Çıkış Tarihi     : 06 Nisan 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Savaş
Ülke                : Türkiye
Yapımcı          :  TAFF Pictures
Yönetmen       : Çagatay Tosun (IMDB)
Senarist          : Zafer Külünk (IMDB)
Oyuncular      : Burak Özçivit (IMDB), Kerem Bursin (IMDB)(ekşi), Melike Yalova (IMDB), Süleyman Karaahmet (IMDB), Sabahattin Yakut (IMDB), Onur Ayçelik (IMDB), Özbek Kaplan (IMDB), Can Baykan (IMDB)

Can Feda ' Filminin Konusu :
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı birlikler, müttefiklerinin desteği olmadan son derece tehlikeli bir bölgeye giriş yapmıştır. Bu topraklarda 6 kişilik Özel Kuvvetler timinin başındaki Yüzbaşı Alparslan (Burak Özçivit) ve Pilot Yüzbaşı Onur (Kerem Bürsin), büyük bir tuzağı açığa çıkaracaktır.


 • "az evvel bedelli askerlik yapan bir apaçinin askerlik naraları attığı fragmanını gördüm. izlemeyeceğim, izleyenle taşak geçeceğim tek asker temelli film."
 • "askerliği bedelli yapanlar askerlik rolü kesiyor, film baştan kayıp."
Facebook Yorumları
 • comment image

  fhsehfsjf tom cruise mu burak özçivit mi? karşılaştırmaya bak.

  adamlar en sikko filmleri için bile yok kilo alıyor yok kilo veriyor, adamın şekli değişiyor. bizim burak özçivit'in kaşlarındaki kılda değişiklik yok. adamın kıllarının dokunulmazlığı milletvekili dokunulmazdığından daha sert. bu mu amk film yapmak? hayır en azından tabanca, tüfek tutmayı öğreneymişler. ayıp lan. askercilik oynayan çocuklar gibi.

  zaten şu iş nefes vatan sağolsun ve dağ dışında tamamen baştan savmalıkla yapılıyor. bu baştan savma işlere de para kazandırmak isteyen varsa tabii keyfi bilir.


  (oe911 - 7 Nisan 2018 22:09)

 • comment image

  ne kadar boktan olduğunu görmek için para bayılmaya gerek olmayan film. son dönemin öne çıkan askeri operasyon, milliyetçilik gibi konularından yola çıkarak cebini doldurmaya çalışan yurdum uyanığı burak özçivit beyfendi aynı zamanda filmin ortak yapımcısıymış. kendisini bedelli askerlik yapmasına rağmen- ki bu asla eleştireceğim bir şey değil- instagramda askeri üniformalı fotoğrafı ile şehitler üzerinden filminin reklamını yapması ile tanırız.


  (lokmanhakim - 6 Nisan 2018 21:20)

 • comment image

  az evvel bedelli askerlik yapan bir apaçinin askerlik naraları attığı fragmanını gördüm. izlemeyeceğim, izleyenle taşak geçeceğim tek asker temelli film.


  (konus sen dinliyorum - 5 Nisan 2018 23:47)

 • comment image

  başrollerinde oyunculuk namına bir şey olmadığı için bu filmi izleyerek zaman kaybetmemek gerektiğini düşünüyorum. ki fragman da onu gösteriyor. ülkede yakışıklı olmak oyunculuğun ilk şartı görülürse, her yakışıklı olan oyuncu olmaya kalkarsa bu sektör bir arpa boyu yol alamaz. örnek vermek gerekirse hollywood'un al pacino'su ve robert de niro'su yakışıklı değildir ama adamlar efsanedir. yetenek olmayınca dünyanın güzelliğine sahip olsan ne fayda? bu ikili türkiye'de yaşadıklarına şükretsin başka ülkede yaşasalardı ancak playboy dergilerine kapak olurlardı.


  (healtheworld - 5 Nisan 2018 23:43)

 • comment image

  ekibinde çalışan kuzenimle galasına katıldığım askeri film.

  üzücü derecede kötü. gişede çakılacak çünkü dağ veya nefes gibi his veremiyor, karakterler inandırıcı değil. olaylar tamamen "biraz da biz bu gazdan para kazanalım" hissi.

  askerliği bedelli yapan muhallebici başrollerine değinmiyorum bile.


  (naneli limonata - 5 Nisan 2018 20:25)

 • comment image

  ya sen asker değil misin o bıyık ne birader derler adama. güya jönsünüz ama koskoca projeler için dahi sakal bıyıktan kurtulmaya cesaret etmiyorsunuz. oyuncu dediğin saçıyla bıyığıyla, görünüşle değil verdiği hislerle gerçek bir oyuncu olabilir. milyonluk işler var ortada lakin vizyon sıfır. filmin temel amacı da para zaten bu yadsınamaz bir gerçek, üzgünüm. yerli rambolar çıkaralım derken madara olmak bu olsa gerek.


  (yazarc - 2 Nisan 2018 22:00)

 • comment image

  bu tür filmleri severim ama bu samimiyetsiz oyuncular yüzünden hiç ilgimi çekmedi. vallahi güzel, bölüm başına haftada dizilerden 70 bin lira al sonra çık o berbat oyunculukla vatana can feda de, oldu canım, yersen.


  (perskedisi - 1 Nisan 2018 03:00)

 • comment image

  fragmandan anladığım kadarıyla oyuncuları ve oyunculukları itibari ile inandırıcılıktan uzak olduğunu düşündüren film.

  özellikle askeri konu alan filmde tercih edilmesi gereken oyuncu tipi best modelden çıkıp gelmiş değil de hayatın zorluklarının yüzünde izler bıraktığı oyuncular olmalı. o yılık burukluktan filizlenen fedakarlık üzerinden gerçekle bağ kurulmaya çalışılmalı. üslup çocukları tavlayabilecek bir propagandadan ziyade yetişkinlere gerçeği hissettirmek üzerin eşekilllenmeli.

  askerliğini yapmış insanlar oralarda burak özçivitlerin kahramanlığına değil anadolu'dan gelmiş, iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışan mütevazi görünümdeki insanların aldığı risklere şahitlik ederler. filmler en iyi palavrayı atmayı değil gerçekle en iyi bağı kurmayı amaçlamalılar.


  (clodin - 24 Mart 2018 15:34)

 • comment image

  dağdasınız, operasyondasınız anladık, sinekkaydı olmanızı beklemeyelim. fekat burak özçivit'in ve fragramanda bir ara görülen başka bir askerin bıyıklarının hali nedir? sakal bıyık aynı uzunlukta olsa tamam anlayacağız da şekilli şekilli bıyıklar hangi askerimizde var acaba bi deseniz hele?

  film için kaytan bıyıklarından feragat edemeyen başrol oyuncusu bulunan, izlenme ihtimali bence zayıf olan, gerçekten vatan için canını feda eden yiğitleri mankenden bozma spor salonu erkeklerinin canlandırdığı, son dönemde yükselen milliyetçiliği paraya tahvil etmeyi amaçlayan filmlerden/dizilerden biridir.


  (kikimato - 14 Mart 2018 16:44)

Yorum Kaynak Link : can feda