Facebook Yorumları
 • comment image

  son yıllarda popüler serilerin lego versiyonlarını yaparak hayran kitlesini iyice genişletmiş olan traveler's tale'in(tt games) mart sonunda çıkaracağı yeni lego star wars oyunu.

  bu lego macerasına 2005 yılında lego star wars'la giren tt games sonrasında batman, indiana jones, harry potter ve hatta rock band'e de el atarak lego uyarlamaları konusunda iyice uzmanlık kazandı. mayıs ayında çıkaracakları lego pirates of the caribbean ile bunu bir adım daha öteye taşıyacaklar; muhtemelen bambaşka serilerle devamı da gelecektir.

  lego star wars 3'e gelecek olursak, serinin diğer oyunlarına aşina olanlar zaten neyle karşılaşacaklarını az çok tahmin edebilir. bilmeyenler için ise; konu aldığı serinin hikayesiyle, karakterleriyle, müzikleri ve daha bir çok unsuruyla beslenen, mizahın ön planda olduğu, içinde küçük bulmacalar barındıran eğlencelik bir aksiyon oyunu olarak özetleyebiliriz. tabi adının da belirttiği üzere her şeyin lego parçalarından oluşuyor olması en önemli nokta.

  tt games, bu basit formülü 2005'ten bu yana hem star wars hem de diğer serilerin lego oyunlarında kullanıyor, ama basit olması kötü olduğu anlamına gelmiyor. nitekim ele alınan serilerin hayranları haricinde birçok başka oyuncunun da bunları severek oynaması ve dolayısıyla devam oyunlarının da büyük bir hızla çıkıyor olması bunu kanıtlar nitelikte. tabi her şeyin aynı kaldığını da söylemek haksızlık olur. gelişen teknolojilerle birlikte gerek teknik gerek içerik açısından lego oyunları ilk lego star wars'tan bu yana hayli zenginleşti. bunu lego star wars 3'te daha iyi görüyoruz. hatta hemen şöyle görelim:

  http://www.gametrailers.com/…e-for-lego-star/710387

  yani sadede gelirsek, tt games bilindik formülü kullanan, ama biraz daha çeşnilendirilmiş bir lego star wars oyunu yapmış. yanınıza bir arkadaşınızı daha alıp oynayabileceğiniz(4 kişi desteği olsa bayağı gırgır olabilirdi aslında), oynarken sık sık tebessüm edeceğiniz, eğlencelik bir oyun.

  şu, çok başarılı hazırlanmış resmi sitesinin linkini de vermezsek olmaz, zaten fwa tarafından ayın sitesi ödülüne layık görülmüş. oyunların absürd havasını sonuna kadar yaşatıyor:

  http://www.lucasarts.com/…legostarwarsiii/index.jsp


  (fragman - 9 Mart 2011 12:27)

 • comment image

  senaryo olarak attack of the clones filmi ve the clone wars dizisini kullanan, serinin yeni oyunu. özellikle diziyi takip ediyorsanız çoğu bölüm size çok tanıdık gelicektir. aksi takdirde konuya biraz uzak kalabilirsiniz. karakterler çok detaylı hazırlanmış. kullanabileceğimiz tam 114 karakter var. tabi her bölüm için bunlardan birkaç tanesi geçerli olacak. her karakterin kendine has bir özelliği olduğundan bazen oynadığımız karakteri değiştirmek zorunda kalıyoruz. bu da oyunu tekdüzelikden kurtarıyor. ayrıca karanlık taraftan count dooku, asajj ventress, general grievous gibi karakterlerle de oyun boyunca karşılaşıyoruz. lego oyunlarına özgü espritüel hava bu oyunda da mevcut.sizi gülümsetecek birçok sahne var. sık sık bulmacalar çıkacak karşımıza. bazıları oldukça zorlayabilir sizi. bunda oyunun size hiçbir ipucu vermemesi de etkili oluyor tabi. kontrolleri pek iyi bulmadım. ilk başlarda biraz zorluyor fakat büyük bir sorun değil. zamanla alışılıyor.

  sonuç olarak tavsiye edilesi bir oyun, fakat itiraf etmeliyim ki bir süre sonra görevler çok sıradan gelmeye başladı bana ve sıkıldım. bölümlerin konusu, ortamı, karakterler tamamen farklı olsa da yaptığımız şey aşağı yukarı aynı. ama yine de görülmesi, denenmesi gerekir.


  (godoy - 3 Nisan 2011 22:49)

 • comment image

  az önce bug'ını bulup bilmem kaç dakka oynadığım bölümü boşa harcadığım oyun. bi daha oynarım da zamana yazık.

  general grevious 6. bölümde oluyor

  --- spoiler ---

  bi tarafta obi-wan kenobi ile general grevious'la uğraşırken anakin skywalker eta-class shuttle ile venator class star destroyer'ın dışındadır. anakin'le yapılması gerekeni yapıp havalandıktan sonra diğer obi-wan'ın ekranına geçip sonra yeniden geri dönünce, shuttle boş dururken anakin boşlukta kalıyor ve oyuna devam etmek mümkün değil. yeniden shuttle'a binilemiyor...

  ---
  spoiler ---

  şimdi dönüp yeniden oynayayım bakalım bölümü*


  (yuri orlov - 8 Nisan 2011 01:14)

 • comment image

  oğlumun * "babaaaaa! yeni star wars oyunu çıkmış! kapıları bile kesiyorsun! gel göstereyim." diye sürekli beni reklamını göstermek için çağırdığı, bir süre salağa yattığım ve sonunda aldığım oyun. işin kötü tarafı hiç oynamadığım oyunda (hatta serinin diğer oyunlarını oynamamış olarak*` : lego star wars 2`` : lego star wars the complete saga`` : lego indiana jones the original adventures`` : lego indiana jones 2 the adventure continues`` : lego harry potter` ) bilmeceleri çözmeye çalışmak çok kötü. serinin diğer oyunlarının filmlerini seyrettiğim için (star wars ve indiana jones) filmlerden neler yapmak gerektiğini çıkarıyordum. clone wars'u ise vakit yaratamamaktan dolayı seyretmediğim için zorlanıyorum. sırada lego pirates of the caribbean varmış. işimiz zor. bir an önce seriyi beraber izlemek gerek.
  insan oyunları oynamamak için, karakterlerin sempatikliğinden dolayı kendini zor tutuyor.


  (cabus - 25 Nisan 2011 15:37)

Yorum Kaynak Link : lego star wars 3 the clone wars