Süre                : 1 Saat 46 dakika
Çıkış Tarihi     : 14 Eylül 2001 Cuma, Yapım Yılı : 2001
Türü                : Cinayet,Drama,Gizemli,Heyecanlı
Taglar             : arkadaş,ölüm,Araba,araba kazası,bardak
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Columbia Pictures Corporation , Original Film
Yönetmen       : Daniel Sackheim (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Wesley Strick (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Leelee Sobieski (IMDB)(ekşi), Diane Lane (IMDB), Stellan Skarsgård (IMDB)(ekşi), Bruce Dern (IMDB)(ekşi), Kathy Baker (IMDB), Trevor Morgan (IMDB)(ekşi), Chris Noth (IMDB), Michael O'Keefe (IMDB)(ekşi), Vyto Ruginis (IMDB), Gavin O'Connor (IMDB), Carly Pope (IMDB), China Shavers (IMDB), Agnes Bruckner (IMDB), Michael Paul Chan (IMDB), Rachel Wilson (IMDB), Rutanya Alda (IMDB), Erick Avari (IMDB), John Billingsley (IMDB), Maia Danziger (IMDB), Leslie Sackheim (IMDB), Stephanie Ittleson (IMDB), Harry Johnson (IMDB), January Jones (IMDB), Wayne Morse (IMDB), Michele Nordin (IMDB), Brent Sexton (IMDB), Julia Vera (IMDB), Hunter Shepard (IMDB), Kim Webster (IMDB), D. Elliot Woods (IMDB), Alice Hirson (IMDB), Drew Snyder (IMDB), Rita Wilson (IMDB)

The Glass House (~ Glass House) ' Filminin Konusu :
Bay ve Bayan Glass (Stellan Skarsgård, Diane Lane), anne ve babaları bir trafik kazasında ölen 16 ve 11 yaşlarındaki iki kardeşin velayetini alırlar. Sorunlar da böylece başlar. Güvenilir eski komşular olan Glass çifti, bu öksüzleri Malibu’daki lüks evlerine alırlar. Ancak Bay Glass’in arkadaşça olmaktan çok uzak tavırları nedeniyle bu ev altın bir kafese dönüşür. Olaylar, deneyimli bir TV yöneticisi olan ve parlak pozisyonunun tüm avantajlarından ve 16 yaşındaki Ruby’nin serpildikçe artan cinsel cazibesinden yararlanan Daniel Sackheim ile gelişir.


 • "(bkz: cam ev)"
 • "(bkz: life in a glasshouse)"
 • "(bkz: the glass menagerie)"
 • "ana babasi trafik kazasinda olen ruby baker*, erkek kardesi rhett* ile birlikte bir aile dostlarinin* bakimina verilirler. ama glass cifti gorundugu gibi cikmaz, olaylar gelisir.*"
 • "tom gries'ın yönettiği 1972 yapımı film. truman capote'nin öyküsünden uyarlanan çalışma aynı yıl altın istiridye'yi kazandı."
Facebook Yorumları
 • comment image

  türkçe'ye korkunç şüphe olarak çevrilmiş 2001 yapımı bir film.. vcd'sini bulmak mümkün ama çok da izlemeliyim diye tutturmak saçma olur,vakit geçirmek için ideal bir film o kadar.
  eyes wide shut filmindeki kostümcünün kızı başrolde onun dışında filmde pek çok tanıdık sima var..


  (nueation - 2 Temmuz 2002 01:07)

 • comment image

  ana babasi trafik kazasinda olen ruby baker*, erkek kardesi rhett* ile birlikte bir aile dostlarinin* bakimina verilirler.
  ama glass cifti gorundugu gibi cikmaz, olaylar gelisir.*


  (deep in dark - 25 Nisan 2005 01:25)

 • comment image

  gereksiz filmler ku$agi'ndan bir film daha. film daha cok glass ailesinin yasadigi cam evin cazibesine kapilan yönetmenin, evin sahibi arkadasinda otururken "abi hastayim senin $u eve, bak cok iyi bi fikrim var. $imdi senin bu evi aliyoruz, icinde de adlari glass olan bi aile oturuyormus bak cok ilginc oldu, bababa" diyerek cekilmis gibi.

  cocuklarin anne babalarinin öldügü yolun mulholland dr olu$u ve cocuklara yardim etmeye calisan avukatin adinin* almanca eslikci, refakatci, arkadas anlamina gelisi gibi birkac ufak tefek ayrinti disinda özelligi olmayan, stellan skarsgård ve leelee sobieski hayranlari icin bile vakit kaybi olabilecek bir yapim.


  (ranable - 17 Nisan 2007 18:45)

 • comment image

  sıradan bir gerilimsi film. gerilim tarzında olduğunu söylüyor ama açıkçası o sularda çok yüzdüğü söylenemez. filmi izlemeden filmin bir evde geçen alengirli bir gerilim olduğunu sanmıştım. yanılmışım. başrodeki leelee sobieski'ye bu film sayesinde hayran oldum. önceleri güzel mi çirkin mi derken, baktım gerçekten de çekici ve başarılı bir oyuncu. ses tonu oldukça olgun olduğundan babasını kaybeden ve ayakta kalan ruby rolünde güzel bir iş çıkarmış. velet desen dayaklık. stellan skarsgard tecrübesini konuşturmuş. filmin gerilimi eleman hatuna ne zaman girişecekten öteye gidememiş ne yazık ki.


  (crowley - 5 Mayıs 2008 17:02)

Yorum Kaynak Link : the glass house