Çıkış Tarihi     : 14 Aralık 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Fantazi,Bilim Kurgu
Taglar             : İstanbul,cinayet,Aşk,Flashback,dostluk
Ülke                : Türkiye
Yapımcı          :  Netflix Studios , O3 Turkey Medya
Yönetmen       : Umut Aral (IMDB), Gonenc Uyanik (IMDB), Can Evrenol (IMDB), Gökhan Tiryaki (IMDB)
Senarist          : N. Ipek Gökdel (IMDB),Binnur Karaevli (IMDB),Askim Özbek (IMDB),Atilla Ünsal (IMDB),Yasemin Yilmaz (IMDB),Emre Ozpirincci (IMDB),Jason George (IMDB),Kerim Ceylan (IMDB),Cansu Coban (IMDB),Atasay Koç (IMDB),Volkan Sümbül (IMDB),Ugras Günes (IMDB)
Oyuncular      : Çagatay Ulusoy (IMDB), Ayça Aysin Turan (IMDB), Hazar Ergüclü (IMDB)(ekşi), Okan Yalabik (IMDB), Mehmet Kurtulus (IMDB)(ekşi), Yurdaer Okur (IMDB), Fatih Dönmez (IMDB), Mehmet Yilmaz Ak (IMDB), Cihat Suvarioglu (IMDB), Cem Yigit Uzümoglu (IMDB), Burçin Terzioglu (IMDB), Helin Kandemir (IMDB), Cankat Aydos (IMDB), Erol Gedik (IMDB), Cem Bender (IMDB), Defne Kayalar (IMDB), Hülya Duyar (IMDB), Ecem Erkek (IMDB), Görkem Mete Demir (IMDB), Batuhan Gelener (IMDB), Adal Ince (IMDB), Selçuk Zurnazanli (IMDB), Saygin Soysal (IMDB), Senay Aydin (IMDB), Kubilay Karslioglu (IMDB), Sebnem Sönmez (IMDB), Neslihan Dönmez (IMDB), Yücel Erten (IMDB), Bedir Bedir (IMDB), Ergun Kuyucu (IMDB), Tolga Polat (IMDB), Kubilay Ören (IMDB), Saim Karakale (IMDB), Celal Öztürk (IMDB), Ezgi Ünal (IMDB), Gazi Seker (IMDB), Yasemen Heper (IMDB), Bengisu Peltek (IMDB), Ayse Tastemel (IMDB), Günes Çaglar (IMDB) >>devamı>>

The Protector (~ Hakan: Muhafiz) ' Dizisinin Konusu :
Hakan'ın (Çağatay Ulusoy) sıradan bir şekilde süren hayatı, İstanbul'u korumakla görevlendirilmiş bir grubun üyesi olduğunu öğrenmesiyle tamamen değişir. Yeni güçlerini keşfetmeye başladıkça, çok hazırlıksız yakalandığı bu görevi kabul etmek istemese de başka çaresi olmadığını görür. 'Ölümsüzler'e karşı İstanbul'u savunup geçmişine dair bilmediklerini öğrenmeye çalışırken ona yakın arkadaşları yardımcı olmaya çalışacaktır.


 • "game of thrones’u beğenmeyen adamların olduğu sözlükte hiç şansı yok bu dizinin.. yazık olacak ahahah"
 • "mahallenin sevilen delikanlısı; checkedsokakta top oynayan çocuklara eşlik etme ; checkeddövüş öğreten kızla yere düşüp yüz yüze gelme ; checkedayasofya ve arasokaklar ;checked"
Facebook Yorumları
 • comment image

  --- spoiler ---

  anasini satim mal mal işler yapıyorsunuz.
  madem muhafizin kanı ölümsüzleri diriltebiliyor o zaman hakan'i işe alırken sağlık taraması için gerekli diyip aldirt bi tüp kan git dirilt karını.
  bin yıldır yaşıyosun ama kafa yok kafaaa.

  ---
  spoiler ---


  (ss yumusak g - 17 Aralık 2018 01:25)

 • comment image

  spoiler sayılmaz
  hakan:(elindeki kağıda bakar)
  arapça yazıyor, ben...

  zeynep:
  arapça değil, bu osmanlıca.

  h:
  ee? ne diyor?

  z:
  2357. şifre.

  arapça rakamlar vardır kâğıtta. rakamlarda arapça ve osmanlıca diye bir ayrım olmadığını bilmeyecek kadar meseleye hakim diziyi yapanlar...


  (tarik - 17 Aralık 2018 00:22)

 • comment image

  oyunculuk, senaryo, yönetmenlik, kurgu, görsel efektler iyidir, kötüdür tartışmayacağım.

  ancak, bu dizi uluslararası topluma; deveye binip, çölde yaşamadığımızı göstermek açısından, seküler bir toplum olduğumuzu göstermek açısından, yapımlarında türk karakter diye kuzey afrikalı berberi ve arapları oynatan hollywood stereotipçiliğini yıkmak açısından, sinemamızın yurtdışında temsilini kim olduklarını çok iyi bildiğiniz pkk ilişkili "yerli" sinemacıların hegemonyasından çıkarma açısından önemli bir yapım.

  190 ülkede hizmet veren bir platformda yayınlanan bu diziyi, her ülkeden 1000er kişi izlese, ben bir türk dizisi izledim ve hiç de öyle söylediğin tipte insanlar değil diyecek 189bin kişi yapar. farkındalık yaratmak açısından, başlangıç için iyi bir rakam ki çok daha fazla kişi izleyecektir diye tahmin ediyorum. daha fazla yapımın üretilmesini diliyorum.

  edit: 1. sezon ilk ayında 10 milyon izlenme sayısına ulaşmış.


  (otomotivci - 16 Aralık 2018 00:43)

 • comment image

  sözlükteki âdet şudur; bir yapım hangi ülkeden çıkmışsa, orijinal adıyla başlık açılır ve o başlık üzerinden yürütülür. bu dizinin orijinal adı hakan: muhafız'dır. mesela la casa de papel de money heist diye başlıkla yürütülmüyor. dolayısıyla bu başlığın hakan muhafız başlığına yönlendirilmesi gerekiyor bence.


  (voyager altin plak - 14 Aralık 2018 15:08)

 • comment image

  usta bir ressamın öğrencisi eğitimini tamamlamış. usta, ögrencisine ” yaptığın son resmi, şehrin en kalabalık meydanına koyar mısın?” demiş.
  “resmin yanına bir de kırmızı kalem bırak. insanlara, resmin beğenmedikleri yerlerine bir çarpı koymalarını rica eden bir yazı iliştirmeyi de unutma” diye ilave etmiş.
  öğrenci, birkaç gün sonra resme bakmaya gitmiş. resmin çarpılar içinde olduğunu görmüş. üzüntüyle ustasının yanına dönmüş. usta ressam, üzülmeden yeniden resme devam etmesini tavsiye etmiş.
  öğrenci resmi yeniden yapmış.usta, yine resmi şehrin en kalabalık meydanına bırakmasını istemiş.
  fakat bu kez yanına bir palet dolusu çeşitli renklerde boya ile birkaç fırça koymasını söylemiş.
  yanına da, insanlardan beğenmedikleri yerleri düzeltmesini rica eden bir yazı bırakmasını önermiş. öğrenci denileni yapmış. birkaç gün sonra bakmış ki, resmine hiç dokunulmamış. sevinçle ustasına koşmuş.

  usta ressam şöyle demiş:

  “ilkinde, insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız bir eleştiri sağanağı ile karşılaşılabileceğini gördün. hayatında resim yapmamış insanlar dahi gelip senin resmini karaladı.
  ikincisinde, onlardan müspet,yapıcı,olumlu olmalarını istedin. yapıcı olmak eğitim gerektirir. hiç kimse bilmediği bir konuyu düzeltmeye cesaret edemedi.”

  – emeğinin karşılığını, ne yaptığını bilmeyen insanlardan alamazsın.
  – değer bilmeyenlere sakın emeğini sunma.
  – asla bilmeyenle tartışma.


  (jack gabriel - 14 Aralık 2018 13:51)

 • comment image

  garip bir yerden giriyorum belki ama;

  diyalogların birinde "bu çocuk çok zayıf, eğitimsiz" veya "istanbul'un kaderi ve geleceği buna bağlı" gibi cümleler geçiyor.

  olduğu gibi benzer yabancı dizilerden çevrilmiş gibi gözüken şu cümleler yerine "bu saatten sonra bundan bi cacık olmaz, geç kalmışız." ya da "kaldı mı istanbul'u kurtarmak şimdi bu elemana?" gibi biraz daha eğlenceli ve belki bize daha yakın replikler yazılamaz mıydı? karakterler için bu cümleler ideal olmayabilir ama sağdan soldan devşirme her cümle en azından bende bir yüz ekşitmeye sebep oluyor.

  ne farkı var bunun şimdi "lanet olası aynasızlar peşimizde" dublaj repliğinden?


  (daer - 14 Kasım 2018 20:02)

 • comment image

  mahallenin sevilen delikanlısı; checked

  sokakta top oynayan çocuklara eşlik etme ; checked

  dövüş öğreten kızla yere düşüp yüz yüze gelme ; checked

  ayasofya ve arasokaklar ;checked


  (arayisicindebirinsan - 14 Kasım 2018 18:38)

 • comment image

  bir yazar ışıklandırmadan bahsetmiş ve doğru tespit yapmış. ama iyi bir ışık şefi için hollywood a gitmeye gerek yok onur saylak’ın yönettiği şahsiyet dizisinin ekibi ile anlaşsınlar yeter. şahsiyet bir örnek, bir mihenk taşı olmalıdır türk yapımları için.


  (uskubi - 1 Ekim 2018 17:49)

 • comment image

  bizde yapılan işlerde ışıklandırmadan mı color correction’dan mı bilmiyorum, çekilen dizi ve filmlerde o film hissini verecek dokuyu bir türlü yakalayamıyoruz, bırak yakalamaya yaklaşamıyoruz bile. burada da benzer çiğ kareler var. hollywooddan getirin bi ışık şefi öğretsin abi nedir yıllardır kimse şu işe el atmadı.


  (sparks - 1 Ekim 2018 17:30)

Yorum Kaynak Link : the protector (dizi)