Süre                : 2 Saat 26 dakika
Çıkış Tarihi     : 10 Ocak 2019 Perşembe, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Aksiyon
Ülke                : Hint
Yapımcı          :  DVV Entertainment , DVV Entertainment , DVVEntertainments
Yönetmen       : Boyapati Srinu (IMDB)
Senarist          : M. Rathnam (IMDB),Boyapati Srinu (IMDB)
Oyuncular      : Ram Charan (IMDB)(ekşi), Kiara Advani (IMDB), Hema (IMDB), Krishna Kranthi (IMDB), Madhumitha (IMDB), Madhunandan (IMDB), Mahesh Manjrekar (IMDB), Vivek Oberoi (IMDB)(ekşi), Prashanth (IMDB), Aryan Rajesh (IMDB), Charan Ram (IMDB), Mukesh Rishi (IMDB), Tota Roy Chowdhury (IMDB), Sneha (IMDB), Harish Uthaman (IMDB), Ravi Varma (IMDB)

Vinaya Vidheya Rama (~ Untitled RC 12) ' Filminin Konusu :
Vinaya Vidheya Rama is a movie starring Ram Charan, Kiara Advani, and Hema. When the happiness of his family is held to ransom by a violent crime lord, Ram sets out on a quest to destroy his nemesis and his criminal empire.


 • "(bkz: siktiniz formati eylediniz viran)"
 • "kanser, diyabet ve tüberkiloz riskini ; günde 2 kadeh içki : %7günde 5 kadeh içki : %5 artırıyormuş. bu hesaba göre 20 kadeh içki içersek % oranı eksiye geçiyor. ayyaş mı yapacaksınız la milleti."
 • "doğrudur alkol toksik bir şeydir. sigaradan şekerden çok farklı değil vücuda verdiği zarar açısından. ama kafa mı bıraktınız be sikik yobazlar unutmak için mecbur içiyoruz."
Facebook Yorumları
 • comment image

  her gün aynı miktarda ve düzenli yapılan herşey zararlıdır. buna alkol dahil, hergün düzenli içerseniz vucut onu atamamaya başlar. buna kahve de dahil, her gün içtiğiniz 1 kahve sinir sisteminizi kafeine alıştırır ve bir süre sonra artık o 1 kahveden istediğiniz etkiyi alamazsınız. ve buna spor da dahil, vucuda dinlenmesi için zaman bırakmanız lazım, her gün spor yapılmaz.

  özetle gudikleşmeyin.

  zorunlu edit: bu entry üzerine gelen özel mesajlardan birer özet geçmek istiyorum size. sözlüğün ne hale geldiğini anlarsınız belki. (bkz: büyük ekşi sözlük isyanı)

  - mal
  - gerizekalı
  - sikik
  - götten uydurma
  - önermen çöp
  - sen doktor musun


  (hyperblue - 24 Ağustos 2018 10:47)

 • comment image

  edit: ulan beyefendi ben sağlıklı ya da sağlıksız diyemem ama tıp dünyası buna kesin bir cevap vermiş durumda değil.
  neden sağlıklı diyenlere değil de sağlıksız diyenlere inanmalıyız? ben onu merak ediyorum.

  peki neden bugüne kadar sağlığa iyi gelir diyen bilim insanlarına değil de iyi gelmez diyen bilim insanlarına inanmalıyız şakirt?

  bu şakirtlere bitiyorum ya,
  işine gelmeyince "ne bilimi, ayetler var ayetler!!"
  işine gelince "bilim adamları araştırmış gardaşım, domuz eti yiyenler top olayormuş top, içki içenler felç oluyormuş, namaz kılmak adonis kasını geliştiriyormuş"

  diye kafa sikerler.


  (mahoaganinkuluyam - 24 Ağustos 2018 10:47)

 • comment image

  içtiğimiz su, soluduğumuz hava, tükettiğimiz yiyecekler ne kadar sağlıklı?

  seksen yaşında kambur bir sırt, bozuk gözler ve tükenmiş bir zihinle hastane kuyruklarında ölümü beklemenin ne manası var? sağlıklı ve uzun bir hayattansa geriye dönüp baktığımda "güzel yaşadım." diyebileceğim kısa bir hayatı tercih ederim.

  "eğer berbat bir şeyler olmuşsa, unutmak için içersin; iyi bir şeyler olursa kutlamak için içersin ve hiçbir şey olmamışsa bir şeyler olması için içersin." (bkz: charles bukowski)

  hatırlatma*: alkol dostunuz değildir.


  (radioactive cockroach - 24 Ağustos 2018 11:05)

 • comment image

  haberden alıntı:

  --- spoiler ---

  günde bir kadeh içki içmenin kanser, diyabet ve tüberküloz riskini yüzde 0,5 artırdığı, günde iki kadehin bu riski yüzde 7'ye, beş kadehin ise yüzde 5'e çıkardığı belirtildi.

  ---
  spoiler ---

  matematik süper.


  (iluvatar - 24 Ağustos 2018 11:21)

 • comment image

  kanser, diyabet ve tüberkiloz riskini ;

  günde 2 kadeh içki : %7
  günde 5 kadeh içki : %5 artırıyormuş.

  bu hesaba göre 20 kadeh içki içersek % oranı eksiye geçiyor. ayyaş mı yapacaksınız la milleti.


  (dender - 24 Ağustos 2018 11:31)

 • comment image

  bazıları sanıyor ki alkolü alan insanlar bilmem neye sağlıklı geliyor diye içiyor. yok bir kadehi bile zararlıymış, yok sağlıklı diyen yalan söylüyormuş. ben daha 30 yıllık hayatımda abi bilim insanları bir bardak bira iyi geliyormuş ondan içiyorum diyene rastlamadım. rastlayan biri olduğunu da düşünmüyorum. böyle bir şey diyorsa da karşısındaki kişi gelmiş başına vır vır ahkam kesiyordur başından savmak için söyler. aynı şekilde ulan bir kadehi bile bilimsel olarak zararlıymış diye bırakacak birini de tanımıyorum. artık aynı keyfi vermez, yaş ilerliyordur yavaşça azaltma, seçici olma ve belki bırakma olur ama bunda bilim insanlarının dediklerinin başta şahsım olmak üzere alkol alanlar üzerinde bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. ayrıca size ne ulan zararlıymış, faydalıymış içiyor işte.


  (nickimi buldum - 24 Ağustos 2018 11:47)

 • comment image

  " her gün aynı miktarda ve düzenli yapılan herşey zararlıdır. "

  bu önerme tamamen yanlış ve kolayca çürütülebilir niteliktedir. temeli olmayan bilmiş bilmiş cümlelere itibar etmeyin. ikinci entry diye de hemen favlamışsınız. te allam..


  (sansli pipi - 24 Ağustos 2018 13:53)

 • comment image

  2002 yilindan beri 16 yildir haftada en az 1 defa icerim. cogunlukla da saglam icerim böyle kafayi bulup sonra zibarip yatacak duruma gelene kadar. ertesi günü de les gibi bir sekilde uyanip hayata tutunma mücadelesi veririm. depresif bir ruh hali, cökmüs bir beden, moral sifir, hicbirsey yapmaya mecalim olmayan bir bicimde ögleden sonra güne baslayarak les gibi lanet bir haftasonu geciririm. öyle ki hafta arasi da aksamlari kafayi bulup ertesi günü les gibi aksamdan kalma bir hale ise gittigim de cok olmustur.

  surda hepi topu 1 aydir icmiyorum ve hayatimda acayip degisiklikler olmaya basladi. ılk haftasonu cok zorlandim ne yalan söyleyim, inanilmaz zorlandim. cuma aksami demek benim icin biranin dibine gömmek, arkadaslarla disarida gezmek eglenmek demekti. bunu yapamayinca elim ayagim titredi ve basta mutsuz olsam da yine de tuttum kendimi ve icmedim. ertesi günü cumartesi sabah erkenden mis gibi uyandim, günesli bir günde nehir kiyisinda kostum, sonra salona gidip fitness yaptim. ögleye dogru sporu bitirip saunaya girdim, dusumu aldim ve disarda bomba gibi bir kahvalti yaptim. ulan dedim hayat ne acayipmis, ben normalde bu saatlerde daha yeni uyanip yataktan sürünerek cikma mücadelesi verirdim. neyse, bu olay hosuma gittiginden ayni gün ve sonraki haftasonlari da uyguladim ve icmedim. ıctiysem sadece alkolsüz bira ictim, baska bok gibi geldi ama sonra keyif almaya basladim. simdi 1 aydir icmiyorum ve 2-3 kilo vermis durumdayim, vücudum daha fit, kaslarim dirilmis durumda. kendimi daha zinde ve cevik hissediyorum.

  özetle alkol kötüdür. hic icmeyin demiyorum, arada esle dostla cikinca icin ama asla rutine bindirmeyin. alkolün azi da cogu da insanin yasam enerjisini tüketiyor, duygusal ve düsünsel erozyona neden oluyor. daha cok alkol daha cok alkolü cekiyor ve bu kisir döngü bireyi icten ice bitiriyor.


  (simsek favorili almanci - 24 Ağustos 2018 13:53)

 • comment image

  doğrudur alkol toksik bir şeydir.
  sigaradan şekerden çok farklı değil vücuda verdiği zarar açısından.

  ama kafa mı bıraktınız be sikik yobazlar unutmak için mecbur içiyoruz.


  (skeptico - 24 Ağustos 2018 18:15)