Çıkış Tarihi     : 14 Haziran 2018 Perşembe, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Biyografi,Cinayet,Drama
Ülke                : USA
Yapımcı          :  Emmett/Furla/Oasis Films (EFO Films) , Fiore Films , Highland Film Group (HFG)
Yönetmen       : Kevin Connolly (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Lem Dobbs (IMDB)(ekşi),Leo Rossi (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : John Travolta (IMDB), Kelly Preston (IMDB)(ekşi), Spencer Lofranco (IMDB)(ekşi), Pruitt Taylor Vince (IMDB)(ekşi), Stacy Keach (IMDB)(ekşi), Ashley Cusato (IMDB), Ella Bleu Travolta (IMDB)(ekşi), Chris Mulkey (IMDB)(ekşi), Lydia Hull (IMDB), William DeMeo (IMDB), Megan Leonard (IMDB), Leo Rossi (IMDB), Angela Duggins (IMDB), Peter Gaudio (IMDB), Anita Farmer Bergman (IMDB), Shea Buckner (IMDB), Luis Da Silva Jr. (IMDB), Chris Kerson (IMDB), Michael Woods (IMDB), Jordan Trovillion (IMDB), Tyler J. Olson (IMDB), Patrick Borriello (IMDB), Chris Victor (IMDB), Nico Bustamante (IMDB), Ashley Drew Fisher (IMDB), Victor Gojcaj (IMDB), Lea Hutton Beasmore (IMDB), Sal Rendino (IMDB), Ken Strunk (IMDB), Carter Anderson (IMDB), Andrew Fiscella (IMDB), Michael Cipiti (IMDB), Tony Luke Jr. (IMDB), Brian Wolfman Black Bowman (IMDB), Myra Zimmerman Grubbs (IMDB), Judy McQueen Bauer (IMDB), Adam Hicks (IMDB), Jim Gloyd (IMDB), Rachael Mcadams (IMDB), Nathaniel Sizemore (IMDB) >>devamı>>

Gotti (~ El jefe de la mafia: Gotti) ' Filminin Konusu :
Gotti is a movie starring John Travolta, Spencer Rocco Lofranco, and Kelly Preston. The story of crime boss John Gotti and his son.


 • "babalarin babasi lakabiyla anilan zamaninda amerikanin en unlu mafya liderlerinden"
 • "1980 yılında arabasıyla çarparak küçük oğlunun ölümüne neden olan komşusunun, asit dolu bir varilde eritilmesi talimatını verdiği gaddar mafya babasıdır"
 • "stil ikonu."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ünlü amerikan mafya babası. geçtiğimiz hafta 10 yıldır tutuklu bulunduğu cezaevinde kanserden öldü. her zaman (hapiste bile) çok şık giyinirmiş. hapse girmeden önce 2300 kişiyi yönettiği söyleniyor. aynı filmlerdeki gibi, kendisine rakip bir mafya babasını (paul castellano) korumasıyla birlikte manhattan'da sokakta öldürtmüş ve mafya aleminde rakipsiz hale gelmişti. yine filmlerdeki gibi, en yakınındaki adamlardan birinin, aleyhinde tanıklık yapmayı kabul etmesi üzerine yaşamboyu hapse mahkum olmuştu.


  (nazmiye demirel - 21 Haziran 2002 14:41)

 • comment image

  al capone'la birlikte medya manyakligina tutulan ve bu sebeple de tum dikkatleri mafya uzerine ceken unlu gambino ailesi lideri. cosa nostra'nin seklini semalini degistirecegini soyluyordu zamaninda, kendisi taklaya geldi ustadi al capone gibi.


  (yoda - 4 Eylül 2010 22:20)

 • comment image

  1980 yılında arabasıyla çarparak küçük oğlunun ölümüne neden olan komşusunun, asit dolu bir varilde eritilmesi talimatını verdiği gaddar mafya babasıdır


  (bossor - 23 Aralık 2010 23:27)

 • comment image

  gambino ailesini en güçlü zamanlarında yönetmiş olan mafya örgütü liderlerinden.
  gambino ailesinin kuruluşu 1900 lere dayanır.
  örgüt bastıralamaz korkunç öfkesiyle bilinen , bir zamanların "cinayet sendikası" katillerinden albert anastasia ile 50'lerin başında new yorkun 5 ailesinden ilk üçe girecek şekilde güçlenmişti.
  ama anastasia hırsa kapılıp daha cok para için vito genovesenin işlerine burnunu sokunca berber koltuğunda traş olurken öldürüldü.
  o zamanların en büyük babası konumundaki genovese , gambino ailesinin koltuğunu carlo gambino ya verdi...
  gambino oldukça akıllı , hırsını , öfkesini belli etmeyen poker oyuncusu karakterli bir adamdı. gambino ailesini 70 lerin başında zirveye taşıdı ve new yorkun en güçlüleri oldular. limanlar tamamen gambinoların kontrolündeydi. carlo gambino aynı zamanda old school geleneğini temsil eden 1930 lardan kalma lucky lucianonun arkadaşlarındandı. işte bu çağlarda genç gotti örgüt içinde git gide yükselmekte ve dikkat çekmekteydi.
  gottinin tabi oldugu çetenin lideri gene bir "eski okul" ekollü aniello dellacroce idi.. dellacroce , gambino ailesinin en önde gelen isimlerindendi ve "don" carlo dan sonra patron olmasına kesin gözüyle bakılıyordu. (not olarak ; dellacroce frank sinatra nında arkadaşıydı beraber resimleri vardır)
  sözü uzatmayalım ...
  işler umulduğu gibi gitmedi ve don carlo ölümünden hemen önce kendinden sonraki isim olarak dellavroce yi değil paul castellano yu gösterdi. paul ,carlonun uzak tan akrabasıydı. bu seçimde bunun etkisi olduğu söylenir.
  işte bu noktada gotti resmen çıldırdı. babası bildiği , yanında yetiştiği , tahtı hak eden varis dellacroke yerine , man kafalı bir adam patron oluvermişti. gotti , dellacroke'ye paulü temizlemeyi önerdi. fakat eski okulun bir mensubu gerçek bir sicilyalı olan croke bu teklifi reddederek don carlonun kararına saygı duydu ve yeni patronu kabul etti.
  bir zaman sonra dellacroke vefat etti. gotti yıkıldı , üzüldü... crokenin içinde hayal kırıklığı ile öldüğünü düşünüyordu. üstüne üsttük paul castellano , dellacrokenin cenazesine gitmeyince ki bu mafia içinde çok çok büyük bir saygısızlıktı , gotti kararını verdi.
  paul castellano dan zaten aile içinde hoşnutsuzluk vardı. ve gotti yükselen yıldızdı. bu gerilim içinde taraflar bileylenmiş bıcak gibi beklerken hamle gottiden geldi ve castellano restoranın birinden çıkarken öldürüldü..
  gotti yılları başlamıştı. don carlodan sonra durağanlaşan gambino ailesi atağa geçti. gotti su gibi akan paranın bir kısmı fakir halka dağıtılıyor , italyan mahallesinde çocuklarla kaynaşıyor bir anlamda modern çağ robin hooduna dönüşüyordu. bu yıllarda gazetelerde boy boy resmi çıktı..popüler kültür ikonu haline geldi. tabii bu durum eski kafalı yaşlı mafya üyelerini cok rahatsız etmiştir.
  şık giyimi modacılar tarafından örnek gösterildi. binlerce dolarlık takım elbise giyerdi. fakat onun asıl hüneri her suçlamadan kurtulmasını bilmekti. bu yüzden diğer bir lakabıda teflon john dur. hiç bir suç üstüne yapışmıyordu.
  bir keresinde gazetecilerin "gambino ailesinin patronu sizmisiniz" sorusuna ben sadece gotti ailesindenin ve patronda karım! diye cevap vermişti.
  ama gotti asıl darbeyi en yakın adamından yedi.
  sağ kolu ile olan gerginlik fbi in işine yaradı. gottinin yakın adamı sammye hakaretler yağdırdığı bir konuşmasını tesadüf eseri kaydetmeyi başardılar.gottinin sağ kolu olan sammy gravano bu küfür dolu bandı dinleyince paniğe kapıldı. gottini kendisini vurduracağını düşünüp itirafçı oldu ve gotti hapsi boyladı...
  gotti hapisde çile çekti hatta bir zenciden sağlam bi dayak yedi. aryan kardeşliğe adlı ırkçı örgüte 100 bin dolar önerip adamı öldürtecekti fakat , adamı başka hapishaneye kaçırdılar.
  gottinin oğlunu trafik kazasında yanlışlıkla öldüren adamıda öldürtmüştür....
  kendinden sonra bi süre oğlu gambino ailesini yönetti ve cok başarısız oldu. gotti oğlu için kalın kafalı demiştir.cünkü patron olduktan sadece 2 yıl sonra o da hapsi boyladı.

  gotti hapiste kanserden öldü.bugun gambino ailesi içinde eskisi gibi gotti hakimiyeti olmasada hala bir kaç gotti vardır. en son torun gottinin bir cinayet işleyerek mafya ya kabul edildiğini duymuştum....

  ek ; gottinin kızınca bir manyağa dönüştüğünü eklemek isterim,hatta hapishanede kaydedilen bir konuşmasında öz kızana mealen "sabah kalkıp çocugunun ölüsünümü görmek istermisin" gibi tehditler savurmuştur.

  ayrıca gotti en bilinen mafya patonlarından biri olsada mafya organizasyonu içinde pek de matah bir adam değildir. daha sıradan bir mafya askeriyken bir başka "made man" yani mafya üyesini öldürdüğü için az daha öldürülecekkken babası bildiği dellacroke tarafından zor bela kurtarılmıştır.
  mafya içinde , herhangi bir mafya üyesini bir başka mafya üyesinin öldürmesi en büyük kural ihlallerinden biridir ve ölümü gerektiren bir suçtur.fakat o yıllardaki efsane patron don carlo gottinin yaptığı işleri istinaden onu af eder.
  ayrıca sunuda ilave edelim , gottinin bir patronu öldürerek patron olması komisyon tarafından hiç bir zaman onaylanmaz onanmaz.hatta diğer aileler bunu bir kural ihlali olarak görüp gottiyi öldürmeyi denerler.
  fakat ztn 6 7 yıl içinde gotti hapsi boylar.gotti hapishanede ölünce hiç bir mafya ailesi lideri ve üyesi cenazesine katılmaz....


  (fontainebleau - 23 Kasım 2011 23:54)

 • comment image

  tony soprano'nun da kendisiyle ilgili anıları olan zat.

  şu fotoğrafı karizma denen şeyin vücut bulmuş halidir:
  http://images4.wikia.nocookie.net/…/2/2f/gott12.jpg

  tabi birçok yanlış yapmış, şansı da yaver gitmemiş olacak ki içeri girmiş, mapus köşelerinde zencolardan feci dayaklar yemiş, kanser olmuş, ölmüş gitmiş.

  kendi uşağı bile babası için demiş ki "ölüm belgesinde kendi kusmuğunda ve kanında boğulduğu yazıyor. günahlarının bedelini ödedi".

  etme bulma dünyası be hacı.


  (numenor bebesi - 22 Eylül 2013 02:00)

 • comment image

  the teflon dapper don lakaplı ünlü italyan asıllı amerikalı mafya babası. new york'ta bulunan 5 mafya ailesinden en güçlüsü olan gambino ailesine mensup acımasız, ancak bir o kadar da karizmatik bir kişidir. 1940 doğumludur ve 2002'de hayata gözlerini yummuştur. 1985-1990 yılları arasında hakkındaki çoğu davadan beraat etmesine rağmen, 1990 yılında yardımcısı sammy gravano'nun fbi'la işbirliği yapması sonucu ömür boyu hapse mahkum olmuştur. 2002'de gırtlak kanseri nedeniyle ölmüştür. goodfellas filminde hayatı anlatılan henry hill, ölümünden sonra "nasıl bir insandı" şeklinde kendisine sorulan soruya "acımasız, gaddar bir adamdı" şeklinde cevap vermiştir. paul castellano'yu öldürerek gambino ailesinin başına geçmiştir. gotti isimli 1996 yapımı filmde armand assante tarafından canlandırılmıştır. hapiste de rahat durmamış ve zenci mahkumlarla kapışmıştır. "believe none of what you hear and half of what you see" (duyduklarınızın hiçbirine inanmayın, gördüklerinizin yarısına inanın) demiştir. internetten ses kayıtlarını bulmak mümkündür. nitekim robert de niro da analyze this filmi için onun ses kayıtlarını uzun uzun dinlemiştir. lakabı olan teflon dapper don'un teflon kısmı kendisine yönelik suçlamalardan genelde beraat etmesinden, dapper kısmı ise şık giyinmesinden kaynaklanmaktadır.


  (sanver - 16 Ekim 2013 18:31)

 • comment image

  hapislere düsmeden önce time dergisine röportajlar veren, kameralarin önünde olmayi pek seven italyan. san, söhret tutkusu yüzünden hic bir zaman yasli consiglieriler tarafindan sevilmemistir ve davasinin son günlerinde kendi yurttaslarindan hic bir destek görmeyip madara olmustur.


  (camel - 12 Temmuz 2004 19:43)

 • comment image

  üst üste amerika'nın en iyi giyinen adamı seçilmiş, en şık mafya babasıdır. gazetelerde hakkında kötü şeyler yazılabilir fakat asla kötü bir fotoğrafı yayınlanamazdı. bir mahkeme çıkışında tüm muhabirler fotoğraf çekmek için yarışırken, "iyi resim aldınız değil mi?" diye soracak kadar önem vermiştir bu konuya.

  francis ford coppola kendisi hakkında, "bu dünyaya beş bin defa gelseniz de onun kadar beyefendi biriyle tanışamazsınız" demiştir.


  (kaba simsek - 21 Ocak 2006 04:43)

Yorum Kaynak Link : john gotti