Facebook Yorumları
 • comment image

  opeth'in ghost reveries albümünün yapım aşamasını bizlerle paylaşmasını sağlayan 40 dakikalık bir belgesel. çılgın bir roadrunner records kıyağıyla satışa sunulan albümün özel versiyonuyla birlikte piyasaya 31 ekim 2006'da verilmiştir.

  --- spoiler ---

  özellikle eski davulcu martin lopez'li bölümler çok koyucu. rahatsızlığı nedeniyle gruptan mecburen uzak kalması, grupça yaptıkları "senin iyiliğini istediğimiz için istediğin kadar gruptan uzaklaşabilirsin ama bil ki sen bizim bir parçamızsın", "eğer uzun süre gitmeyi kafana koymazsan 15 gün sonra nüksedicek ve aynı şeyler tekrar olacak" tarzı konuşmaları düşününce bile insan kötü oluyor. zaten mikael akerfeldt'in belgeselde de söylediği gibi görüyoruz ki davulu çalarken devamlı dalgın görünüyor, bir patlama noktası arıyor gibi bakıyor etrafa. sadece bedensel olarak değil ruhsal olarak da çöktüğünü belli ediyor.
  halbuki damnation ve deliverence kayıtlarında öyle miydi yavrucak?

  onun dışında klavyeci per wiberg'i överken mikael'in ilk önce bi' heyecan "harika bir müzisyen! çalamadığı enstrüman yok... onu çalıyor bunu çalıyor, hatta gitarı benden iyi çalıyor!!!" diyip 2 saniye sonra "yok öyle değil aslında" diyişi, hemen ardından kameraya attığı cin bakışı, peter lindgren'in belgeselin sonunda düştüğü quality / quantity karmaşası lezizdir ki ayrıca bizlere bu tip müzik belgesellerinde bile koskoca metalci rahat bir adama lafı tekrar söylettirebileceklerini gösterir.

  ---
  spoiler ---


  (seksomanyak frantik adam - 9 Mayıs 2008 21:24)

Yorum Kaynak Link : beyond ghost reveries