Süre                : 2 Saat 5 dakika
Çıkış Tarihi     : 05 Ocak 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Komedi,Bilim Kurgu
Taglar             : zaman yolculuğu,İstanbul,Kurt,Aşk,robot
Ülke                : Türkiye
Yapımcı          :  CMYLMZ Fikirsanat , Nulook Production
Yönetmen       : Kivanc Baruonu (IMDB)
Senarist          : Cem Yilmaz (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Cem Yilmaz (IMDB)(ekşi), Ozan Guven (IMDB)(ekşi), Özkan Ugur (IMDB)(ekşi), Özge Özberk (IMDB)(ekşi), Farah Zeynep Abdullah (IMDB)(ekşi), Zafer Algöz (IMDB)(ekşi), Kerem Alisik (IMDB), Seda Bakan (IMDB), Mert Firat (IMDB), Ediz Hun (IMDB), Mustafa Sandal (IMDB), Can Yilmaz (IMDB), Caglar Corumlu (IMDB), Ahu Yagtu (IMDB), Zeynep Kankonde (IMDB), Tuncay Beyazit (IMDB), Özgür Emre Yildirim (IMDB), Kubilay Aka (IMDB), Sükrü Özyildiz (IMDB), Murat Arkin (IMDB), Maria Anastasiyeva (IMDB)

Arif V 216 (~ G.O.R.A. 2) ' Filminin Konusu :
Arif'in yakın dostu 216, insan olmaya karar vererek dünyaya gelir ve burada başına olmadık işler gelir. Her ne kadar insan olabilmek için kıyasıya bir çaba harcasa da 216'nın (Ozan Güven) farklılıkları çok barizdir. Üstelik bir de gözleri görmeyen Pembe Şeker'e (Seda Bakan) aşık olmuştur. Kötü niyetli bir iş adamının onu kopyalamaya kalkışmasıyla Arif (Cem Yılmaz) devreye girecek, 216'yı ve tüm dünyayı kurtarmaya çalışacaktır. Arif'in GORA'dan sonra bir kez daha 216'yla yaşadığı maceraları anlatan Arif v 216 filmi, 2018'in Ocak ayında gösterime girdi. Film 2. kez 18 Mayıs'ta tekrar seyircilerle buluştu.


 • "216 - insan olmaya geldim arif.arif - tam yerine geldin amına koyim."
 • "daha vizyona girmeden yarısında çıktığım film. ekşici olmak bunu gerektirir."
 • "bunun yerine olması gereken erşan kuneri'yi anlatan sinema filmidir. uzun zamandır beklediğimdir."
 • ""noolmuş?" repliğini duyduğum an tüylerimi diken diken eden teaserı cuma akşamı çok güzel gelen film. mekanın cennet olsun be erdal tosun..."
 • "filmin yarısında çıktım. bir sonraki seansın ikinci yarısında girdim filmi bitirdim. neden mi böyle yaptım çünkü amcam sinemanın sahibi. kafama göre istediğim filme giriyom çıkıyom."
Facebook Yorumları
 • comment image

  whiplash göndermesi için cmylz'a sonsuz teşekkürler. habersizdim bu göndermeden ve salonda whiplash izlemiş heralde 3-5 kişiden birisiydim film boyunca en çok güldüğüm esprilerden birisi oldu sanırım. buraya kadar her şey normalken film bitiminde önümde oturan kızlardan birisi "whiplash göndermesine gülen sen miydin dedi" evet dedim sinema çıkışında arkadaşı ve benim arkadaşım kahve içtik telefonlar alındı. şuan whatsapp'tan yazışıyoruz. işler nereye varır bakıcaz artık :)


  (micro27 - 7 Ocak 2018 00:29)

 • comment image

  yayınlanan kısa kesitlerden hoşlandım. zamanda yolculuk konsepti ile türk sinemasına atıflarda bulunacağı anlaşılıyor. türk sinemasında bu durumun çok fazla örneği olmadığını düşünürsek gayet keyifli olabilir. film boyunca sinema salonunda bolca bu tepkileri gösteren arkadaşlarla karşılaşabiliriz.

  cem yılmaz'ın -en hoşlanmadığım filminde bile- sinemaya yaptığı yatırıma saygı duyuyorum. gösterilerinden ve reklam filmlerinden kazandığı paralar ile hayatının sonuna kadar yaşayabilme şansı var iken bu topraklarda film endüstrisine yatırım yapmak herkesin girmek isteyebileceği bir risk değil bence. iki kamera ve bir havuzlu otel prodüksiyonu ile çekilen türk komedi filmlerini düşünürsek cem yılmaz'ın çektiği filmler kendi genre'sı içerisinde bence gayet iyi bir konumda. şunu unutmamak lazım bence, cem yılmaz filmlerinin vaat ettikleri az buçuk bellidir; biraz nostalji, bir tutam klişeler ile dalga geçmek, tipik türk insanı tiplemeleri, biraz da özkan uğur ve saz arkadaşları... lütfen kendinize acı çektirmek istemiyorsanız bu adamın sinemasını pelin esmer'in sineması ile karşılaştırma gafletinde bulunmayın.


  (ertesiyarin - 14 Kasım 2017 15:44)

 • comment image

  ben hayatımda bu kadar hayal kırıklığı yaşadığımı hatırlamıyorum. senaryo, oyunculuk, kurgu berbat. komik, hiç değil.

  filmi izleyince daha detaylı bilgiler vereceğim.

  edit: ironiyi anlamayıp eksileyen ve hakaret mesajı atan arkadaşlar, filmdeki göndermeleri nasıl anlayacak merak ediyorum...


  (amyreri ramazan - 5 Ocak 2018 14:24)

 • comment image

  whiplash göndermesine arka koltuktan bir eleman güldü. sevgilimle ben dönüp ona "gülen sen miydin?" diye sorduk. kahve falan içtik.. numaralaştık sonra da. bakalım böbreği alabilecek miyiz :)

  edit: işbu entry parodidir.


  (ankaraninbugi - 7 Ocak 2018 04:30)

 • comment image

  abi neden açık açık beğenmedik diyemiyorsunuz amk, para veya hapis cezası falan mi var ? yok "gora kadar komik değildi ama çılgın macerası var. katila katıla guleceginiz sahne az ama çok emek var." açık açık bi boka benzetemedik deyin ne olacak sanki. herkes cem yılmaz filmlerine gülmek için gidiyor. fulari çıkarın lütfen.


  (melis ali - 5 Ocak 2018 14:52)

 • comment image

  filmin yarısında çıktım. bir sonraki seansın ikinci yarısında girdim filmi bitirdim. neden mi böyle yaptım çünkü amcam sinemanın sahibi. kafama göre istediğim filme giriyom çıkıyom.


  (qwertyuiopas - 5 Ocak 2018 13:25)

Yorum Kaynak Link : arif v 216