IMDB Puanı   : 7,1
Oy Sayısı         : 19.396
Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 16 Eylül 2000 Cumartesi, Yapım Yılı : 2000
Türü                : Macera,Gerçekçilik-Tv
Taglar             : Ada,takım,Bağışıklık,plaj,Oylama
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Michael Simon (IMDB)(ekşi), Don Roy King (IMDB)(ekşi), Bill Brady (IMDB)(ekşi), Michael Dimich (IMDB), Rob Klug (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Charlie Parsons (IMDB)(ekşi),Hal Gessner (IMDB)(ekşi),Doc Jarden (IMDB),Gordon Rothman (IMDB)(ekşi),Michael Strobl (IMDB)(ekşi),Moira McCann (IMDB)
Oyuncular      : Jeff Probst (IMDB)(ekşi), Rob Mariano (IMDB)(ekşi), Rupert Boneham (IMDB)(ekşi), Jerri Manthey (IMDB)(ekşi), Colby Donaldson (IMDB)(ekşi), Tina Wesson (IMDB)(ekşi), Benjamin Wade (IMDB)(ekşi), Parvati Shallow (IMDB)(ekşi), Oscar Lusth (IMDB), Amanda Kimmel (IMDB), Jonathan Penner (IMDB), Russell Hantz (IMDB), Tyson Apostol (IMDB), Candice Woodcock (IMDB), Cirie Fields (IMDB), Richard Hatch (IMDB), Amber Mariano (IMDB), James Clement (IMDB), Michael Skupin (IMDB), Ethan Zohn (IMDB), Stephenie LaGrossa (IMDB), Jenna Lewis (IMDB), Jenna Morasca (IMDB), Gervase Peterson (IMDB), Danielle DiLorenzo (IMDB), Aras Baskauskas (IMDB), Laura Morett (IMDB), Eliza Orlins (IMDB), James Thomas Jr. (IMDB), Sandra Diaz-Twine (IMDB), Dawn Meehan (IMDB), Brenda Lowe (IMDB), Malcolm Freberg (IMDB), Courtney Yates (IMDB), Erik Reichenbach (IMDB), Phillip Sheppard (IMDB), Andrea Boehlke (IMDB), Ami Cusack (IMDB), Brandon Hantz (IMDB), Corinne Kaplan (IMDB) >>devamı>>

Survivor (~ Survivor: Heroes v Healers v Hustlers) ' Dizisinin Konusu :
Over the spring of 2000, sixteen average Americans (divided into two tribes which eventually merge into one) were sequestered on the deserted island of Pulau Tiga for 39 days. For their stay, they must learn to live as a tribe, although eventually, it is everyone for themselves. They compete in challenges for "luxuries" (a barbecue, a phone call home, etc.) and immunity. Every three days, the losers of the latter challenges must face tribal council, where they will account for their actions by voting one person off of the island. At the end of day 39, there will be only one survivor left who will leave the island with one million dollars. Based on the Swedish game show, "Operation Robinson." Written by ZeroG1


 • "merve bu hirsini atletizmde kullansaydin madalyalar madalyalar."
 • "turabi'nin kolu ve bacagindaki puskullerle bisiklete benzedigi yarisma"
 • "yiğiti öyle bi gaza getirdiler ki pasif sin öylesin böylesin adam neye çatacağını şaşırdı en sonunda amk kum torbasının rengine sahip çıktı neyse olsun."
 • "bir sahra'dan daha çirkin şeylerin de olduğunu görmemize vesile olan yarışma. ağlayan bir sahra."
 • "lan of ahahaha acun'un şu oy sandığını raylı getirme sistemi her çalıştığında gülme geliyor bana.neler var yau ahahaha"
 • "sene olmuş 2014 hala bu yarışmayı takip edenlere ayar vermeye çalışan embesiller var. sana mı sorucam ne izleyeceğimi dalyarak. kendi evde oturup bilimsel makale yazıyor sanki. pezevenge bak."
 • "bu yarışmadaki mert'te bariz bir şekilde sözlük yazarı tipi var lan."
 • "bu haftaki elenme olayından sonra acun ile alp kırşan arasında şöyle bir diyalog kesin geçmiştir:acun: alp ertunga öldü mü?alp: (gülerek)ölmedi abi, ıssız acun kaldı mı peki?(bkz: sözün bittiği yer)"
 • "turabinin sana çok 100 verdim 96 sını geri alıyorum şimdi etrafımda 4 dön bakalım sahra deyişiyle koparmıştır."
 • "twitter'da gördüğüm;turabi = rtesahra = emine erdoğanyiğit = kemal kılıçdaroğluertunga = abdullah gül eşleşmeleriyle yaran, bir tv programı."
 • "+ ben ortaya konuşuyorum. yarası olan gocunur.- şu an burada iki kişiyiz turabi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  turabi'nin finale kalmasina "bizim halkımız maganda seviyormuş" diye aciklik getirilen yarisma. ah be kardesim yeni mi anladin senin halkin ne seviyormus.. cevir de don kafani bak milletin en tepesinde magandanin krali duruyor. turabi ne ki onun yaninda...


  (cleomegawatt - 19 Haziran 2014 06:11)

 • comment image

  her hafta en az 5 farklı kişi "hala bunu izleyen var yeaaaa" derse hükümet düşüyormuş.

  şu başlıkta "hala" diye bir aratın kaç tane nutellacı entelle karşılaşacaksınız bakalım.

  31'den avuçları nasır bağlamış adamlar, "aptal kutusu" edebiyatı yapıyor. hee sen hep jazz, belgesel filan..


  (olsun lan bizi de seven olur - 9 Haziran 2014 14:16)

 • comment image

  dün akşam ev ahalisiyle birlikte bu programı izlerken, dokunulmazılık oyununu gönüllüler kaybedince birden aklıma geldi, gittim içerden boş bir a-4 kâğıt ile temiz bir kase getirdim, kâğıdı beşe böldüm, bir parçasını kendime aldım, diğerlerini çok kıymetli eşim ve çok sevgili evlatlarıma verdim. "hadi bakalım" dedim, "farzedin ki bu bir aile konseyi. herkes evden gitmesini istediği kişinin adını yazsın, kasenin içine atsın." ikaz etmeyi de unutmadım: "bakın darılmaca gücenmece yok, bu sadece bir oyun!"

  herkes birbirine göstermemeye çalışarak elindeki kâğıda gönlündeki ismi yazdı, kasenin içine attı. ben, lys'ye çalışıyom ayaklarıyla son zamanlarda ev işlerine fazla yardım etmediği için, büyük kızın adını yazdım. diğer dört oyun tamamı bana çıktı. hadi hain evlatlardan her birinin bi kuyruk acısı vardır onu anlarım, kimine bisiklet söz verip almamışımdır, kimine arkadaşlarıyla sinemaya gitmesi için izin vermemişimdir tamam da, hanımın da benim adımı yazması inanın çok zoruma gitti. sabaha kadar sırtım dönük yattım.

  artık serenay'ı daha iyi anlıyorum.


  (senyazmasanbenyazmasam - 2 Haziran 2014 13:02)

 • comment image

  turabi'nin iki torbayı alıp ortasına bayrak sopası ile hareket çekmiştir. gerekli tepkiyi görmüştür. ünlülerin kazandığı önceki iletişim oyunlarının birinde gökhan keser; fazla sevinmeyelim gönüllülere ayıp olmasın aileler söz konusu demişliği var. bir turabi'ye bak birde gökhan'a. turabi'yi karakter olarak beğenen arkadaşlara turabi gibi bir komşu, birde iş arkadaşı dilerim.


  (erik calan cocuk - 6 Mayıs 2014 11:35)

 • comment image

  turabi'nin babasının harika sözler söylediği yarışma.
  -insan ailesini seçemiyor oğlum,
  inşallah seni arzu ettiğin gibi yaşatabilmişizdir.

  az dedi ama çok büyük dedi. çok fazla şey anlattı. gözlerimi doldurdu.
  saygılar baba.


  (lebowskit - 5 Mayıs 2014 23:39)

 • comment image

  lan of ahahaha acun'un şu oy sandığını raylı getirme sistemi her çalıştığında gülme geliyor bana.

  neler var yau ahahaha


  (16subat - 4 Mayıs 2014 23:36)

 • comment image

  sene olmuş 2014 hala bu yarışmayı takip edenlere ayar vermeye çalışan embesiller var. sana mı sorucam ne izleyeceğimi dalyarak. kendi evde oturup bilimsel makale yazıyor sanki. pezevenge bak.


  (northernsky - 26 Nisan 2014 23:22)

 • comment image

  --- spoiler ayar içerir ---

  sözlükte bu programı izlemeyip çılgınlar gibi başlığı altında "gerizekalılar, bunu mu izliyorsunuz ahaha ehehe meheheh" kafası yaşayan bir grup var. siz değerli ekşi sözlük okurları için hiçbir masraftan kaçınmayıp, tek tek analiz ettim. acaba bu lavuklar survivor izlemeyip de belgeselden baleye operadan klasik müzik konserine mi koşuyor diye bir bakayım dedim ki aboooovvv, komşular aboooov! olum insanda biraz utanma olur lan. bak tek tek yazıyorum bu programı izleyip sözlüğe yazı yazan suserlara bok atanlar neler izliyormuş diye..

  1.(bkz: #40857795) / katamaster kardeş izleyenler bilal olsun demiş ama kendisi belli ki acun programlarının tiryakisi.. (bkz: aref ghafouri/#22358531)
  2.(bkz: #41204077) / theogonia kardeş de izleyenlere mal demiş, döşemiş. lakin kendisi o ses türkiye mi izlermiş, ah canım kıyamam (bkz: o ses türkiye/#39186931)
  3.(bkz: #41449446) / camfrog sonmez kardeş de izleyenleri eleştirmiş hunharca, peki kendisi ne izliyor dersiniz? belgesel mi yoksa opera mı? yok lan medcezir izliyormuş o da.. (bkz: #39106976)
  4.(bkz: #41747982) / rakiicdiyenbabaninkizi da survivor izleyenleri itin götüne sokmuş ama kendisi de breaking bad, house of cards, mad men, bale falan izlemek yerine güneşi beklerken seviyormuş ahahah (bkz: #39506288) (bkz: #41205837)
  5.(bkz: #41862191) / derken gol oldu da survivor izlemeyip onun yerine güneşi beklerken tercih edenlerden.. (bkz: #35604690)
  6.(bkz: #42009279) / malihulya da bohem survivor izlemeyip 24 emmy ödüllü über manyak türk dizisi izleyenlerden. canım benim çalışkuşu takip ediyormuş. (bkz: #37347367)
  7.(bkz: #42020392) / sudanli zenci musa da survivor izleyenlerle dünyanın sonunda yalnız kalsam dönüp selam bile vermem tandanslı açıklamalar yaparken tam bir o ses türkiye fanı çıktı rıza baba. entry bakınızı vereyim dedim ama maşallah 7 entry var.. (bkz: o ses türkiye/@sudanli zenci musa)
  8.***koşun koşun bu çok süper*** (bkz: #42009346) / ben hic terlemem isimli yazar survivor izleyenlerine çok atarlı derken, bir yandan izleyenlere mal diyenleri desteklerken kendisi de meğer bir yıl önceki survivor'ı fena takip ediyormuş.. (bkz: survivor ünlüler gönüllüler 2013/#34912998)

  daha onlarca entry ve yazar eklenebilir. izlemiyorsan gelip başlığına yazı yazma, görmezden gel ağa başlığı. utanmadan gelip başlığı okuyor, takip ediyor, izlemediğini iddia ediyorsun. eee bir bakıyoruz sen de acun programı izleyicisisin, türk dizisi manyağısın. hem de ezel, işler güçler, leyla ile mecnun falan değil medcezir, güneşi beklerken falan filan. artık defolun gidin şu başlıktan da adamı germeyin daha fazla, hadi bakalım..

  --- spoiler ayar içerir ---

  peşin not: kimse entry'sini silmeye çalışmasın, alayının ekran görüntüsü alındı..


  (maximus decimus meridius - 15 Nisan 2014 11:26)

 • comment image

  bu haftaki elenme olayından sonra acun ile alp kırşan arasında şöyle bir diyalog kesin geçmiştir:
  acun: alp ertunga öldü mü?
  alp: (gülerek)ölmedi abi, ıssız acun kaldı mı peki?
  (bkz: sözün bittiği yer)


  (ego - 15 Nisan 2014 09:59)

 • comment image

  twitter'da gördüğüm;

  turabi = rte
  sahra = emine erdoğan
  yiğit = kemal kılıçdaroğlu
  ertunga = abdullah gül

  eşleşmeleriyle yaran, bir tv programı.


  (chersky1907 - 8 Nisan 2014 17:16)

 • comment image

  hayattan bir kesit gördüğümüz yarışma olmuştur.

  bir tarafta psikolojik şiddet uygulayan, çirkeflik yapan sahra, öbür tarafta sabrının sonuna geldiği için tepki gösteren ve bu yüzden suçlu olan berna.

  daha ne kadar özetlenebilir ki...


  (der ve gider - 8 Nisan 2014 00:23)

 • comment image

  ekşi sözlük olarak sahranın gitmesinde hem fikir olduğumuz yarışmadır.
  sahra düşün lan ekşi sözlükte kolay değil herkesin hem fikir olması bunu başardınsa nasıl bir karakter olduğunu düşün.
  lanet olsun oylama elemesi diğer eleme turuna kaldı. sahra yine kaldı :(

  (bkz: üşüyoruz reis)
  (bkz: yastayız) *


  (dactora - 7 Nisan 2014 23:03)

 • comment image

  sayesinde koltuktan düşmüş olduğum acun'un yarışması. ahahaha olum lan tek yaptığı iş konuşmak ve gidip kutuyu almak olan acun artık yürümüyor kutu onun ayağına geliyor. ayrıca o nasıl bi mekanizma. allah seni kahretmesin acun yine güldürdün. bi de kendime üşengeç derdim*


  (rapper jedi - 2 Mart 2014 23:17)