Çıkış Tarihi     : 09 Eylül 1995 Cumartesi, Yapım Yılı : 1995
Türü                : Animasyon,Komedi,Aile,Fantazi,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Warner Bros. Animation , Amblin Entertainment
Yönetmen       : Rich Arons (IMDB), Jack Heiter (IMDB), Scott Jeralds (IMDB), Dan Riba (IMDB)(ekşi), Dave Marshall (IMDB)(ekşi), Peter Shin (IMDB), Ronnie Del Carmen (IMDB), Eric Radomski (IMDB)
Senarist          : John P. McCann (IMDB)(ekşi),Paul Rugg (IMDB)(ekşi),Paul Dini (IMDB)(ekşi),Alan Burnett (IMDB),Tom Ruegger (IMDB)(ekşi),Tom Minton (IMDB),Kate Donahue (IMDB),Melody Fox (IMDB),Lisa Malone (IMDB),Wendell Morris (IMDB),Tom Sheppard (IMDB),L. Randall Nogg (IMDB),Ken Segall (IMDB),Jed Spingarn (IMDB),Mitch Watson (IMDB),Bruce W. Timm (IMDB)
Oyuncular      : Paul Rugg (IMDB)(ekşi), Joe Leahy (IMDB), Tress MacNeille (IMDB), Edward Asner (IMDB), Jeff Bennett (IMDB)(ekşi), Frank Welker (IMDB)(ekşi), John P. McCann (IMDB)(ekşi), Maurice LaMarche (IMDB), David Kaufman (IMDB), David Warner (IMDB), Tracy Rowe (IMDB), Rob Paulsen (IMDB), Craig Ferguson (IMDB), Googy Gress (IMDB), Jim Cummings (IMDB), Ricardo Montalban (IMDB), Larry Cedar (IMDB), Stephen Furst (IMDB), Jonathan Harris (IMDB), Jess Harnell (IMDB), Dorian Harewood (IMDB), Clive Revill (IMDB), Jack Valenti (IMDB), Stan Freberg (IMDB), Marc Drotman (IMDB), Brian George (IMDB), Mitch Schauer (IMDB), Randy Crenshaw (IMDB), Scott Menville (IMDB), Corey Burton (IMDB), Elizabeth Lamers (IMDB), Mark Hamill (IMDB), Ben Stein (IMDB), Norm Abram (IMDB), Kenneth Mars (IMDB), John Schuck (IMDB), Mark Slaughter (IMDB), Taylor Nix (IMDB), James Patrick Cronin (IMDB), John Rubinow (IMDB) >>devamı>>

Freakazoid! (~ Bittipää) ' Dizisinin Konusu :
Freakazoid! is a TV series starring Paul Rugg, David Kaufman, and Joe Leahy. Washington, D.C. has a new defender: Freakazoid. The comedy and insanity never stop when he's around, and he's only one of the weird heroes of the series....


 • "şipilberg imzasını taşıyan yeryüzünün gelmiş geçmiş en komik çizgi filmi"
 • "akıllara geldikçe insanları mutlu eden hasta ruhlu çizgi film.bi bu bi de süper kene.(bkz: the tick)"
 • "yanılmıyorsam bir ctrl-alt-delete yaptığı için freakazoid'e dönüşen, bir garip mizah anlayışlı ama çok komik bir karakter.açılış parçası hala aklımdadır."
 • "küçükken çok izlerdim bunu. uzun zamanlar adını hatırlayamadım kendim uydurdum diye düşünmeye başlamıştım türkiyede pek bilen yok ne yazık ki. türkçe dublajı dahi piyasada yok."
Facebook Yorumları
 • comment image

  freakazoid kötü adamlardan birini haklarken "yayın politikamız gereği şiddet görüntüleri yayınlamıyoruz" benzeri şeyler söyleyip, çiçek böcek görüntüleri yayınlayan harika çizgi film.

  bunu sevenler bunu da sevdi: the tick


  (chotanga - 5 Kasım 2007 00:36)

 • comment image

  bütün zamanların en iyi çizgi filmlerinden biri.warner bros spielberg liderliğinde geliştirdiği ve absürd komedi dozunu giderek arttırdığı çizgi diziler serisine önce tiny toon adventures ile başlamış ardından animaniacs ile devam etmişti .1995 yılında ise bir diğer başyapıt çizgi film yapımcısı bruce timm yönetmenliğinde freakazoid başladı.ancak sadece 24 bölüm sürebildi.mask , beetlejuice yada daha da eskilerden jerry lewis'in absürt gerçek üstü çılgın komedi geleneğinin bir devamı gibi görünsede bu öncüllerinin hep gelmek istedikleri ama ancak zaman zaman ulaşabildikleri zeka ve yaratıcılığı freakazoid her bölümde yakaladı.daha sonraki yıllarda yayınlanan south park ve family guy gibi dizilere öncülük etti.bir açıdan zamanından önce yayınlanmış bir dizide denebilir.kahramanın tipinin mike allred'in madman'ınden alındığı ve dizideki kahramanlardan lord bravery serüvenlerinin monty python'a saygı duruşu olduğu çok açık.
  dvd sinin ancak 2008'de , yani geniş izleyici kitlelerinin artık bu çizgi film için olgunlaştığı bir dönemde yayınlanabilemesi, ise çok normal.kaçırmayın...


  (jet set willy - 31 Temmuz 2008 23:37)

 • comment image

  bir bölümünde embesil bir uzaylı clinton'ın konuşma yaptığı mekana inip, dünyaya niye indiğini unutarak uzaya geri dönüyor, sonra tekrar geri geliyor, tekrar unutuyor ve bölüm boyunca bu böyle devam ediyordu.


  (doberman - 28 Ekim 2003 00:18)

 • comment image

  yanılmıyorsam bir ctrl-alt-delete yaptığı için freakazoid'e dönüşen, bir garip mizah anlayışlı ama çok komik bir karakter.
  açılış parçası hala aklımdadır.


  (daycobudeska - 25 Nisan 2015 10:48)

 • comment image

  küçükken çok izlerdim bunu. uzun zamanlar adını hatırlayamadım kendim uydurdum diye düşünmeye başlamıştım türkiyede pek bilen yok ne yazık ki. türkçe dublajı dahi piyasada yok.


  (chaos meteor - 9 Mart 2019 22:36)

 • comment image

  super-teen extraordinaire
  freakazoid! freakazoid!
  runs around in underwear
  freakazoid! freakazoid!

  rescues washington d.c.
  freakazoid! freakazoid!
  unless something better's on tv
  freakazoid! freakazoid!

  his brain's overloading
  it has a chocolate coating
  textbook case for sigmund freud
  freakazoid! freakazoid!

  check out dexter douglas
  nerd computer ace
  went surfing on the internet
  and was zapped to cyberspace

  he turned into the freakazoid
  he's strong and super-quick
  he drives the villains crazy
  'cause he's a lunatic

  his home base is the freakalair
  freakazoid! fricassee!
  floyd the barber cuts his hair
  freakazoid! chimpanzee!

  rides around in the freakmobile
  freakazoid! freakazoo!
  hopes to make a movie deal
  freaka me! freaka you!

  he's here to save the nation
  so stay tuned to this station
  if not, we'll be unemployed
  freakazoid! freakazoid!
  freakazoid!!!


  (belit - 18 Ocak 2002 12:50)

Yorum Kaynak Link : freakazoid