Çıkış Tarihi     : 09 Ocak 2019 Çarşamba, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Animasyon,Aksiyon,Macera,Komedi,Drama,Fantazi,Romantik
Ülke                : Japan
Yönetmen       : Takao Abo (IMDB)
Oyuncular      : Kaito Ishikawa (IMDB), Yoshitsugu Matsuoka (IMDB), Asami Seto (IMDB)

Tate no Yuusha no Nariagari (~ The Rising of the Shield Hero) ' Dizisinin Konusu :
Tate no Yuusha no Nariagari is a TV series starring Kaito Ishikawa, Yoshitsugu Matsuoka, and Asami Seto. Stories of old tell of four otherworldly heroes - wielding the sword, spear, bow, and shield - who defended the land from wave...


 • "2019 yılının önemli animelerinden olacak gibi duruyor. aksiyon, macera, komedi, romantizm, dram ne ararsan var."
Facebook Yorumları
 • comment image

  2019 yılının önemli animelerinden olacak gibi duruyor. aksiyon, macera, komedi, romantizm, dram ne ararsan var.


  (buzman - 1 Ocak 2019 11:15)

 • comment image

  animesi mangasına göre 1000 kat daha iyi. hikaye açıklarını kapatmışlar, karakter tasarımlarını geliştirmişler ve tabii ki animasyonun getirdiği bir sürü artı... gerçi asıl kaynağın light novel hatta web novel olduğunu düşünürsek manganın çok da dikkate alınmasına gerek yok.

  bu sene her sezon 2-3 tane sağlam anime var. bu sezon bunlardan biri de tate no yuusha. gerçi bu sezon en az 9 tane iyi anime var benim gözümde ama bu özellikle takip edilmesi gereken bir yapım.


  (kimblee - 8 Ocak 2019 04:18)

 • comment image

  japonya çıkışlı light novel/anime franchise'ının adı.

  serinin yazarı aneko yusagi isimli japon vatandaş, ilk kitabı 2013 yılında basılmış ve şu ana kadar japonyada 19 volume, yani 19 ayrı kitabı yayınlanmış, ingilizce versiyonu için konuşacak olursak eğer, takip ettiğim kadarıyla çeviriler şu an da 13. volumede ve yakında 14. volume ingilizce olarak yayınlanacak.

  serinin konusu ise kısaca şöyle;

  ana karakterimiz ıwatani naofumi isimli bir üniversite öğrencisi, bir gün kendisi paralel bir evrene çağrılıyor ve efsanevi/oldukça güçlü bir item olan bir kalkan veriliyor kendisine, ayrıca kendisiyle birlikte bu yeni evrene 3 kişi daha çağrılıyor ve bu dörtlünün ortak amacı çağrıldıkları evrende bulunan dünyayı kurtarmak. (ne kadar da orijinal!)

  serinin anime versiyonu 9 ocak 2019 anime olarak yayınlanmaya başladı ve anime takao abo tarafından yönetiliyor, yapımcı stüdyo ise kinema citrus. bilmeyenler için belirtelim kinema citrus stüdyoları made in abyss, tokyo magnitude 8.0, black bullet ve barakamon gibi efsane animeleri üretmiş bir şirket ki kendileri animeleri üretirken çoğu stüdyonun aksine ana materyaldeki hikayeye oldukça sadık kalmalarıyla meşhurdur.

  anime şimdilik amerikada crunchyroll tarafından lisanslanmış vaziyette, üstelik sadece ingilizce altyazılı değil aynı zamanda ingilizce dublajlı versiyonu da yayınlanacak kendileri tarafından.

  edit: imla.


  (garys synthesizer - 13 Ocak 2019 13:02)

Yorum Kaynak Link : tate no yuusha no nariagari