Süre                : 15 dakika
Çıkış Tarihi     : 17 Ağustos 2007 Cuma, Yapım Yılı : 2007
Türü                : Animasyon,Aksiyon,Komedi,Aile,Müzikal,Bilim Kurgu
Taglar             : gizli ajan,Kardeş kardeş ilişki,Kardeş rekabeti,Aile ilişkileri,Antropomorfik hayvan
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Disney Television Animation
Yönetmen       : Robert Hughes (IMDB)(ekşi), Zac Moncrief (IMDB), Jay Lender (IMDB)(ekşi), Dan Povenmire (IMDB), Sue Perrotto (IMDB), Jeff 'Swampy' Marsh (IMDB), Derek Lee Thompson (IMDB), Kim Roberson (IMDB), Russell Calabrese (IMDB)
Senarist          : Dan Povenmire (IMDB),Jeff 'Swampy' Marsh (IMDB),Martin Olson (IMDB)(ekşi),Scott D. Peterson (IMDB)(ekşi),Antoine Guilbaud (IMDB),Kaz (IMDB),Aliki Theofilopoulos (IMDB),Jon Colton Barry (IMDB),Kim Roberson (IMDB),Jim Bernstein (IMDB),Robert Gaylor (IMDB),Michael Diederich (IMDB),Joe Orrantia (IMDB),Chong Lee (IMDB),Bernie Petterson (IMDB),John Mathot (IMDB),Jennifer Keene (IMDB),Sherm Cohen (IMDB),Piero Piluso (IMDB),May Chan (IMDB),Kyle Menke (IMDB),Zac Moncrief (IMDB),Joshua Pruett (IMDB),Perry Zombolas (IMDB),Danielle Vetere (IMDB),Robert Hughes (IMDB),Mike Roth (IMDB),Mike Milo (IMDB),Mike Bell (IMDB),Edgar Karapetyan (IMDB),Tom Minton (IMDB),Alex Almaguer (IMDB),Kent Osborne (IMDB),Derek Thompson (IMDB),Eddie Pittman (IMDB),Chris Headrick (IMDB),Devin Bunje (IMDB),Jen Kirkman (IMDB),Bill Motz (IMDB),Bob Roth (IMDB),Michael Ryan (IMDB),Nick Stanton (IMDB),Patrick O'Connor (IMDB),Lance Lecompte (IMDB),Elizabeth Ito (IMDB),David Shayne (IMDB),Seth Kearsley (IMDB),Mike Singleton (IMDB),Edward Rivera (IMDB),Kyle Baker (IMDB),Patrick A. Ventura (IMDB),Timothy Björklund (IMDB),Marc Ceccarelli (IMDB),Mark Crisafulli (IMDB),Douglas McCarthy (IMDB),J.G. Quintel (IMDB),Richard Goodman (IMDB),L.G. Orrantia (IMDB),David Shane (IMDB),David Teitelbaum (IMDB),Sergio Armendariz (IMDB),Clint Daniels (IMDB),Jill Daniels (IMDB),Grafft (IMDB),Eddy Houchins (IMDB),Jeff Myers (IMDB),Damon Lindelof (IMDB),George Lucas (IMDB),Calvin Suggs (IMDB),Flammarion Ferreira (IMDB),Jay Lender (IMDB)
Oyuncular      : Vincent Martella (IMDB)(ekşi), Ashley Tisdale (IMDB)(ekşi), Thomas Brodie-Sangster (IMDB), Dan Povenmire (IMDB), Jeff 'Swampy' Marsh (IMDB), Flavia Fontenelle (IMDB), Caroline Rhea (IMDB)(ekşi), Dee Bradley Baker (IMDB)(ekşi), Alyson Stoner (IMDB), Maulik Pancholy (IMDB), Robert Gaylor (IMDB), Richard O'Brien (IMDB), Tyler Alexander Mann (IMDB), Mitchel Musso (IMDB), Kelly Hu (IMDB), Laura Dickinson (IMDB), Olivia Olson (IMDB), John Viener (IMDB), Kari Wahlgren (IMDB), Jack McBrayer (IMDB), Corey Burton (IMDB), Django Marsh (IMDB), John O'Hurley (IMDB), Ariel Winter (IMDB), Danny Jacob (IMDB), Jennifer L. Hughes (IMDB), Isabella Murad (IMDB), Eileen Galindo (IMDB), Isabella Acres (IMDB), Madison Pettis (IMDB), Carlos Alazraqui (IMDB), Michaela Zee (IMDB), Allison Janney (IMDB), April Winchell (IMDB), Jane Carr (IMDB), Joe Orrantia (IMDB), Danny Jacobs (IMDB), Diamond White (IMDB), Malcolm McDowell (IMDB), Barry Bostwick (IMDB) >>devamı>>

Phineas and Ferb (~ Fineas ve Förb) ' Dizisinin Konusu :
Yaz tatillerini geçirmek için her gün yapacak değişik ve yaratıcı şeyler bulan -evde bulabileceğiniz dondurma çubukları, tesisat boruları gibi şeylerden roller coaster yapmak gibi- iki üvey kardeşin maceralarını anlatan komedi animasyon dizisi. Onların haberdar olmadığı bir gerçek vardır; evcil hayvanları ornitorenk Perry bir yandan gizli ajan olarak çalışmaktadır.

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Primetime Emmy-Outstanding Individual in Animation


 • "her akşam beni kendine bağlamayı başaran çizgifilm. oluşturulmuş karakterler süper. dr. heinz doofenshmirtz'in kötülük namına yaptığı planlarsa yarılası. her bölüm ayrı güzel kesinlikle izlenesi."
 • "yetişkin çizgi dizisi sayılabilecek,eğlenceli çizgi dizi.önyargısız izlemeye başlarsanız hayranı olursunuz"
 • "beş yaşındaki kızım seyrediyor ayağına her yeni bölümü pür neşe seyrettiğim harika çizgi dizi. ayrıca şarkılarını türkçeye uyarlayan ekibi canı gönülden kutluyorum; çok başarılılar.."
 • "oğlana seyrettirmek ayağı ile başından kalkamadığım deha ürünü çizgi film."
 • "türkçeye uyarlanmış şarkılarıyla 5 yaşındaki kızımla çılgınlar gibi dans ettiğimiz çizgi filmdir,, ayrıca şu sıralar favori çizgifilmimdir..."
 • "29 yıllık bir çizgi film arsızı olarak tüm zamanların en iyi çizgi filmi olduğunu düşünüyorum. hastasıyım. candace'i de evimin kadını yapmak istiyorum."
 • "bu çizgi dizideki ferb karakterini konuşurken görürseniz gidin ve bir piyango bileti alın."
 • "bugünkü bölümünde dr. doofenshmirtz'in ''insanlar okudukları her şeye inanırlar. biliyorum çünkü bir yerde okumuştum.'' cümlesini sarf ettiği mükemmel çizgi film. şarkıları da bir harika."
 • ""bir resim için en saygıdeğer yer buzdolabının üstüdür." repliği ile kalbimi tekrar kazanmış çizgi film. çocuklar izlemeyi bırakmış, karı koca dalmışız ya..."
Facebook Yorumları
 • comment image

  her akşam beni kendine bağlamayı başaran çizgifilm. oluşturulmuş karakterler süper. dr. heinz doofenshmirtz'in kötülük namına yaptığı planlarsa yarılası. her bölüm ayrı güzel kesinlikle izlenesi.


  (ravenloft82 - 23 Mart 2010 10:05)

 • comment image

  yetişkin çizgi dizisi sayılabilecek,eğlenceli çizgi dizi.önyargısız izlemeye başlarsanız hayranı olursunuz


  (alakota - 7 Aralık 2010 17:17)

 • comment image

  beş yaşındaki kızım seyrediyor ayağına her yeni bölümü pür neşe seyrettiğim harika çizgi dizi. ayrıca şarkılarını türkçeye uyarlayan ekibi canı gönülden kutluyorum; çok başarılılar..


  (kahlo - 4 Şubat 2011 18:14)

 • comment image

  ek olarak iç içe geçmiş iki çizgi film gibi.
  ajan p. (ornitorenk perry) ve dr. heinz doof.'un yaşadığı maceralar ayrıca güzel. ve phineas ve ferb'ün o gün yaptıkları icat vs. her ne ise mutlaka bir yerlerde karşılaşıyorlar phineas ve ferb görmese de. bölümün sonuna doğru "perry nerde?" der phineas ve perry olay yerine hemen ornitorenk olarak geliverir.


  (mad wildchild - 23 Nisan 2011 01:15)

 • comment image

  oğlana seyrettirmek ayağı ile başından kalkamadığım deha ürünü çizgi film.


  (xm2 - 2 Temmuz 2011 10:21)

 • comment image

  türkçeye uyarlanmış şarkılarıyla 5 yaşındaki kızımla çılgınlar gibi dans ettiğimiz çizgi filmdir,, ayrıca şu sıralar favori çizgifilmimdir...


  (whitecrow - 16 Ekim 2011 23:28)

 • comment image

  futbol maçları dışında tv ile pek arası olmayan beni bile saatlerce tv önünde tutmayı başaran süper çizgi dizi. ev ahalisinin 'şu yaşına geldi halen miki mi izliyosun?' şeklindeki çemkirmeleri bile beni yıldırmaya yetmemiştir.


  (333 kere seken cekirge - 2 Kasım 2011 22:01)

 • comment image

  29 yıllık bir çizgi film arsızı olarak tüm zamanların en iyi çizgi filmi olduğunu düşünüyorum. hastasıyım. candace'i de evimin kadını yapmak istiyorum.


  (radioheadbanger - 10 Eylül 2012 16:27)

 • comment image

  gönlümde yeri bambaşka olan, izledikçe daha da bağlandığınız ve karakterler hakkında yeni yeni şeyler öğrendiğiniz, şarkılarının demet akalın, gülşen, serdar ortaç gibi pek çok şarkıcının şarkılarından güzel olduğunu düşündüğüm disney yapımı çizgi film.


  (jeanvaljeann - 30 Ocak 2013 20:47)

 • comment image

  severek izlediğim çizgi dizilerden sadece birisi. sıkılmadan defalarca arka arkaya bile izleyebilirim ki bence küçük yaş grubundan çok büyükleri kendisine çeken bir yapısı var.

  jenerik müziği de ağzıma takıldı kaç gündür sözlerini de yazayım da tam olsun.

  104 gün yaz tatili sürecekti
  sonunda okul açılacak
  işte bizim gibilerin yıllık problemi
  zamanı nasıl geçirmektir.
  belki de!
  bir roket yapmak,
  mumyaları geçmek,
  eiffel kulesi'ne çikmak.
  burda yeniden bir şeyler keşfetmek, (hey!)
  veya maymunu yıkamak.
  haydi sörf yapmak
  nanobotlar çizmek
  ve frankenstein'la konuşmak. (bu tarafa!)
  kuşları izlemek,
  harita boyamak
  ve kız kardeşini kızdırmak. (fineas!)
  işte gördün çok şey yapabilir okul açılmadan önce (hadi perry!)
  bizimle olsan fineas ve förb bunları yapacak,
  bizimle olsan fineas ve förb bunları yapacak!
  (anne! fineas ve förb giriş jeneriği yapıyor!)

  bu arada şarkının orijinali bowling for soup'un today is gonna be a great day şarkısıdır.

  http://www.youtube.com/watch?v=78-buvsijma


  (orta buyuklukte bir ulkenin krali - 25 Temmuz 2013 22:40)

 • comment image

  gercek hikayesini ogrenmemle beni derinden sarsan cizgi filmdir. bilmiyorum sadece ben mi kafama takiyorum ama izlerken aklima hep candice'in intihari geliyor ve moralim bozuluyor. oysa eskiden hep eglenerek izlerdim. ayrica jeremy'nin aslinda kopek oldugunu dusundukce bi daha bi huzunleniyorum.


  (misty - 18 Ağustos 2013 00:00)

 • comment image

  gercek hikayesi buyuk olasilikla gercek olmayan cizgi film. her populer cizgi film icin boyle hikayeler uydurulur. ornegin bir ara da caillou icin losemı falan denmisti. yani bence uzulmeyin buyuk bir zevkle bu guzel cizgi filmi izlemeye devam edin.


  (nundu - 6 Ekim 2013 22:27)

 • comment image

  bugünkü bölümünde dr. doofenshmirtz'in ''insanlar okudukları her şeye inanırlar. biliyorum çünkü bir yerde okumuştum.'' cümlesini sarf ettiği mükemmel çizgi film. şarkıları da bir harika.


  (coyote w - 1 Kasım 2013 00:43)

 • comment image

  itiraf etmeliyim ki tutkunu olduğum bir çizgi dizi. bu yaşımda bunu söylemem ne kadar mantıklı bilmiyorum ama çizgi filmdeki dr. heinz doofenshmirtz'in 1 numaralı hayranıyım. adamın kötülük yapmak adına icat ettiği aletlere verdiği isimler beni benden alıyor.

  bir de peygamber devesi duruşlu heinz doofenshmirtz'in neden sürekli olarak üç eyalet bölgesini ele geçirmeye çalıştığını da öğrendim. öyle ya, elliiki eyalet dururken neden sadece üç eyalet bölgesini ele geçirmek istiyor? bunu cevabı dr.heinz ile phineas ve candace'in annesi eskiden arkadaş ve sevgili olmalarında saklı. kötü niyetli dr.heinz dünyayı ele geçirme planlarından bahsedip ilk icadını o dönem sevgilisi olan candace'in annesine gösteriyor. anne de "neden başlangıç için üç eyaleti ele geçirerek işe başlamıyorsun? bence böyle başlaman daha mantıklı." diyor. işte o günden sonra heinz doofenshmirtz bütün dünyayı veya ülkeyi ele geçirmek yerine sadece üç eyalet bölgesini ele geçirme planları yapıyor. çizgi filmin hemen her bölümünde sözü geçen üç eyalet bölgesinin esrarı böyleymiş...


  (blueshaman - 29 Aralık 2013 23:26)

 • comment image

  hem orijinal dilinden, hem de türkçe seslendirmesi ile izleyince seslendirme sanatçılarımızın yeteneklerini tüm kalbim ile takdir etmemi sağlamış çizgi dizi. özellikle baljeet orijinalinden bin kat iyi olmuş.


  (stormborn - 6 Ocak 2014 15:08)

 • comment image

  dr. doofenshmirtz'in hastası olduğum çizgi film. bugünkü bölümde de şöyle bir döngü yarattı kendisi;

  "- her şeye kolay yoldan ulaşmaya çalışanlara ne derler bilirsin.
  - ne derler?
  - söyleyemem bu kolay yoldan olur. kolaya kaçanlara ne derler bilirsin."


  (coyote w - 26 Nisan 2014 22:33)

 • comment image

  "bir resim için en saygıdeğer yer buzdolabının üstüdür." repliği ile kalbimi tekrar kazanmış çizgi film.
  çocuklar izlemeyi bırakmış, karı koca dalmışız ya...


  (qfwfq - 20 Mayıs 2014 19:56)

Yorum Kaynak Link : phineas and ferb