:38)

 • comment image

  serinin bir filmi ingiltere'de yasaklanmısti, cocuklar etkilenip birbirlerini dogruyorlar diye. bizde aksam 8'de star'da gosterildi.


  (kruva san - 26 Aralık 1999 23:12)

 • comment image

  cocuklarin hayalguclerinden korkmalarina, zavallilarin basuclarinda duran oyuncak bebeklerine donup donup acaba benimkinin de gozleri oynar mi ki diye dehsetle bakmalarina neden olan oysa ki diz boyunu asamayan bodur ve illet seytani oyuncaga adanmis film..tipik bir ''masumiyetin ardinda yatan vahsetler'' sendromu..


  (felice - 4 Şubat 2002 20:16)

Yorum Kaynak Link : child's play