Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 26 Ekim 1982 Salı, Yapım Yılı : 1982
Türü                : Drama
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  MTM Productions , 20th Century Fox Television
Yönetmen       : Mark Tinker (IMDB), Eric Laneuville (IMDB)(ekşi), Bruce Paltrow (IMDB)(ekşi), David Anspaugh (IMDB)(ekşi), Victor Lobl (IMDB), Allan Arkush (IMDB), Michael Fresco (IMDB), Thomas Carter (IMDB), Kevin Hooks (IMDB), Bethany Rooney (IMDB), Janet Greek (IMDB), Leo Penn (IMDB), Helaine Head (IMDB), John Heath (IMDB), Victor Hsu (IMDB), Charles Braverman (IMDB), Linda Day (IMDB), David Morse (IMDB), William Daniels (IMDB), Tim Matheson (IMDB), Robert Becker (IMDB), Nicholas Mele (IMDB), Ron Abbott (IMDB), Peter Medak (IMDB), Bill Molloy (IMDB)
Senarist          : Joshua Brand (IMDB)(ekşi),John Falsey (IMDB),John Masius (IMDB),Mark Tinker (IMDB),Tom Fontana (IMDB)(ekşi),John Tinker (IMDB),Channing Gibson (IMDB),Charles H. Eglee (IMDB),Steve Bello (IMDB),Eric Overmyer (IMDB),Steve Lawson (IMDB),Ann Reckling (IMDB),Cynthia Darnell (IMDB),Bruce Paltrow (IMDB),Norma Safford Vela (IMDB),Joel Surnow (IMDB),Ray De Laurentis (IMDB),John Ford Noonan (IMDB),David Assael (IMDB),Dennis Cooper (IMDB),Mitchell Fink (IMDB),Jorge Zamacona (IMDB),Russ Woody (IMDB),Duncan Smith (IMDB),Judith Kahan (IMDB),James Kramer (IMDB),D. Keith Mano (IMDB),Grace McKeaney (IMDB),Lydia Woodward (IMDB),Neil Cuthbert (IMDB),Elizabeth Diggs (IMDB),Charles Rosin (IMDB),Leigh Curran (IMDB),Robert De Laurentiis (IMDB),Andrew Laskos (IMDB),Paul Schiffer (IMDB),Emilie R. Small (IMDB),Garn Stephens (IMDB),Robert Daniels (IMDB),Jamie Horton (IMDB),James Kahn (IMDB),Susan Jane Lindner (IMDB),Douglas Brooks West (IMDB),Lyle Kessler (IMDB),Bob Rosenfarb (IMDB),Marc Ross (IMDB),Stephen Willey (IMDB),Frank Dandridge (IMDB),Johnny Dawkins (IMDB),Michael Duggan (IMDB),Michael Moody (IMDB),Susan Kander (IMDB),Richard Kramer (IMDB),Glen Merzer (IMDB),John Piroman (IMDB),Emily Potter (IMDB),Douglas Steinberg (IMDB),Christopher Whitesell (IMDB),Sagan Lewis (IMDB),Aram Saroyan (IMDB)
Oyuncular      : Ed Begley Jr. (IMDB), William Daniels (IMDB), Howie Mandel (IMDB), David Morse (IMDB), Christina Pickles (IMDB), Denzel Washington (IMDB), Norman Lloyd (IMDB)(ekşi), Eric Laneuville (IMDB)(ekşi), Ed Flanders (IMDB), Stephen Furst (IMDB), Sagan Lewis (IMDB), Bonnie Bartlett (IMDB), Mark Harmon (IMDB), Cynthia Sikes (IMDB), Jennifer Savidge (IMDB), Terence Knox (IMDB), Ellen Bry (IMDB), Kavi Raz (IMDB), Cindy Pickett (IMDB), Bruce Greenwood (IMDB), Kim Miyori (IMDB), Barbara Whinnery (IMDB), Nancy Stafford (IMDB), France Nuyen (IMDB), David Birney (IMDB), G.W. Bailey (IMDB), Ronny Cox (IMDB), Byron Stewart (IMDB), Dana Short (IMDB), Florence Halop (IMDB), Herb Edelman (IMDB), Christina Kokubo (IMDB), Alfre Woodard (IMDB), Frank Dent (IMDB), Karen Landry (IMDB), Paul Sand (IMDB), Chad Allen (IMDB), Deborah May (IMDB), Philip Sterling (IMDB), George DelHoyo (IMDB) >>devamı>>

St. Elsewhere (~ Chefarzt Dr. Westphall) ' Dizisinin Konusu :
St. Elsewhere is a TV series starring Ed Begley Jr., William Daniels, and Howie Mandel. The lives and work of the staff of St. Eligius Hospital, an old and disrespected Boston teaching hospital.


 • "(bkz: mr somewhere)"
 • "(bkz: tommy westphall)"
 • "denzel washington'un tam 137 bölüm boyunca arz-ı endam ettiği, finali çok meşhur bir dizimiz tarafından kopyalanmış nbc yapımı bir dizidir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  1982-1988 yillari arasinda nbcde yayinlanmis bir pembe/hastane dizisiymis. hic isin detayina hikayesine falan girmiycem bu dizinin olayi, finaliyle tv tarihine gecmesidir. nedir peki olay? son bolumde anlasilir ki her sey otistik bir cocugun hayalinden ibaretmis. hani bugun basta lost olmak uzere dizi izlerken " ulan bu hurley'in/jack'in/sawyer'in/vesairenin ruyasiysa ebesini sikerim yazarlarin" panigine kapiliyoruz ya, iste sebebi bu dizi.

  tabi izlemeyi gectim ismini bile duymadigim bir dizi neden boyle hezeyan yaratiyor bunyelerde o da sosyologlarin, psikologlarin sorunu.


  (the 8th endless - 29 Mayıs 2007 15:53)

 • comment image

  2000'li yıllarda çıkmış en iyi albümlerde kesinlikle zirveye oynar, hatta tüm zamanlarda. hem cee-lo green'i, gnarls barkley'i çok sevdiğim için abartıyor muyum emin değilim, bence öyle.

  smiley faces, just a thought, crazy, storm coming diye başlayıp sırayla bütün albümü sayabileceğimiz şahane şarkıları bir araya toplayıp bir de bunlara şahane klipler çekiyorlarsa, bu adamları ayakta alkışlamaktan başka yapacak birşeyimiz kalmıyor. o kadar iyi bir albüm.


  (dmxx - 3 Şubat 2010 19:07)

 • comment image

  albüme de ismini veren cok keyifli parca. soğuk buğulu bir kış sabahını anımsatıyor arkadaki seslerle. crazynin yarattığı o neşeli havayı alıp kara gömüyor , bozulmasın, karlar eriyince tekrar ortaya çıksın diye.


  (clavicula nox - 15 Eylül 2006 12:34)

 • comment image

  süper sesli bir adamın süper müzik yapan bir grupla icra ettiği, dolayısıyla süper olmuş bir albüm. şarkı da öyle.

  i packed a few of my belongings
  left the life that i was living
  just some memories of it
  mostly the ones i can't forget

  whenever you need me i'll be here
  until then my dear
  i'm going, i'm going, i'm going there
  don't ask me to make time
  to travel back and forth
  let nature take it's course
  maybe i'm open from all this ocean air
  and if it weren't for you i'd be without a care
  setting sail to st. elsewhere

  anywhere you sit you can see the sun
  unfortunately on this island i'm the only one
  same rules apply on a rainy day
  and it's not such a pretty place to be
  it just rains, and rains, and rains on me
  send a simple side, i can understand
  then a flower grew out that sand
  before you knew it, i was back out on that sea
  now i don't mind it so much
  because as long as i'm not there
  anywhere is st. elsewhere

  way over yonder there is new frontier
  would it be so hard for you to come and visit me here?
  i understand
  would you just send me a message in a bottle then baby?
  st. elsewhere


  (figment - 20 Ocak 2007 18:11)

 • comment image

  kesinlikle unutulmaması gereken bir albüm ve kesinlikle daha uzun olması gereken bir şarkı. albümdeki şarkılar genel olarak hareketli olmasına rağmen albüme adını verip kendi çapında bir konsept oluşturuyor "aziz başka-yer". arkadaki homurtumsu mırıltımsı ise er kişiye puscifer'ı hatırlatıp gülümsetiyor.

  sözleri üzerinden şöyle bir kolaj çalışması da yapılmıştır st. elsewhere'deki tekil kişi tarafından;

  "oturduğum her yerden güneşi görebilirim
  ama ne yazık ki bu adada tekim.
  yağmurlu günler için de geçerli aynı kural;
  sadece benim üzerime yağar yağmurlar.

  burası yaşanabilecek en son yer;
  st. elsewhere..."


  (siyah giysili adam - 3 Mayıs 2012 19:37)

Yorum Kaynak Link : st. elsewhere