• "(bkz: sombre detune)"
 • "cok benzemelerine karsilik, ispanyolcasi sombra olmayan kelime."
 • "(bkz: ombre)"
 • "ayni zamanda "kasvetli, sikintili" anlamlarina gelen, ingilizce'de de kullanilan soz.."
Facebook Yorumları
 • comment image

  fransiz sinemasinin yukselen yonetmenlerinden philippe grandrieux'un debut filmi. adindan da anlasilacagi uzere film oldukca karanlik bir atmosferde geciyor. hatta yer yer david lynch filmi izliyormus gibi bir havaya da kapilmaniz mumkun.

  film; genc kadinlarla iliskiye girdikten sonra onlari olduren jean isimli bir seri katilin oykusunu anlatiyor. baskahramanin kurbanlarini niye oldurdugunun cevabi pek verilmiyior, seyirciye birakilmis. ilerleyen dakikalarda jean; claire isimli bir hatunla tanisiyor. claire ve kiz kardesine de tecavuz edip onlari oldurmek istiyor ancak isler bu sekilde gelismiyor.

  film hikaye olarak yeni birsey anlatmiyor olabilir ancak yonetmenin kamera ve isik kullanimi, sanki objelere ve karakterlere dokunacakmisiz gibi hissettiren yakin cekimleri oldukca yenilikci. keskin bir cizgide ilerliyor film, bircoklari nefret edebilir ya da bircoklari basyapit kabul edebilir. ancak surasi asikar ki new french extremity filmlerini sevenler icin bulunmaz bir nimet.

  son bir not olarak diger grandrieux filmlerinde oldugu gibi bu filmde de diyalog yok denecek kadar az. bunun nedeni yonetmenin en sevdigi ve etkilendigi filmlerin sessiz donem sinemasina ait olmasiymis.

  filmle ilgili kisa bir elestiri icin suradan:
  http://esotika.blogspot.com/…e-grandrieux-1998.html


  (cult - 22 Eylül 2013 20:55)

 • comment image

  soft ombre'nin kısaltması. ombreye göre daha yumuşak bir renk geçişi sağlıyor, bence ombreyle kıyasla daha güzel. 21 yaşındayım saçlarımı hiç boyatmadım şu an fotolara bakıp ''acaba????'' falan diyorum.

  lily aldridge çok güzel taşıyor bunu. güzele ne yakışmaz?


  (brooklyn carter - 4 Ekim 2014 04:12)

 • comment image

  kendi doğal saç renginizin üstüne ombre yaptırdıktan sonra sıkılıp, tekrar diplerinize hiçbir müdahale olmadan sadece sarılarınızı saçınızın eski tonuna döndürme işlemi.

  işlem sonunda saçınızda ombreye göre çok daha yumuşak geçişler oluyor ve saç dipleri ile uçları arasındaki ton farkı maksimum 3 ton oluyor. genellikle 2de sonlanıyor. ışıltı gibi bir fark oluyor saçta.

  soğuk renkleri seven kişiler için biçilmiş kaftan.

  2 seneye moda olur, at fava bekle.


  (nolanrossgibisevgilimolsa - 4 Temmuz 2017 16:14)

 • comment image

  fransız filmini değil de kuaför tabirini arayarak geldiğim için kendimi epey piremses hissettiğim başlık.

  neyse, saçlarınızı boyatmak istiyorsanız ama çok fazla değişmekten korkuyorsanız, bu gayet isabetli bir seçenek. saçınızın ara ara tutamlarına (yani yaklaşık %40'ına falan) renk açıcı sürüyorlar. sonucunda ışıl ışıl, tatlı ve yumuşak renk geçişleri oluyor. beginner seviyesinde saç değişimi yani, tavsiye ediyorum.


  (brigate rosse - 12 Temmuz 2017 14:19)

Yorum Kaynak Link : sombre