Süre                : 2 Saat 4 dakika
Çıkış Tarihi     : 04 Kasım 1998 Çarşamba, Yapım Yılı : 1998
Türü                : Drama,Romantik
Ülke                : Fransa,İspanya
Yapımcı          :  Les Films Alain Sarde , Vértigo Films , France 2 Cinéma
Yönetmen       : André Téchiné (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Olivier Assayas (IMDB),Gilles Taurand (IMDB)(ekşi),André Téchiné (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Juliette Binoche (IMDB), Alexis Loret (IMDB), Mathieu Amalric (IMDB), Carmen Maura (IMDB)(ekşi), Jean-Pierre Lorit (IMDB), Marthe Villalonga (IMDB), Roschdy Zem (IMDB)(ekşi), Pierre Maguelon (IMDB), Eric Kreikenmayer (IMDB), Jeremy Kreikenmayer (IMDB), Kevin Goffette (IMDB), Christiane Ludot (IMDB), Véronique Rioux (IMDB), Corinne Hache (IMDB), Mauricio Angarita (IMDB), Lilite Guegamian (IMDB), Thierry Barone (IMDB), Ruth Malka-Viellet (IMDB), Jocelyn Henriot (IMDB), Patrick Goavec (IMDB), Emmanuel Marcandier (IMDB), Thomas Vallegeas (IMDB), Eric Hewson-Schmit (IMDB), Nathalie Vignes (IMDB), Franck de la Personne (IMDB), Christopher Goodman (IMDB), Thierry Obadia (IMDB), Céline Joly (IMDB)

Alice et Martin (~ Alice ve Martin) ' Filminin Konusu :
10 yaşındaki Martin`in en iyi dostu annesi Jeanine`in birlikte yaşadığı sevgilisi Robert`dır. Bir gün annesi Martin`e o güne kadar hiç görmediği babasına bir kaç gün kalmaya gitmesini söyler. Babası Victor, Lucie ile evlidir ve ondan da miras için birbirlerinin kuyusunu kazan üç oğlu vardır fakat Victor mirasını Martin`e bırakmak istemektedir. Para MArtin`i ikna eder ve babasıyla yaşamaya başlar.


  • "bir fransız filmi nasıl olmalı, bir film nasıl olmamalıysa öyle. şu halimle daha iyisini çeker ağlatırım, fransız sinemasının dahi çocuğu olurum."
  • "kesinlikle juliet binoche değil onun iki sn içerisinde bütün bir yumurtayı içip çok güzel bakabilen erkek arkadaşı rolündeki martin yani alexis loret in kurtardığı abuk sabuk bir fransız filmi."
  • "gereksiz ama final müziği güzel olan film."
Facebook Yorumları
  • comment image

    bir fransız filmi nasıl olmalı, bir film nasıl olmamalıysa öyle. şu halimle daha iyisini çeker ağlatırım, fransız sinemasının dahi çocuğu olurum.


    (grapes of butcher - 13 Aralık 2006 19:16)

Yorum Kaynak Link : alice et martin