Süre                : 1 Saat 45 dakika
Çıkış Tarihi     : 10 Ocak 2018 Çarşamba, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Gizemli,Heyecanlı
Taglar             : komplo,tren,passenger train,para,rehin
Ülke                : İngiltere,ABD
Yapımcı          :  StudioCanal , TF1 Films Production , The Picture Company
Yönetmen       : Jaume Collet-Serra (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Byron Willinger (IMDB),Philip de Blasi (IMDB)
Oyuncular      : Liam Neeson (IMDB)(ekşi), Vera Farmiga (IMDB), Sam Neill (IMDB)(ekşi), Jonathan Banks (IMDB), Patrick Wilson (IMDB)(ekşi), Dean-Charles Chapman (IMDB)(ekşi), Elizabeth McGovern (IMDB)(ekşi), Florence Pugh (IMDB), Killian Scott (IMDB), Shazad Latif (IMDB), Roland Møller (IMDB), Clara Lago (IMDB), Damson Idris (IMDB), Letitia Wright (IMDB), Kingsley Ben-Adir (IMDB), Andy Nyman (IMDB), Colin McFarlane (IMDB), Dilyana Bouklieva (IMDB), Adam Nagaitis (IMDB), Ella-Rae Smith (IMDB), Kobna Holdbrook-Smith (IMDB), Amy Clare Beales (IMDB), Bern Collaco (IMDB), Peter Meyer (IMDB), Tobias James-Samuels (IMDB), Graham Curry (IMDB), Lee Nicholas Harris (IMDB), Andres Austin Bennett (IMDB), David Olawale Ayinde (IMDB), Jamie Beamish (IMDB), Shade Rupe (IMDB), Nathan Wiley (IMDB), Zaak Conway (IMDB), Lae Gutierrez (IMDB), Alana Maria (IMDB), Georgie-May Tearle (IMDB), Lee Asquith-Coe (IMDB), Simon Hibbs (IMDB), Matthew Faucher (IMDB), Anthony Milton (IMDB) >>devamı>>

The Commuter (~ Yolcu) ' Filminin Konusu :
Evinden işine gidip işten eve dönmek için her gün düzenli olarak banliyö trenini kullanan sigortacı Michael McCauley (Liam Neeson), bir gün sıradan bir yolculuk esnasında Joanna adında daha önce trende görmediği bir kadınla tanışır. Joanna (Vera Farmiga), trende bulunan ama oraya ait olmayan birini bulmasını ister, karşılığında tuvaletteki 75 bin doların sahibi olacaktır. Son durağa kadar birçok sırrı çözmek zorunda kalan Michael, artık trendeki herkesin hayatından sorumludur.


 • "fragmanında liam neesona söylenen "...yoksa aileni öldürürüz" repliğinden sonra yarıldığım film.rahat bırakın şu adamın ailesini artık.(bkz: taken)"
 • "liam neeson'un "yaş geçti, artık aksiyon filmlerinde oynamayacağım" minvalinde röportaj verdiği aksiyon içerikli film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bugun izledim ve tek kelimeyle bayildim. son zamanlarda hicbir filmde bu kadar gerildigimi hatirlamiyorum. kesinlikle gidin ve izleyin.

  bir de spoiler olmayan bir bilgi veriyim. o fragmandaki sarisin kadin kristen wiig degil. hayatimda bir oyuncuya bu kadar benzeyen, konusma sekline kadar, baska bir oyuncu daha gormemistim.


  (tzoey - 12 Ocak 2018 19:30)

 • comment image

  beklentilerimizi çok yükseltmeden gidip gayet beğenerek çıktığımız, başrolünde liam neeson'ın yer aldığı eğlenceli ve heyecanlı sinema filmi.

  ne zaman bir filmde tek seferde çekilmiş gibi düzenlenmiş veya gerçekten tek seferde çekilmiş bir sahne görsem* * * o filmde beğenecek bir şey buldum demektir. the commuter bunun üzerine bir de sürükleyicilik ekleyerek aslında fazlasıyla sığ bıraktığı karakterlerin üzerine ekleyerek devam ediyor. oyuncular ve ses işçiliği yerinde, işlenmiş en iyi senaryoya sahip olmasa da seyirciyi protagonistin deneyimine dahil edebildiği için yeterince başarılı. bir de elbette liam neeson'ı "ı will find you and then ı will kill you." halinde, gereksiz jumpcut'lar olmadan izleyebiliyorsunuz.

  bence salonları işgal eden filmler yerine şu sıralar the commuter'ı izleyip iyi vakit geçirin. beklentiyi yüksek tutmayın, sadece eğlenmek için gidin.

  hail liam neeson, he who art as qui-gon jinn.


  (arcticfur ve elem - 13 Ocak 2018 20:03)

 • comment image

  bu yönetmenle olan diğer filmlerin düzeyinde değil. ya da ben aksiyon izleyicisi olduğum için bana yeterli gelmedi. gerilim filmi sevenlere hitap edebilir. orada da bir handikap var, başrol abimiz daha önceki filmlerde 1000 lerce kişiyi alt edebilen bir yenilmez olduğundan bu filmde gerilimi veremiyor. korkaklık ile cesaret arası gidip gelebilen bir oyuncu olsa daha iyi olurdu. bir de senaryo yetersiz gibi geliyor. o da hikayeyi destekleyecek yan sahneler konulmamısından dolayı. sahneler hep trende geçsin hem ilginç olur hem de masraf olmaza yatmışlar.


  (john mcclane - 15 Ocak 2018 00:57)

 • comment image

  film oldukça keyifli, sizi her an merak içerisinde tutan ve yüksek tempolu .film arasına girince reklam girmişcesine insanı üzüyor ... tabi elbette oskarlık film beklentisi olanları üzecektir.

  film sonrası yapılan o hararetli yorumlara pek ihtiyaç kalmıyor. üzerinde konuşulacak fazla bir şey vermiyor size. sadece son sahne de ince bir nüans var. eğlen geç mantığında. hoş ...


  (ademakif - 21 Ocak 2018 16:44)

 • comment image

  evde, sinema kuşağında izlenebilecek tarzda bir film. beklentimi yüksek tutmadan gitmiştim. pişmanda olmadım. sıkılmadığınız, arayı bekleyip çıkmak istemediğiniz, tüh param başo gitti demediğiniz film kötü film değildir.
  kendi kategorisinde 3,5 versemde, sen kiminle dans ediyorsun, maide'nin altın günü v.b. filmleri gibi 0,5 puan değil.


  (ji ji - 24 Ocak 2018 11:51)

 • comment image

  --- spoiler ---

  gereksiz "prynne benim, hayır benim" sahnesi dışında güzel bir liam neeson filmi olmuş. "izleyene bir şey katmayan, izlemeyene bir şey kaybettirmeyen" demişler de bir aksiyon filmi sana ne katacak veya ne kaybettirecek? bir filmde liam neeson başrolse, bütçesi düşükse, aksiyon tag'inde yer alıyorsa, süresi 1,5 saatse nasıl bir film olacağı %100 bellidir zaten. cannes film festivaline aday film izlemiyorsun.

  ---
  spoiler ---


  (cathars - 9 Nisan 2018 00:42)

 • comment image

  liam neeson filmleri porno gibi, sonunun ne olacağını bilmenize rağmen izliyorsunuz. filmin vaat ettiği şey belli, fularımızı takıp sahne sahne alt metin arayacak halimiz yok. ben vera farmiga için izledim, pek göremedim ama fark etmez neyse, bu filme bu kadar yazı çok bile.


  (hedospurs - 14 Nisan 2018 00:15)

Yorum Kaynak Link : the commuter