Süre                : 1 Saat 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 10 Nisan 2019 Çarşamba, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Korku,Heyecanlı
Ülke                : Almanya,ABD
Yapımcı          :  Constantin Film , EMJAG Productions
Yönetmen       : John R. Leonetti (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Carey Van Dyke (IMDB)(ekşi),Shane Van Dyke (IMDB)(ekşi),Tim Lebbon (IMDB)
Oyuncular      : Stanley Tucci (IMDB)(ekşi), Kiernan Shipka (IMDB)(ekşi), Miranda Otto (IMDB)(ekşi), Kate Trotter (IMDB)(ekşi), John Corbett (IMDB), Kyle Harrison Breitkopf (IMDB), Dempsey Bryk (IMDB), Billy MacLellan (IMDB), Chris Whitby (IMDB), Barbara Gordon (IMDB), Zoe Doyle (IMDB), Cory O'Brien (IMDB), Alex Hatz (IMDB), Gregory Waters (IMDB), Sarah Abbott (IMDB), Kate Corbett (IMDB), John Fray (IMDB), Konima Parkinson-Jones (IMDB), Dan Duran (IMDB), Pat Kiernan (IMDB), Annika Pergament (IMDB), Helen Stevens (IMDB), Callum Shoniker (IMDB), Hannah Gordon (IMDB), Taylor Love (IMDB), Cesare Scarpone (IMDB), Carson Durven (IMDB), Ryan Turner (IMDB), Gino Raimondo (IMDB), Michael G. Morrison (IMDB), Tammie Sutherland (IMDB)

The Silence (~ Cisza) ' Filminin Konusu :
The Silence is a movie starring Stanley Tucci, Kiernan Shipka, and Miranda Otto. When the world is under attack from terrifying creatures who hunt their human prey by sound, 16-year old Ally Andrews (Kiernan Shipka), who lost her...


 • "netflix'in son berbat filmi!çakma senaryo, kötü oyunculuklar, kötü efektler...zamanınıza yazık."
 • "o nasıl bir sondu lan , film den sıkılmış yönetmen kapanışı yapmışlar."
Facebook Yorumları
 • comment image

  doctor who severlerin yakından tanıdığı korkunç yaratıklar. bunların hipnoz ve telkin yeteneği var. diyelim bunlardan birini gördün, arkanı döner dönmez gördüğünü unutuyorsun ancak onları gördüğün süre içinde sana ne telkin ettilerse o bilinçaltına işlemiş oluyor. yani bunların istediği her şeyi kendin istediğini sanarak yapıyorsun ve neden yaptığını bilmiyorsun bile. insanlık tarihinin başından beri dünyadalar, insanları istedikleri gibi yönlendiriyorlar ve kimse farkında olmuyor.


  (apranaxfort - 12 Ocak 2013 17:51)

 • comment image

  stanley tucci, kiernan shipka, miranda otto, john corbett, kate trotter ve kyle breitkopf'un başrolünde olduğu netflix yapımı korku filmi. carey van dyke'ın aynı adlı kitabından uyarlandı. john r. leonetti tarafından yönetildi. 10 nisan'da yayınlanacak.

  dünya, insanları sesle avlayan korkunç yaratıkların saldırısı altındadır. işitme yetisini 13 yaşındayken kaybeden 16 yaşındaki ally andrews (kiernan shipka) ve ailesi, ıssız bir yere sığınarak hayatta kalmaya çalışır. ancak şeytani bir tarikatın ally'nin gelişmiş duyularından yararlanmak istediğini keşfederler.

  fragman


  (zeddicus zu l zorander - 29 Mart 2019 19:41)

 • comment image

  son zamanlarda izlediğim en kötü film diyebilirim. kitabını okumadım ama o kadar kişi kitabı beğendiğine göre yine kötü bir kitap uyarlamasıyla karşı karşıyayız demek ki. 90 dakikalık zaman kaybı. çerez olarak bile izlenmez. sen niye izledin derseniz; sonuçta bir kişi kendini feda edip izlemeli ve o kadar kişiyi uyarmalıydı. işte o kişi benim. *


  (sensensinbendebenim - 10 Nisan 2019 19:24)

 • comment image

  netflix’te yayınlanan dandik filmlerden birisi. sakın izlemeyin. bunun yerine bir buçuk saat boyunca duvara bakın daha iyi. buraya yazarak izlemek isteyenlere bir iyilik yapıyorum. ama yok ben manyağım diyorsanız izleyin. ya da boşverin manyaksanız bile izlemeyin. bu arada izlemeyin demiş miydim?


  (yedibinsekiz - 12 Nisan 2019 00:46)

 • comment image

  (bkz: a quiet place) filminin kötü bir çakması. kötü işlenmiş bir hikaye, kötü senaryo, kötü görsel efektler, hele sonradan çıkan tarikat meselesi iyice dandik bir plot twist. benim gibi işsiz değilseniz izlemeyin.


  (asbeila - 11 Nisan 2019 00:05)

 • comment image

  netflix'in son berbat filmi!

  çakma senaryo, kötü oyunculuklar, kötü efektler...

  zamanınıza yazık.


  (aky77 - 11 Nisan 2019 00:28)

 • comment image

  netflix 'in aslında ne kadar boktan bir platform olduğunu, 7-8 yaşında gerzek çocuk kafasıyla yönetilen bir yayın politikasına sahip olduğunu sapına kadar gösteren bombok rezalet ötesi bir filmdir.

  film tam bir yapım bütçesi israfı. konu o kadar kötü o kadar kötü ki yani insan izlerken durup durup "sizin yapacağınız işe sokayım" demeden yapamıyor. daha ne kadar klişe daha ne kadar beyin ishali bir film olabilir diye meraktan sonuna kadar izledim ve filmin sonu geldiğinde netflix'ten buz gibi soğudum. netflix bu filme bütçe verdiyse, yatırım yaptıysa onların aklının tavanına salıncak kurup sallana sallana büyük hacetimi gidereyim ben.

  1- görme özürlü uçan yaratıkların referansı yarasalar ama memeli değiller ve yarasalar sesten ziyade sonar duyularına güvenirler. yani bir cismin ve bir canlının yerini bulmak için sese ihtiyaç duymazlar. ister ses çıkarma, istersen zarıl zarıl osur bir yarasa senin nerede olduğunu kendi çıkardığı sese gelen yansımadan algılayabilir. bu açıdan filmdeki yaratıkların nasıl bir sersem beynin mahsülü olduğu tartışmaya açıktır.

  2- bu yaratıklar tamamen kapalı bir mağarada yaşıyorlarsa afedersiniz hangi havayı tneffüs ediyorlar? milyon yıl mağara içinde ne bokum yiyerek hayatta kalıp bu kadar kalabalık olmuşlar? nedir ulan bunların besin kaynağı? böcek desen bu kadar böcekçil bir canlının yeryüzüne çıkıp önüne gelen canlıya saldırma hevesi nedendir? bunlar böcekçil canlılarsa neden ağızları aslan avlamak üzere evrimleşmiş? dişleri neden öyle bir evrim geçirmiş?

  3- tabitatın ürettiği hiçbir canlı dünya geneline yayılıp her şeyi yeme eğiliminde değildir. çekirgeler bile mevsimsel olarak akın düzenlerler ve cüsselerine oranla yerler. ulan bu canlılar ses çıkaran ne varsa yeme eğiliminde doymak diye bir şey yok mudur? doğada böyle bir yırtıcı türü yoktur. olsa zaten dünya var olmazdı. düşünsenize köpekbalıkları her önüne geleni yese denizde balık mı kalırdı, aslanlar önüne gelene saldırsa karada canlı mı kalırdı? hayvanlar bir besin zinciri içinde avlanır ve beslenirler. filmin senaristlerinin mabadından uydurduğu şekilde bir canlı türü yoktur.

  4- filmin netflix'ten destek almasının en baskın sebebi dini inanışlara laf çarpıyor oluşu. filmde çok bariz bir şekilde "dünyada düzen bozulunca inançlı olanlar diğerlerine zulmeder" alt metni işlenmiş. yani bu haksız bir bakış açısı değil ama dünyanın en büyük sorununun bağnazlar olduğu söylenemez. bağnazlara gelene kadar kapitalist sistemin çarklarını işletenler dünyanın dengesi bozulduğunda herkesi sömürmek üzere hazırda bekliyorlar yani. bu açıdan filmin önermesi de oldukça amatörce ve ergen aklıyla işlenmiş.

  5- haydi diyelim senaristlerin yaratık tasviri son derece başarılı ve ben yanılıyorum eyvallah... ama haydi diyelim böyle bir yaratık türü tebelleş oldu dünyaya. ulan teknoloji bu yaratıkların tillahını yer yüzünden silecek seviyede. sonuçta zeki varlıklar değiller. ses çıkaran her şeye hücum ediyorlar. kurarsın bir elektrikli çit, fondan açarsın kahtalı mıçı'nın albümünü bangır bangır. 3-4 güne yaratıkların 7 göbek sülalesini cazır cazır kızartır operasyonu tertemiz tamamlarsın. ama filmin senaristlerine göre dünya hükümetleri bu planı akıl edemeyecek kadar angut. ha bir sen akıllısın sıfatına tükürdüğümün senaristi...

  daha da yazar, daha da söverdim de neyse. ulan 70'lerde, 80'lerde de benzer gerilim filmleri olurdu da onlarda en azından böyle bir yaratık istilası küçük bir kasabada, köyde olurdu sonra ordu gelir temizlerdi mevzuyu. bir mantık barındırırdı. filmi izlerken "ama abi bunlar gariban bir kasaba sakini napsınlar" derdin içinden. bir de bu beyin ishali senaryoya bakıyorsun yaratığın üstüne f16'lar sorti yapıyor... lan bir gidin ya, bir defolun gidin.

  netflix senin yayın kurulunda ne kadar sorumlu müdür varsa alayının su faturasını kayda geçiren memurun iş ahlakına kezzap atayım...


  (ovalkaya - 12 Nisan 2019 14:31)

 • comment image

  bizdeki, cin temalı iki üç film tutunca bokunu çıkarıp otuz tane benzerini çekme furyasının abd'deki karşılığının yeni örneği.

  80'lerdeki şeytan/kötü ruh temalı ucuz korku filmi furyası, 90'lar ve 2000'lerin başındaki psikopat katil/sapık aile temalı teen slasher furyası derken önümüzdeki on yılın trendi de bu, nereden geldiği açıklanmayan tehlikeye karşı ilkel şartlarda hayatta kalmaya çalışan aile teması olacak galiba.


  (sonadora - 12 Nisan 2019 14:49)

 • comment image

  filmden çıkardığım bir saçmalılar listesi:

  --- spoiler ---
  genel saçmalıklar:
  1)televizyonda haber izliyorlar. haberde diyor ki sessiz olmanızda fayda var. telefonları sessize alıp son ses haber izliyorlar. amca da bağıra bağıra konuşuyor bir yandan.

  2)millet arabalarla şehri terk ediyor. 2 gidiş, 2 dönüş olan 4 şeritli bir yol var. şehir dışına giden şeritte millet trafik kuyruğu yapmış. diğer 2 şerit bomboş. ara sıra 1 araba geçiyor. millet ölümle burun buruna ama trafik kurallarından da taviz vermiyor; böyle bir şey olabilir mi?

  3)adam arabanın içine sıkışmış, beni bırakın gidin diyor. yarasalar birazdan gelir mal mal beklemeyin diyor. baktı gitmiyorlar, tabancasını istiyor. sen de tamam diyip adama tabanca veriyorsun. sorgu yok sual yok. kafasına sıkmadığına dua etsinler.

  4)yolda kaldıkları sahnede, stanley tucci'nin arabadan çıkıp bir şey deneyeceğim diyip çıkıyor arabadan ama neyi denediğini hala anlamadım. yoldaki levyeyi bile sonradan gördü. hadi saçma sapan birşeye kalkışıyorsun, arabada niye kimse itiraz etmedi?

  5)köpeğini saldılar ağladın. erkek arkadaşınla skypeda konuştun ağladın. annene yarasalar saldırdı, oralı bile olmadın.

  6)kadına yarasalar saldırmış, kanepeye yatırmışınız. bir allahın kulu da kadını örtmemiş. adam geçerken fark ediyor kanepede örtü olduğunu.

  7)eşine yarasalar saldırmış, en iyi arkadaşın ölmüş, kızının köpeğini salmışsın, yardım istemeye gittiğim çiftliğin kadınını öldürtmüşsün. hadi viski içip kafa dağıtmak istiyonuz da, şerefe yapmak nedir lan? neyi kutluyonuz?

  8)yobazlar gelmişler kapına, kızın doğurgan diyor pis pis sırıtıyor. belli ki ibnelik yapacaklar. elinde tüfek var, ateş etsene anasını satayım, sonra da gir içeriye.

  9)insanlar adapte ola ola okçulukla mı adapte olmuş? hunger games mi la bu? yapsanıza çiftlikteki gibi büyükçe kıyma makinelerinden, yarasalar sese gelsinler kıyma olsunlar? onu da geçtim, susturuculu tabanca da mı icat edilmedi?

  ses saçmalığı:
  1)yarasaların ses algısını hala çözemedim. hikaye gereği, ses duyduklarında direkt sese uçuyorlar. ormandayken mesela, hedefe uçarken ağaç direk vs engel sıyrılarak gidebiliyorçar. yani sonar mantığı var. ama stanley tucci demiri attığında, yarasa stanley'i görmeden içinden geçmeye kalktı. herif eğilmese adama çarpacak. her haltı gören hayvan, adamı nasıl görmedi? hedef kaynaklı uçuyorlarsa, ağaçları nasıl görüyorlar? sesini duymadıkları dallara direklere tellere nasıl konuyorlar?

  2)50 metre öteki yarasalar, borudaki yılanın çıngırağını duyuyorlar ama çocuğun konuşmasını duymuyor. ama annenin konuşmasını duyuyor.

  3)millet kendi dilini kesince, sessiz moda mı geçmiş oluyor yani? sesi çıkaran organımız dil mi amk?

  4)eczanenin yangın alarmını çalıştırıyorsun ve gönül rahatlığıyla oradan dışarı çıkıyorsun. alarm sesi taa kiliseye kadar geliyor ama bir allahın kulu yarasa duymuyor mu bunu? içerdeyken zaten o kadar çakmak sesini ve paspasın yanma sesine nasıl tepki vermedi yarasalar o da ayrı bir mesele.

  5)millet paldır küldür kavga ediyor, koşuyor, iniltiler bilmemneler, yarasalar fark etmiyor. teyze bağırınca mı fark ediyorlar?

  tahmin edilebilir saçmalıklar
  1) ölüm listesi ve sırası oldukça bariz. ilk en patavatsız kişiler ölür. çocuğun durduk yere araç değiştirmesi bile bağıra bağıra "kaza olacak" sinyaliydi. sonra köpek filmin başından beri havlayıp duruyordu. teyze zaten gidici, kendini bir yerde feda edeceği belliydi. anneyi sokacak diye beklerken, yarasalar saldırdı (close enough).

  2)şehre gitmeden önce yobaz haberleri bakıyordu kız. okuduğu yetmediği gibi babasına da sözlü olarak iletti. aha bundan sonrasında yobaz düşmanlar çıkacak.

  ---
  spoiler --- )

  şimdilik aklıma gelenler bunlar.


  (air anka - 14 Nisan 2019 13:37)

Yorum Kaynak Link : the silence