Çıkış Tarihi     : 25 Aralık 2019 Çarşamba, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Drama,Savaş
Taglar             : bir alış,birinci Dünya Savaşı,uçak,kovalamak,keskin nisanci
Ülke                : İngiltere,ABD
Yapımcı          :  Amblin Partners , DreamWorks , Neal Street Productions
Yönetmen       : Sam Mendes (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Sam Mendes (IMDB)(ekşi),Krysty Wilson-Cairns (IMDB)
Oyuncular      : Teresa Mahoney (IMDB), Benedict Cumberbatch (IMDB)(ekşi), Richard Madden (IMDB)(ekşi), Andrew Scott (IMDB), Mark Strong (IMDB), Colin Firth (IMDB)(ekşi), Dean-Charles Chapman (IMDB)(ekşi), George MacKay (IMDB)(ekşi), Daniel Mays (IMDB), Adrian Scarborough (IMDB), Gerran Howell (IMDB), Richard McCabe (IMDB), Anson Boon (IMDB), John Hollingworth (IMDB), Justin Edwards (IMDB), Robert Maaser (IMDB), Michael Jibson (IMDB), Chris Walley (IMDB), Nabhaan Rizwan (IMDB), Jamie Parker (IMDB), Tommy French (IMDB), Kaine Applegate (IMDB), Jack Shalloo (IMDB), Sammy John Heaney (IMDB), Michael Rouse (IMDB), Jake Burnside (IMDB), Ryan Nolan (IMDB), Bradley Connor (IMDB), Fraser Young (IMDB), Tom Dunham (IMDB), Elliot Edusah (IMDB), Adam Hugill (IMDB), Elliot Baxter (IMDB), Gabriel Akuwudike (IMDB), Seb Mayo (IMDB), Will Sharp (IMDB), Jacob James Beswick (IMDB), Mark Oldridge (IMDB), Taddeo Kufus (IMDB), Kenny Fullwood (IMDB) >>devamı>>

1917 ' Filminin Konusu :
Sam Mendes'in yönetmen koltuğunda oturduğu 1917, I. Dünya Savaşı döneminde yaşananları konu ediyor. I. Dünya Savaşı sırasında Britanya askeri olan Schofield ve Blake, gerçekleştirilmesi imkansız gibi görünen bir göreve atanırlar. Görevleri, zamana karşı yarışırken düşman bölgesini geçerek yüzlerce askerin ölümünü engellemek üzere bir mesaj iletmektir. Blake'in kardeşi de onların arasındadır. Bu durumda Blake'i daha da fazla ciddiye alması gereken bir mücadele bekliyordur.


 • "nadejda krupskaya'nın otobiyografisinde yazdığına göre "kapitalizmin ölüm saati"."
 • "şanlı ekim devriminin gerçekleştiği yıl.(bkz: 7 kasım 1917)"
 • "(bkz: super)"
 • "savaş sahneleri nasıl çekiliyor sorusuna bir parça fikir veren harika görüntülerin mevcutolduğu kamera arkası videosu youtube'a düşen film./www.youtube.com"
 • "uzun zaman sonra bir filmin fragmanı heyecanlandırmıştır. şöyle 3 saatlik güzel bir film izlesek de kafamızı boşaltsak ve mutlu ayrılsak filmden diye beklemedeyim."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ve bu, vizyoner yönetmen sam mendes'in birinci dünya savaşı filminin ilk resmi fragmanı görücüye çıkar

  martin scorsese'nin netflix filmi the irishman'in oscar 2020'deki en güçlü rakibi olacağı şimdiden belli.

  geçtiğimiz oscarlar'da netflix filmi alfonso cuarón imzalı roma best picture ödülünü alamadı ve büyük ödül universal ile usta steven spielberg' ün yapım şirketleri dreamworks ve amblin entertainment ortaklığındaki green book'un oldu. baştan sona plan-sekans olan 1917 filmi de green book gibi aynı yapım ve dağıtım şirketlerinin ürünü. seneye de best picture için yarış kızaşacak...

  edit: ilk gelen yorumlar çok çok olumlu. saving private ryan ile the revenant melezi olduğu söyleniyor. bir savaş filminden daha çok gerilim olduğu ve en iyi yönetmen, en iyi film kurgusu (bkz: lee smith), en iyi sinematografi (bkz: roger deakins), en iyi özgün film müziği (bkz: thomas newman), en iyi yapım tasarımı, en iyi ses kurgusu ve en iyi ses miksajı dallarında oscar 2020'de kesinkes aday olması bekleniyor ve şansı pekala yüksek denmiş. ben de inanılmaz yükselmiş durumdayım ve efsanevi görüntü yönetmeni roger deakins'ın ikinci oscar'ını kazanmasını çok isterim.


  (violatorclown - 1 Ağustos 2019 22:53)

 • comment image

  fragmanı gayet sıkıcı görünen ama bir üstteki entry'de paylaşılan "kamera arkası"ndan çok ilginç olacağa benzeyen film.

  "niye?" diye soranlar için "birdman"filminin tek plan çekilmiş gibi görünen giriş sahnelerini hatırlatmak isterim (esasen tek plan değil ama sanki karakteri takip ediyor ve sürekli etrafınıza bakıyormuş gibi filme girmenizi sağlayan, "cut" adı verilen sahne geçiş anlarını saklayan bir teknik - tiyatro izler gibi kafayı sağa sola çeviriyorsunuz gibi hissettiriyor)

  https://www.youtube.com/watch?v=lexypxs18rc

  birdman filmi şehirde kapalı mekanlarda geçen bir filmdi - 1917 ise büyük kısmı dış mekanlarda geçen ve üstteki entry'deki kamera arkasında bahsettikleri gibi yapay ışık kullanamadıkları bir ortamda çekiliyor.

  hikayesi ne kadar tırt göreceğiz ama film produksiyonu açısından baya bilimkurgu bir olay.


  (moresk - 2 Ekim 2019 14:23)

 • comment image

  on gosterimini seyrettim az evvel piyangodan cikinca. hic haberim yok.

  diyecek soz de yok. dere tepe sapina kadar bir savas filmi.

  yer yer muazzam.

  her bir karesi tek tek tavsiye.

  erkekligin onda dokuzu kosmak, orasi muhakkak.


  (sivilizasyon - 3 Aralık 2019 08:53)

 • comment image

  uzun zaman sonra bir filmin fragmanı heyecanlandırmıştır.

  şöyle 3 saatlik güzel bir film izlesek de kafamızı boşaltsak ve mutlu ayrılsak filmden diye beklemedeyim.


  (nemesisdurdem - 13 Aralık 2019 23:09)

 • comment image

  sam mendes'in yönetmen koltuğunda oturduğu 1917, ı. dünya savaşı döneminde yaşananları konu ediyor. ı. dünya savaşı sırasında britanya askeri olan schofield ve blake, gerçekleştirilmesi imkansız gibi görünen bir göreve atanırlar. görevleri, zamana karşı yarışırken düşman bölgesini geçerek yüzlerce askerin ölümünü engellemek üzere bir mesaj iletmektir. blake'in kardeşi de onların arasındadır. bu durumda blake'i daha da fazla ciddiye alması gereken bir mücadele bekliyordur.


  (isimsizsair - 19 Aralık 2019 17:24)

Yorum Kaynak Link : 1917