Çıkış Tarihi     : 09 Ocak 2011 Pazar, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Komedi,Drama
Taglar             : Eşcinsel ilişki,Alkolik baba,fakir aile,Kardeş kardeş ilişki,Gay kardeşim
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Bonanza Productions , John Wells Productions , Warner Bros. Television
Yönetmen       : Mark Mylod (IMDB)(ekşi), Christopher Chulack (IMDB)(ekşi), John Wells (IMDB)(ekşi), Iain B. MacDonald (IMDB)(ekşi), Anthony Hemingway (IMDB)(ekşi), Mimi Leder (IMDB), David Nutter (IMDB), Sanaa Hamri (IMDB), Peter Segal (IMDB), John Dahl (IMDB), Alex Graves (IMDB), Gary B. Goldman (IMDB), William H. Macy (IMDB), Wendey Stanzler (IMDB), Allison Liddi-Brown (IMDB), Zetna Fuentes (IMDB), Emmy Rossum (IMDB), Adam Bernstein (IMDB), Scott Frank (IMDB), Todd Holland (IMDB), Stephen Hopkins (IMDB), Daisy von Scherler Mayer (IMDB), Craig Zisk (IMDB), Danny Cannon (IMDB), Randall Einhorn (IMDB), J. Michael Muro (IMDB), Steve Shill (IMDB), James Ponsoldt (IMDB), Richie Keen (IMDB), Michael Uppendahl (IMDB), Nisha Ganatra (IMDB), Ruben Garcia (IMDB), Rob Hardy (IMDB), Jake Schreier (IMDB), Lynn Shelton (IMDB), John M. Valerio (IMDB), Regina King (IMDB), Michael Morris (IMDB), Kat Coiro (IMDB), Erin Feeley (IMDB), Anna Mastro (IMDB), Jeffrey Reiner (IMDB), Silver Tree (IMDB), Shari Springer Berman (IMDB), Robert Pulcini (IMDB), Loren S. Yaconelli (IMDB)
Senarist          : John Wells (IMDB)(ekşi),Paul Abbott (IMDB)(ekşi),Dominique Morrisseau (IMDB),Nancy Pimental (IMDB),Etan Frankel (IMDB)(ekşi),LaToya Morgan (IMDB),Sheila Callaghan (IMDB),Lisa Morales (IMDB),Krista Vernoff (IMDB),Nathan Jackson (IMDB),Davey Holmes (IMDB),Alex Borstein (IMDB),Mike O'Malley (IMDB),Molly Smith Metzler (IMDB),Cindy Caponera (IMDB),Mark Steilen (IMDB),Philip Buiser (IMDB),Daniel Brocklehurst (IMDB),Stan Frankel (IMDB),William H. Macy (IMDB),Steven Schachter (IMDB),Joe Lawson (IMDB)
Oyuncular      : William H. Macy (IMDB)(ekşi), Emmy Rossum (IMDB)(ekşi), Ethan Cutkosky (IMDB)(ekşi), Shanola Hampton (IMDB)(ekşi), Jeremy Allen White (IMDB)(ekşi), Steve Howey (IMDB)(ekşi), Emma Kenney (IMDB)(ekşi), Cameron Monaghan (IMDB)(ekşi), Michael Patrick McGill (IMDB), Isidora Goreshter (IMDB), Brenden Sims (IMDB), Jim Hoffmaster (IMDB), Noel Fisher (IMDB), Joan Cusack (IMDB), Justin Chatwin (IMDB), Mike Cochrane (IMDB), Emma Greenwell (IMDB), Laura Wiggins (IMDB), Christian Isaiah (IMDB), Kellen Michael (IMDB), Zach McGowan (IMDB), Dermot Mulroney (IMDB), Emily Bergl (IMDB), Scott Michael Campbell (IMDB), Ruby Modine (IMDB), Alan Rosenberg (IMDB), Elliot Fletcher (IMDB), Vanessa Bell Calloway (IMDB), Nichole Bloom (IMDB), Kerry O'Malley (IMDB), Richard Flood (IMDB), Steve Kazee (IMDB), Tyler Jacob Moore (IMDB), Dennis Cockrum (IMDB), Jaylen Barron (IMDB), Rebecca Metz (IMDB), Chloe Webb (IMDB), Stephanie Fantauzzi (IMDB), Jessica Szohr (IMDB), Zack Pearlman (IMDB) >>devamı>>

Shameless (~ Utanmaz) ' Dizisinin Konusu :
Bir aile düşünün; her bir ferdi bir başka pis işe bulaşmış olsun. Alkolik bir baba ve yaşları 2'den 20'ye uzanan 6 çocuk, terkedip giden bir anne..Shameless bu karanlık tablodan sıkı bir dram yerine, trajikomik bir hikaye çıkarmayı başarıyor. En büyük kardeş Fiona'nın ayakta tutmaya çalıştığı ailesi, her geçen gün biraz daha uçuruma sürüklenirken, işler bir türlü düzelmek bilmiyor.

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Outstanding Stunt Coordination for a Comedy Series or a Variety Program


 • "bunu izleyip akp ile yaşamak çok sikik bir durum."
 • "s05e09 sean: how's your brother ?fiona: which one ?sean: pablo escobar s05e09"
 • "bir odada hitler, stalin ve debbie olsaydı ve benim de iki kurşunum olsaydı; debbie'yi iki kez vururdum."
Facebook Yorumları
 • comment image

  1. sezon 5. bölüm ile frank gallagher gülmekten yerlere yatırmıştır.

  --- spoiler ---

  kanser destek grubunda, göğüs kanseri olan bir hatunun konuşmasının hemen ardından frank şunları söylemiştir; cicikleriniz yüzünden öleceğinizi bilmek iğrenç bir şey.benimki hayalarımda.en azından bunlar boş yere kızmamış.iki bacağın arasına sıkışıp kalmış, göt deliğine yakın yerde duruyorlar.doğru düzgün oturmanın imkanı yok, onları bir yerde tutmak için hiçbir iç çamaşırı bulunmamış.biçimsiz uzantılardan ibaretler.bir şey daha ekleyeyim; işte bu yüzden akıllı tasarım meselesine inanmam, tanrı diye birşey yok.hepimiz öleceğiz.

  ---
  spoiler ---


  (yumurtanin fircalanmayan tarafi - 17 Şubat 2011 02:20)

 • comment image

  jody'nın seks bağımlılığını anlattığı bar sahnesinde gülmekten gözlerimin yaşardığı dizi.

  --- spoiler ---

  jody: tabi bir noktadan sonra ağlama numarası yapan bir kadının suratına vurdurmadan sertleşememeye başlayınca bir sorun olduğunu anladım.

  frank: seni hafife almışım, jody. bunca günahkarın olduğu şu barda sen şeytanın ta kendisiymişsin.

  ---
  spoiler ---


  (hayybinkunduz - 13 Şubat 2013 22:48)

 • comment image

  karen frank'le sikişip lip'i tarumar etti ama kız zaten acımasız kevaşenin tekiydi,
  frank'in bipolar karısı başka karıyla kaçtı ama zaten kendinden başka kimseyi düşünmeyen bir manyaktı,
  mickey, ian'ın aşkına layık olamayıp gitti rusla evlendi ama onu buna babası ve çevre baskısı zorladı,
  fiona mike'ı kardeşiyle aldattı ama kız zaten hep hoppalık bağımlısıydı, edepli gömleği hiç yakışmamıştı,

  la peki bu mandy milkovich size ne etti gardaşım?

  herkesin hayran olduğu lip denen piç, şimdi beni iyi dinle:

  senin mandy'ye yaptığın haksızlığı kimse kimseye yapmadı bu dizide..

  o mandy ki; el kadar kız iken anasız öksüz kalmış,
  o mandy ki; abiler sayko kriminal, tımarhane gibi evde büyümüş,
  o mandy ki; serhoş babasının tecavüzüne uğrayıp gebe bile kalmış ama gözünden düşen tek bir damla yaş,

  ve yine o aynı mandy ki; tüm bunlara rağmen hala yılmadan hayata tutunmuş, kocaman kalbini sevdiklerine sonuna kadar açmış, seni kayıtsız şartsız sevmiş, sana her koşulda destek olmuş, onu terk edeceğini bile bile potansiyeline yazık etmene gönlü razı olmayıp senin o okula girmeni sağlamış, senin için cinayet işlemeyi bile göze alıp karen'ı arabayla çiğnemiş; çiğnemiş ve dönüp ardına bakmamış bile..

  peki sen lip efendi;

  şimdi bir gece onun sayesinde okuduğun okulun yurdunda zıbarmaya çalışırken "yıllarımı verdim amın oğlu, derbeder ettin, bıraktın gittin beni" diye sonuna kadar haklı olduğu bir sms atsa ne diyeceksin bu dünyalar güzeli kıza?

  "immanuel kant'tan 77 aldım, yanımdaki yatakta da sikiş dönüyor, moralim çok bozuk, bn ytyrm, ii gclr sna" mı yazacaksın deyyus köpek?

  kalleşsin lip,
  nankörsün lip,
  allah belanı versin,
  mandy milkovich'e ettiklerin fitil fitil burnundan gelsin lip..

  beni mandy milkovich gibi seven bir kız bulursam bir gün...

  bulamam ki..

  sen de bulamayacaksın..


  (billy walsh - 1 Şubat 2014 09:55)

 • comment image

  --- spoiler ---

  dizinin ana karakteri abla olan fiona araba çalıp satan bir adama aşık oldu. ardından küçük zenci kardeşine kokain vermekten hapse girdi. kocasını eski sevgilisiyle aldattı. bir küçük oğlan hiper zeki olmasına rağmen haytalık peşinde. bir ufağı gay ve mahallenin azılı belası olan oğlanla beraber. bu oğlanın ayrıca bir rus karısı ve ondan bebeği var. bir küçükleri kız eski sevgilisini içirip içirip tecavüz etti. onun bir küçüğü olan carl da babasının bacağını üzerinde zıplayıp kırıp sigortadan para almasına yardım etti. şimdi uyuşturucu satıcılığı yapıyor. en ufak çocuğun da kokainin etkisinden kurtulabileceği meçhul. baba ayyaş, alkol yüzünden öldü dirildi ve karaciğer nakli oldu ama en son vukuatı yeni karısının evinin bodrumunda bira imal ederken evi patlatması oldu. ayrıca birayı yapmak için gerekli malzemeleri beleş almak karşılığında en büyük kızını hurdacıya pazarladı.

  tüm bunlara rağmen dizipub da dizinin altına yapılan yorum şu
  ---
  spoiler ---

  senin hayatının gerçeklerini sikiyim ben!
  neyse ben bişi demiyom ya.

  üstteki amca da bence haklı.


  (hartnettugce - 4 Mart 2015 00:58)

 • comment image

  türkiye uyarlaması en olmayacak dizidir. ne olacak frank'i canlandıran adam "shame" olarak cumadan mı kaçacak? ya da ne bileyim fiona nişan mı atacak? carl'i canlandıran çocuk da okulda arka sırada falan oturur kesin. güzel bir şeyi bozmayın lütfen. hayır tutup kutsi'yi falan sokarlar işin içine bir de. düşünsenize kev'in yerine kahve işleten bir kutsi var.


  (az dusunur cok konusur arada yazar - 5 Ocak 2017 09:29)

Yorum Kaynak Link : shameless