Çıkış Tarihi     : 24 Eylül 2018 Pazartesi, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Macera,Cinayet
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  101st Street Entertainment , Davis Entertainment , Perfect Storm Entertainment
Yönetmen       : Duane Clark (IMDB)(ekşi), Eagle Egilsson (IMDB)(ekşi), Karen Gaviola (IMDB)(ekşi), David Grossman (IMDB)(ekşi), Justin Lin (IMDB)(ekşi), Antonio Negret (IMDB), Lin Oeding (IMDB), Sylvain White (IMDB)
Senarist          : Donald P. Bellisario (IMDB)(ekşi),Eric Guggenheim (IMDB)(ekşi),Glen A. Larson (IMDB)(ekşi),Peter M. Lenkov (IMDB),Neil Tolkin (IMDB)(ekşi),Ashley Charbonnet (IMDB),Joe Gazzam (IMDB),David Fury (IMDB),Ashley Gable (IMDB),Gene Hong (IMDB),Scarlett Lacey (IMDB)
Oyuncular      : Jay Hernandez (IMDB)(ekşi), Perdita Weeks (IMDB)(ekşi), Zachary Knighton (IMDB)(ekşi), Stephen Hill (IMDB), Amy Hill (IMDB), Tim Kang (IMDB)(ekşi), Domenick Lombardozzi (IMDB), Kimee Balmilero (IMDB), Cathal Pendred (IMDB), Brett Hicks (IMDB), Sung Kang (IMDB), Peter Shinkoda (IMDB), Michael Benyaer (IMDB), Ken Jeong (IMDB), Cyndi Lauper (IMDB), Hal Ozsan (IMDB), James Remar (IMDB), Jack Cutmore-Scott (IMDB), Tiffany Hines (IMDB), Raymond Lee (IMDB), Elisabeth Röhm (IMDB), Taylor Wily (IMDB), Catherine Davis (IMDB), Catherine Haena Kim (IMDB), Sam Puefua (IMDB), Carl Weathers (IMDB), Michael Graziadei (IMDB), Erica Luttrell (IMDB), Chris Moss (IMDB), Nadine Nicole Heimann (IMDB), Kassia Conway (IMDB), Antal Kalik (IMDB), Bill Smitrovich (IMDB), Omid Zader (IMDB), Romualdo Castillo (IMDB), Tru Collins (IMDB), Freda Foh Shen (IMDB), Aaron Toney (IMDB), Nico Woulard (IMDB), Reznor Allen (IMDB) >>devamı>>

Magnum P.I. (~ Magnum) ' Dizisinin Konusu :
Hawai'de büyük, lüks bir evde yaşayan özel bir dedektifin hikayesini anlatır. Magnum'un (Tom Selleck) kaldığı yer i·ngiliz asilzadesi Robin Masters'a ait olup, dedektif bu kişi için çalışmaktadır. Ferrari de dizinin simgelerinden biridir.


 • "(bkz: ferrari 308)"
 • "bir çok sahnesinde tom selleck'in kullandığı ferrari,o zamanlar televizyonda görebileceğimiz tek ferrari olduğu için gönüllerde ayrı bir yer işgal eden nostanjik dizi."
 • "tom selleck'in başrol için düşünüldüğü ama kıllı abimizin yapımcılara siktiri çekmesiyle meçhule yelken açan bir cameo'su bulunan efsane dizi..."
 • "tıpkı kara simsek gibi tvem'de yayınlanmakta olan, hatta şu anda yakalayabileceğiniz efsane dizilerden..."
 • "tom selleck'in uğruna indiana jones rolünü oynayamadığı dizi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  hiç konotatif anlamları üzerine analizi yapıldı mı bilmiyorum (ki 80'lerde yapılmazdı, ayıptı, asker yönetime el koyduydu), ama magnum'un higgins'in kapatması olduğu şimdi bakınca çok bariz geliyor. sen öyle endamlı ince sesli adamın altına ver ferrariyi, ona evini aç, bi de üstüne yüzünden cinsel früstrasyon aksın, biz de bunu "canım olayları o işte" diye görmezden gelelim. yok öyle. chasing amy'de hooper'ın dediği gibi, "magnum was a sister" canım. higgins'in latin ve zenci merakını da burda söylemeden geçmeyelim.


  (frank n furter - 22 Eylül 2006 13:18)

 • comment image

  cocukken star1 de boluk porcuk cok severek izledigim ve dvdsinin cıktıgını ogrenince hemen edinip bastan izlemeye basladıgım 80'ler dizisi.

  (bkz: seksenlerde cocuk olmak)

  eski donanma subayı ozel dedektif thomas sullivan magnum, milyoner best seller yazar robin masters tarafından hawaii'deki malikanesinin guvenliginden ve konuklarının agırlanmasından sorumlu eski ingiliz subayı jonathan quayle higgins'in kurdugu guvenlik sistemini test etmesi icin ise alınmıstır. magnum, robin's nest isimli malikanenin konuk evinde kalmaktadır ve guvenlik testlerinin yanı sıra kendi ozel dedektiflik islerinide yurutmektedir. donanmadan tanıdıgı helikopter pilotu theodore "tc" calvin ve simdinin kulüp isleticisi orville "rick" wright en yakın arkadaslarıdır. ve olaylar gelisir...

  dizi hakkında bir kac gereksiz ama ilginc bilgi vereyimde tam olsun

  robin masters, charlie's angels'ın charlie'si gibi hic gozukmez ama bir bolumde truman capote'nin vücuduna ve orson welles'in sesine sahip bir kisi olarak tasvir edilmistir.

  jonathan quayle higgins'in james bondun yaratıcısı ian flemming'den esinlenerek yaratıldıgı soylenmektedir.

  orville "rick" wright, ismi rick olmamasına karsın bu adı kullanmaktadır, tc ve magnum haric kimse adının orville oldugunu bilmez. eger rick, magnum'a karsı gelirse, alaycı bir sekilde gercek adının tum hawaii'ye acıklanacagı seklinde santaja maruz kalır


  (arroz chaufa - 24 Şubat 2008 19:08)

 • comment image

  bir çok sahnesinde tom selleck'in kullandığı ferrari,o zamanlar televizyonda görebileceğimiz tek ferrari olduğu için gönüllerde ayrı bir yer işgal eden nostanjik dizi.


  (minca - 27 Mayıs 2002 19:11)

 • comment image

  tom selleck'in başrol için düşünüldüğü ama kıllı abimizin yapımcılara siktiri çekmesiyle meçhule yelken açan bir cameo'su bulunan efsane dizi...


  (seyuranto - 5 Kasım 2008 21:32)

 • comment image

  tam adi magnum p.i. olan, basrolunu tom selleckin oynadigi dizi. isimdeki p.i. "private investigator" anlamina gelir. diziden aklimda kalan en onemli unsur bu magnum amcanin boyuna posuna, bıyığına bakmadan yazlık site çıtırı gibi kısacık şortlar giymesi ve bu şortlarin deve kadar boyda feci komik görünmesiydi.


  (gobel - 5 Ocak 2004 00:38)

 • comment image

  sinek olarak tabir edilen ufak helikopterlerden bir tane edinmek istememin yegane sebebi olan dizi.

  ayrıca hayal meyal hatırladığım kadarıyla tom selleck bir bölümde bilgisayarda üç boyutlu bir oyun oynuyordu. o oyunu da merak etmekteyim zira elemanımız taştan bir binada labirent içinde geziniyordu yamulmuyorsam.. elinde silah var mıydı hatırlamıyorum. doom veya doom'un atası olabilecek bir oyun olabilitesi mevcuttur.


  (doktor civan bey - 14 Temmuz 2014 16:09)

 • comment image

  tıpkı kara simsek gibi tvem'de yayınlanmakta olan, hatta şu anda yakalayabileceğiniz efsane dizilerden...


  (l i o n - 16 Mayıs 2015 18:18)

 • comment image

  amerika* gibi, televizyon kuşaklarının aslanın ağzında olduğu dönemde yayınlanan, 1980 den 1988'e kadar düşmeyen bir ilgiyle takip edilen ve star1'in bize verdiği en güzel hediyelerden, heyecan dolu tom selleck dizisi. babalarımız ya da büyüklerimiz bize küçük ev'leri, dallas'ları, kaçak'ları nasıl bize anlatıyorlarsa, bizim de çocuklarımıza anlatacağımız dizilerden biridir. aslında hiç de orjinal olmayan bir konuya sahip olmamasına rağmen bizi cezbetmesi belki o kıpkırmızı, hastası olunacak ferrari'den, belki de o harika plaj evindendi. tek hatırlayamadığım nokta, tom selleck'in o ingiliz asilzadesine neden yardım etmek zorunda kaldığıydı.
  araba hastası olan küçük afacanlar için stingray'in bir çeşidiydi bu dizi; hem konusu, hem de otomobil güzellikleri sebebiyle.


  (seyuranto - 22 Aralık 2005 23:46)

Yorum Kaynak Link : magnum p.i.