Süre                : 1 Saat 26 dakika
Çıkış Tarihi     : 30 Mayıs 2018 Çarşamba, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Drama
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Millennium Films , 211 Productions , Nu Image Bulgaria
Yönetmen       : York Alec Shackleton (IMDB)
Senarist          : York Alec Shackleton (IMDB)
Oyuncular      : Nicolas Cage (IMDB)(ekşi), Sophie Skelton (IMDB), Michael Rainey Jr. (IMDB)(ekşi), Dwayne Cameron (IMDB), Weston Cage (IMDB)(ekşi), Cory Hardrict (IMDB)(ekşi), Ori Pfeffer (IMDB)(ekşi), Mark Basnight (IMDB), Amanda Cerny (IMDB), Michael Bellisario (IMDB), Raymond Steers (IMDB), Derek Horse (IMDB), Fedi Bashur (IMDB), Jason Francis (IMDB), Nick Donadio (IMDB), Sean James (IMDB), Aleksander Karastoyanov (IMDB), Petar Mitev (IMDB), Aaron Cohen (IMDB), Jamieson Urquhart (IMDB), Jonathan Yunger (IMDB), Manal El-Feitury (IMDB), Eric Ali (IMDB), Sapir Azulay (IMDB), Velizar Binev (IMDB), Stowe Blankenship (IMDB), Bleona (IMDB), Owen Davis (IMDB), J.R. Esposito (IMDB), Keith D. Evans (IMDB), Mackenzie Evans (IMDB), Brenda Galaz-Magyar (IMDB), Liza Mircheva (IMDB), Rachel O'Meara (IMDB), Michael Renda (IMDB), Atanas Srebrev (IMDB), Stan Stefanov (IMDB), Pavel Vladimirov (IMDB), Shari Watson (IMDB), Vitaly Zdorovetskiy (IMDB)

211 (~ The Bank Heist) ' Filminin Konusu :
Juan gardiyan olmak üzeredir. İşe bir gün erken gelir. İki meslektaşı ona hapishaneyi gezdirirken, birdenbire tavandan düşen bir parçanın çarpmasıyla bayılır. Gardiyanlar onu ayıltmak için 211 numaralı boş hücreye götürür. Juan bilinci kapalı halde hücrede yatarken hapishanede bir ayaklanma patlak verir. Ayıldığında güç bir durumla karşı karşıyadır: Hayatta kalmak için mahkûm rolü oynamak zorundadır..


 • "malamadre - hayat bazen, farkında olmadan sikiyor insanı."
 • "2010'da su ana kadar izledigim en iyi film. hastasiyim ahlakı ve adaleti ters koseye yatiran eserlerin."
Facebook Yorumları
 • comment image

  6-7 ayda bir çıkan muhteşem filmlerden biriydi. bir önceki için; (bkz: district 9)

  --- spoiler ---

  değişen kişilk, sisteme karşı gelme, biraz beyni kullanma yeteneği, mutlu bitmeyen son, hiç bakılmamış bir bakış açısı, gerçek mekan ve oyuncular... hepsini topladığımızda bu film çıkıyor ortaya ki muhteşemdir.
  malamadre adamsın.

  ---
  spoiler ---

  bu filmden çıkartılacak sonuçlardan biriside ispanyolların ne kadar bizlere benzediğidir.


  (pablo zgr - 9 Mayıs 2010 20:54)

 • comment image

  film hakkında fazla söze gerek yok. 9/10 puanı aldı benden.

  --- spoiler ---
  filmi izlerken calzones'in armando ile kendi karısı hakkında telsizde konuşurken karısının aslında ölmediğini ve bi' strateji olduğunu zannediyordum, ta ki jeneriği görene kadar.

  ayrıca malamadre karakterini ilk baştan beri juan sebastien veron'a benzettiğimden dolayı ona sempati besliyordum. film sonunda da gördük ki delikanlı adammış vesselam.

  son olarak marta etura ablamız yine güzelliğiyle göz doldurmuş.
  ---
  spoiler ---


  (ziccho - 7 Mayıs 2010 00:55)

 • comment image

  sanat eseriyle muhatap olduktan bir müddet sonra fikir beyan etmek lazım. bu benim son aforizmam. sanat eseri taze yara gibidir zira. filmden çıkar çıkmaz etkilenmek yahut sevmemek mümkünse de, uyuyup uyanmak gerek. uyandığımda hala hücrede ayakkabı bağcıklarımı çıkarıyordum. öyle iyi bir film. sanki her şey gerçekti ve sanki hiçbir şey "sanki" değildi.

  devlet için bireyin hiçbir önemi yoktur. devlet bekası için kendi evladını ipe gönderir. mümkün olduğunca devletin fark etmeyeceği, dikkatini çekmeyeceği bir hayat yaşamak gerekir. ve tahammül edilemez acılar söz konusu olduğunda izmarit muhteşem bir jilete dönüşebilir yahut düzen insanı pekala su katılmamış anarşist olabilir.

  --- spoiler ---


  (xtr - 22 Nisan 2010 00:21)

 • comment image

  muhteşem bir film.

  --- spoiler ---

  bi yerden sonra azılı mahkum malamadre'ye sempati duymaya başlayıp utrillo isimli kanun koruyucusundan nefret ettirmesi, bir filmde insan psikolojisinin ne de güzel kullanılabileceğine mükemmel bir örnektir.

  çömez gardiyanın adaleti sağlamak için işe başlayacağı yerde bir anarşiste, bir katile dönüşümü için ise; şerefsizim bir cinnet her şeyi halleder!

  ---
  spoiler ---


  (greyback - 21 Nisan 2010 18:28)

 • comment image

  şimdiye kadar izlediğim en iyi festival filmiydi, şüphesiz.
  öncelikle hikaye başlı başına sürükleyiciydi. flashbackler tam yerindeydi. ispayolca bilmediğim için çevirilere dayanarak söylüyorum ama repliklerrin de üstünde çok durulduğu belliydi. şiddet öğesi içeren filmler izleyebiliyorsanız, mutlaka bir yolunu bulun izleyin. filmi izleyip de beğenmeyecek olanlar sadece şiddet görmeye dayanamayanlar olur çünkü muhtemelen. o kadar da iddalı söylüyorum.

  --- spoiler ---
  herşey bir yana, yazmadan geçemeyeceğim. ah be kadın karnında çocuk ne girersin o curcunaya!
  eğer elena ölmeseydi, yada en azından bunu juan öğrenmeseydi, sizce film nasıl biterdi?
  ---
  spoiler ---


  (scarlet - 18 Nisan 2010 23:55)

 • comment image

  bu filmin yönetmeni monzón, gerçek oyuncularla sokaktaki adamı karıştırarak ayaklanmayı inandırıcı ve korkutucu bir şekilde çekebilmek ve daha gerçekçi bir belgesel havası yakalamak istemiş, bunun için de hem bir set kullanmak yerine filmi gerçek bir hapisanede (zamora) çekmiş, hem de figüran rollerde gerçek mahkumları kullanmış. gerçekten de hapishanenin duvarları, köşebaşları ve hücrelerinin kendi dilleri var sanki, sürekli konuşuyorlar. mahkumlar da vücutları dövme dolu safi kastan oluşan adamlar değil, gerçek tutuklular.

  bir de filmle ilgili tanıtım/inceleme yazısı: http://kedilervekitaplar.blogspot.com/…ell-211.html


  (balgam - 18 Nisan 2010 12:55)

 • comment image

  29. uluslararası istanbul film festivali kapsamında izleme şansı bulduğum ispanyol filmi. yahu, bir filmin temposu hiç mi yavaşlamaz? gerilimi, aksiyonu iliklerine kadar işliyor insanın. siyasi göndermeleri de ayrı mühim. bir hapishaneden selam var sisteme. muhatap almayanın vay haline!


  (kitmir in selami var - 18 Nisan 2010 02:25)

 • comment image

  2010'da su ana kadar izledigim en iyi film. hastasiyim ahlakı ve adaleti ters koseye yatiran eserlerin.


  (vpr - 15 Nisan 2010 00:34)

Yorum Kaynak Link : celda 211