Süre                : 22 dakika
Çıkış Tarihi     : 22 Eylül 2009 Salı, Yapım Yılı : 2009
Türü                : Komedi,Romantik
Taglar             : Topluluk dökümü,Eşcinsel ilişki,Harmanlanmış aile,Yaşlı erkek genç kadın ilişkisi
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Levitan / Lloyd , 20th Century Fox Television , Steven Levitan Productions
Yönetmen       : Gail Mancuso (IMDB)(ekşi), Steven Levitan (IMDB)(ekşi), Beth McCarthy-Miller (IMDB)(ekşi), Michael Spiller (IMDB)(ekşi), Jason Winer (IMDB)(ekşi), James R. Bagdonas (IMDB), James Alan Hensz (IMDB), Chris Koch (IMDB), Fred Savage (IMDB), Ryan Case (IMDB), Jeffrey Walker (IMDB), Alisa Statman (IMDB), Scott Ellis (IMDB), Reginald Hudlin (IMDB), Randall Einhorn (IMDB), Bryan Cranston (IMDB), Ken Whittingham (IMDB), John Riggi (IMDB), Eric Dean Seaton (IMDB), Seth Gordon (IMDB), Kevin Rodney Sullivan (IMDB), Dean Parisot (IMDB), Adam Shankman (IMDB), Jeff Melman (IMDB), Fred Goss (IMDB), Lev L. Spiro (IMDB), Claire Scanlon (IMDB), Phil Traill (IMDB), Michelle MacLaren (IMDB), Kat Coiro (IMDB), Jaffar Mahmood (IMDB), Iwona Kanclerz (IMDB)
Senarist          : Steven Levitan (IMDB)(ekşi),Christopher Lloyd (IMDB),Elaine Ko (IMDB)(ekşi),Ryan Walls (IMDB),Paul Corrigan (IMDB)(ekşi),Brad Walsh (IMDB),Jessica Poter (IMDB),Danny Zuker (IMDB),Jeffrey Richman (IMDB),Abraham Higginbotham (IMDB),Bill Wrubel (IMDB),Dan O'Shannon (IMDB),Stephen Lloyd (IMDB),Sameer Gardezi (IMDB),Ben Karlin (IMDB),Vali Chandrasekaran (IMDB),Jon Pollack (IMDB),Chuck Tatham (IMDB),Megan Ganz (IMDB),Ilana Wernick (IMDB),Andrew Gordon (IMDB),Jack Burditt (IMDB),Joe Lawson (IMDB),Cindy Chupack (IMDB),Christy Stratton (IMDB),Vanessa McCarthy (IMDB),Bianca Douglas (IMDB),Becky Mann (IMDB),Audra Sielaff (IMDB),Kenny Schwartz (IMDB),Rick Wiener (IMDB),Jerry Collins (IMDB),Alex Herschlag (IMDB),Caroline Williams (IMDB),Carol Leifer (IMDB),Emily Spivey (IMDB),Daisy Gardner (IMDB),Anthony Lombardo (IMDB),Clint McCray (IMDB),Matt Plonsker (IMDB)
Oyuncular      : Ed O'Neill (IMDB)(ekşi), Sofía Vergara (IMDB)(ekşi), Julie Bowen (IMDB)(ekşi), Ty Burrell (IMDB)(ekşi), Jesse Tyler Ferguson (IMDB)(ekşi), Eric Stonestreet (IMDB)(ekşi), Rico Rodriguez (IMDB)(ekşi), Nolan Gould (IMDB)(ekşi), Sarah Hyland (IMDB), Ariel Winter (IMDB), Aubrey Anderson-Emmons (IMDB), Jeremy Maguire (IMDB), Reid Ewing (IMDB), Pierce Wallace (IMDB), Adam DeVine (IMDB), Dana Powell (IMDB), Joe Mande (IMDB), Fred Willard (IMDB), Kevin Daniels (IMDB), Spenser McNeil (IMDB), Marsha Kramer (IMDB), Nathan Lane (IMDB), Christian Barillas (IMDB), Kasey Mahaffy (IMDB), Shelley Long (IMDB), Rob Riggle (IMDB), Andrew Daly (IMDB), Chris Geere (IMDB), Nathan Fillion (IMDB), Justin Kirk (IMDB), Elizabeth Banks (IMDB), Marcello Julian Reyes (IMDB), Benjamin Bratt (IMDB), Chazz Palminteri (IMDB), Celia Weston (IMDB), Laura Ashley Samuels (IMDB), Colin Hanlon (IMDB), Matthew Risch (IMDB), Steve Zahn (IMDB), Jeremy Scott Johnson (IMDB) >>devamı>>

Modern Family ' Dizisinin Konusu :
Dizi 3 akraba ailenin ilişkilerini bize The Office tarzı belgesel benzeri bir yapım ile anlatacak. Ve bu ailerlerden biri Vietnam’lı bir çocuğu evlat edinmiş olan gay bir çift.

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Outstanding Comedy Series, Outstanding Directing for a Comedy Series, Outstanding Supporting Actor in a Comedy Series, Primetime Emmy-Outstanding Comedy Series


 • "- buralar baya değişmiş. zaman ne çabuk geçiyor. bu starbucks'ın olduğu yerde önceden ne vardı hatırlıyor musun?- portakal ağaçları mı?- hayır, burger king."
 • "phil - luke, i am your father."
 • "phil dunphy'den geliyor: - why do i have to watch a french movie? i didn't do anything wrong! hahaha kral adamsın phil.. kral"
 • "2x20'de haley dunphy * krize sokmuştur sağolsun. alex: this is a mistake.haley'in arkadaşı: why does she keep saying that?haley: because they're the first words she ever heard."
 • "sekizinci bölümünde alex, haley'e asrın ayarını vermiştir. kırılmamak elde değil. haley: what just happened?alex: you have your fans, i have mine. some day, your fans are going to work for my fans."
 • "s03e17 gloria kaptana yumruk attıktan sonra "nobody call* him grandpa!" diye çemkirir, arkadan luke ise ürkek ürkek "i do" der. s03e17 aklıma geldikçe güldüren dizidir."
 • "phil'in şu lafıyla yarmıştır: "when life gives you lemonade, make lemons . life will be all like whaaat""
 • "hangisi en sevdiğim karakter diye bir türlü karar veremediğim dizi, gelmiş geçmiş en güzel komedi dizisi. how i met your mother'a komik diyen adam bunu izlese gülmekten çenesi kilitlenir herhalde..."
 • "tamamı claire'nin pc ekranında geçen 6x16 harika olmuş. claire haley'in hamile olduğunu düşündüğü an google'a şöyle yazar:''moms who raise their daugters' baby ''"
Facebook Yorumları
 • comment image

  sezonun en başarılı komedisi. 15 milyonluk bir seyirciyle açılışını yapmıştır. ilerlyen haftalarda bu numaranın artması büyük olasılıktır. itiraf etmem gerekirse, married with children hiçbir zaman sevemediğim bir dizi olmuştur. o yüzden de ed o'neill'in oynadığı bir diziden uzak durmak ilk tercihim olurdu. ancak bu sezon ilgimi ufacık bile çeken bir diziye şans verme kararım dolayısıyla modern family'i de indirdim. ve arrested development sonras açılan boşluğa cuk oturan bir diziyle karşılaştım. mizah olağanüstü. karakterler çok eğlenceli. bölüm sonunda birbirine bağlanmaları çok etkileyici. dizinin geleceği epey ümit verici. 3 ayrı aileyi takip ediyoruz.

  biri kendinden epey genç bir kadınla evlenmiş. bir yandan kadının çocuğuyla iyi bir üvey baba ilişkisi kurmaya çalışıyor, bir yandan da kadını elinden kaçırmamaya çabalıyor.

  biri epey enteresan bir aile. karı koca birbirinden epey farklı. kızları hayatının "eve erkek getirme" dönemine girmiş, aileyi korkutuyor. küçük çocuk yaramaz mı yaramaz. ve ailenin eğitim sistemi komik mi komik.

  son ailemiz ise iki eşcinselden oluşuyor. bir çocuk evlat edinmişler. bunun toplumdaki yansımasından ziyade ailelerindeki yansımasından tırsmaktalar.

  ve bu üç aile bölümün sonunda muhteşem bir şekilde bir araya geliyor. spoiler vermiyorum. izleyin. tek spoiler'ım bölümün en komik sahnesi olsun. mizahın ne denli zekice olduğunu da görün:

  --- spoiler ---
  eşcinsel çocuk babasına sevgilisinden ayrılmadığını ve onun her şeyi abartan, sürekli drama yaratan biri olmadığını anlatmaktadır. tam o sırada adamın sevgilisi içeri evlat edindikleri çocukla girip adamın ailesini şaşırtacaktır. ama sözde her şeyi abartan ve drama yaratan biri olmayan sevgili, içeri aslan kralın benim küçüklüğümde "haaaa divenyaaa babarit bibaratttt huu hengaa maaa hengaa yaa" şeklinde seslendirdiğim açılış müziğiyle, yani bebek simba'nın gurur kayasında mufasa'nın halkına sunulduğu sahnenin müziğiyle girer. ve bendeniz kendini gülmekten yerlerde bulur.
  ---
  spoiler ---

  izleyin. izlettirin.

  zamanın ötesinden gelen edit: işbu entry zamanın ötesine bir gidiyor bir geliyor. ben ise buna anlam veremiyorum. married with children sevmediğim için mi oluyor bütün bunlar?! sevmiyorum, ötesi var mı?


  (under rug swept - 29 Eylül 2009 00:25)

 • comment image

  sekizinci bölümü ile yine yerlere yatmama neden olan dizidir.

  --- spoiler ---
  başarısız britanya'lı rockçı rolündeki edward norton gerçekten çok hoştu. ayrıca diğerleri de gayet formdaydı.

  ---
  spoiler ---

  dizinin çocuk oyuncuları bile aşırı komikler. uzar gider ve her sezon daha da güzel olur bu dizi, aha buraya yazdım.


  (kandamarask - 22 Kasım 2009 04:02)

 • comment image

  --- spoiler ---

  - buralar baya değişmiş. zaman ne çabuk geçiyor. bu starbucks'ın olduğu yerde önceden ne vardı hatırlıyor musun?

  - portakal ağaçları mı?

  - hayır, burger king.

  ---
  spoiler ---


  (charles h duell - 25 Eylül 2010 00:52)

 • comment image

  muhtesem son bolumu sonrasi neden sevdigimi bir daha hatirlatti.. pozitif ayrimciligin boku nasi cikarilir gosterdi..

  --- spoiler ---
  disabled interracial lesbians with african baby kicker? did not see that coming..
  ---
  spoiler ---


  (hassan - 22 Ekim 2010 00:32)

 • comment image

  2x20'de haley dunphy * krize sokmuştur sağolsun.

  --- spoiler ---

  alex: this is a mistake.
  haley'in arkadaşı: why does she keep saying that?
  haley: because they're the first words she ever heard.

  ---
  spoiler ---


  (asal sayi - 26 Nisan 2011 22:49)

 • comment image

  sekizinci bölümünde alex, haley'e asrın ayarını vermiştir. kırılmamak elde değil.

  --- spoiler ---

  haley: what just happened?
  alex: you have your fans, i have mine. some day, your fans are going to work for my fans.

  ---
  spoiler ---


  (asal sayi - 5 Aralık 2011 15:15)

 • comment image

  --- spoiler ---

  cam: hayatta bir hayallerinin peşinde koşanlar vardır, bir de gerçekçi olanlar. hayalciler hayalcileri, gerçekçiler de gerçekçileri bulacak sanırsınız. ama aslında tam tersi olmalı. hayalcilerin ayaklarının yere basması için gerçekçilere ihtiyacı vardır. gerçekçilerin de harekete geçmek için hayalcilere ihtiyacı vardır.

  ---
  spoiler ---

  cam ya sen ne tatlısın.


  (hava soguk dondum - 27 Nisan 2012 00:20)

 • comment image

  hangisi en sevdiğim karakter diye bir türlü karar veremediğim dizi, gelmiş geçmiş en güzel komedi dizisi. how i met your mother'a komik diyen adam bunu izlese gülmekten çenesi kilitlenir herhalde...


  (neptun savascisi - 21 Mayıs 2013 00:45)

 • comment image

  iyi ki var da sayesinde yazarlarına işaret edip, "bak kardeşim, gülse birsel'e filan çok akıllı, yaratıcı diyorsan bu elemanlar nedir peki?" sorusuyla abdurrahman çelebi sevicilerle gereksiz ve uzun tartışmalardan kurtulabildiğimiz dizi.


  (prometheus rising - 10 Ağustos 2013 16:57)

 • comment image

  yıllar önce iyi bir komedi dizisi arayışındayken nazo82'nin tavsiye ile başladığım, hatta 1 bölümünün de* türkçe altyazısını benim çevirdiğim komedi dizisi.

  diziyi benim nazarımda efsane kılan özelliği ise muhteşem göndermeler yapması ve ilk yayınlandığı günden beri hiç bozmamış olmasıdır.*

  alttaki olayı da çoğu izleyici muhtemelen yakalayamamıştır.

  --- 5 x 14 spoiler ---

  sophia loren ve jayne mansfield'ın meşhur pozu

  claire ve gloria

  --- 5 x 14
  spoiler ---

  bu dizinin muhteşem göndermeler yaptığını söylemiş miydim?


  (toujours pure - 11 Şubat 2014 18:37)

 • comment image

  mükemmel ve zeka dolu esprileriyle her bölümüne ayrı bayıldığım dizi.

  en favori karakterim elbette cam!!!!!!!!
  sonra gloria ve minik luke.

  ama hiçbir dizide beni cam kadar güldüren başka bir karakter olmadı, bunda cameron'u canlandıran eric stonestreet'in insanüstü performansının etkisi çok büyük. ağzım açık izliyorum, hayranlıkla izliyorum adamı. el hareketleri, göz devirmeleri, ses ve vücut kullanımı, kucaklayıp içime sokasım geliyor bu kadar mükemmel bir oyunculuk olamaz. sempatik şişmanım benim <3

  bu dizide en sevdiğim şeylerden biri de absürt durumlara maruz kalan karakterin bir an kamerayla gözgöze gelip "gördünüz mü ben size demiştim" ya da "what the fuck" bakışı atması, ayrıca aralardaki röportaj gibi kısımlar da bu dizide mükemmel uygulanan bir yöntem olmuş.

  her şeyiyle bayılıyoruz, 20 dakkalık bölümlerini hap gibi yutuyoruz.

  haley giderek güzelleşirken, alex'in 2 memeden ibaret şişko bir kıza, o güzelim oğlan çocuğununsa çirkin bir ergene dönüşmesi içler acısı olsa da, gloria'nın muhteşem aksanı ve vücudu, manny'nin olgun tavırları ve phil'in aptallıkları insanın içini ısıtıyor.

  nefis dizi. yerim.


  (kirlikedi - 10 Kasım 2014 00:23)

 • comment image

  yine enfes bir bölümle bu hafta da ısrarla güldürmeye devam eden dizi.

  nasıl güldürmesin ki? büyük ihtimalle dizi tarihinin en mükemmel karakterlerinden birkaçını barındırıyor. zaten bu karakterleri yaratabilmek işin zor kısmı olmalı. özellikle phil dunphy sen nasıl adamsın ulan. gece gece moralim yerine geldi.

  işin bir başka boyutu da bir sit-com'un altıncı sezonunda olmasına rağmen hala ilk sezonlarının kalitesini koruyarak devam etmesi. bu pek görülen bir şey değil. zaten başlıktaki yazılara dikkat ettim de hemen hiç kimse dizi bozdu demiyor.

  altı sezon boyunca izleyicisini -istisnai bölümler dışında- hayal kırıklığına uğratmayan, fazlasıyla güldüren, düşündüren ve duygulandıran bir sit-com arayanlara duyurulur.

  mucize editi: mucizelere inanmam. ama ancak bu kadar güzel tesadüf olabilirdi. yukarıdaki entrymde moralimin bozuk olduğunu söylemiştim. nedeni de iki gündür her yerde deli gibi arayıp bulamadığım kayıp kedimdi. az önce diziyi izledim. bu entryi yazıp yolladım. aradan birkaç dakika bile geçmeden bahçeden çatırdılar gelmeye başladı. heyecanla kapıya koştum ve evet kedimdi hışırtının sebebi. çok mutluyum sözlük. anlayamazsınız.


  (kafkaesque - 5 Aralık 2014 03:51)

 • comment image

  s06e16 ile en komik bölümlerinden birine imza atan dizidir. tebrikler vallaha.

  --- spoiler ---

  çok komik ayrıntılar var bölümde. mesala claire'in çocuklarını takip etmek için açtığı sahte facebook profili çok komik. spor arabalı duvar kağıdı falan yapmış genç olduğunu düşünsünler diye. ayrıca son paylaşımı da "just told mom what ı did when ı went out last weekend. ıt's really cool to share your life with the parents". altındaki yorum da claire'in diğer sahte profili. facebook'a kullanıcı adını girerken görüyoruz. "my moms the coolest!!" yazmış o da. allah belanızı versin lan, bunlar nasıl detaylar öyle?
  ---
  spoiler ---


  (taco - 27 Şubat 2015 19:21)

 • comment image

  o kadar seviyorum ki bu diziyi, izlemeye kıyamıyorum resmen.

  ayrıca senaryo nasıl şekillenecek bilmiyorum ama haley ile andy'nin evlenip dizinin dördüncü ailesi olmasını çok istiyorum. çok güzel olmaz mıydı?


  (789 - 12 Mart 2015 15:54)

Yorum Kaynak Link : modern family