Çıkış Tarihi     : 16 Kasım 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Komedi
Taglar             : man,aging,friendship
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Chuck Lorre Productions , Netflix , Warner Bros. Television
Yönetmen       : Andy Tennant (IMDB)(ekşi), Beth McCarthy-Miller (IMDB)(ekşi), Donald Petrie (IMDB), Chuck Lorre (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Chuck Lorre (IMDB)(ekşi),Alan J. Higgins (IMDB)(ekşi),David Javerbaum (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Michael Douglas (IMDB), Alan Arkin (IMDB)(ekşi), Sarah Baker (IMDB)(ekşi), Nancy Travis (IMDB)(ekşi), Danny DeVito (IMDB)(ekşi), Jenna Lyng (IMDB), Casey Thomas Brown (IMDB), Ashleigh LaThrop (IMDB), Graham Rogers (IMDB), Melissa Tang (IMDB), Emily Osment (IMDB), Susan Sullivan (IMDB), David Astone (IMDB), Lisa Edelstein (IMDB), Ramon Hilario (IMDB), Leon Milne Jr. (IMDB), Cedric Begley (IMDB), Ann-Margret (IMDB), Yolanda English (IMDB), Sahsha George (IMDB), Anoush NeVart (IMDB), Azie Tesfai (IMDB), Tacey Adams (IMDB), Jeremy Andorfer-Lopez (IMDB), Christian Barillas (IMDB), Willam Belli (IMDB), Corbin Bernsen (IMDB), AnaSofia Bianchi (IMDB), Melody Butiu (IMDB), Kenny Cooper (IMDB), Delon de Metz (IMDB), Nikiva Dionne (IMDB), Eddie Edwards (IMDB), Kirstin Eggers (IMDB), Claudia Elmore (IMDB), Elliott Gould (IMDB), Alice Haig (IMDB), Jessica Jones (IMDB), Arthur Joseph (IMDB), Lainie Kazan (IMDB) >>devamı>>

The Kominsky Method (~ El método Kominsky) ' Dizisinin Konusu :
The Kominsky Method is a TV series starring Michael Douglas, Alan Arkin, and Sarah Baker. An aging actor, who long ago enjoyed a brush with fame, makes his living as an acting coach.


 • "tam benim sevdiğim tarzda hayatın içinden olayları gerçekçi bir şekilde yansıtan dizi. keşke böyle yapımların sayısı artsa."
 • "michael douglas’ın, cami de mihrap da yerinde şeklinde arzı endam ettiği dizi. (bkz: olgun erkeklerden hoşlanıyorum demenin farklı yolları)"
 • "sade, basit, içten, oyuncu performansı muazzam, şakalar kararında, dramı kararında yani her şey olması gerektiği gibi kısacası. netflix’ten beklenmeyecek güzellikte."
 • "yanlış oyuncuya ödül verilmiş dizidir,alan arkin uzak ara dizinin en iyisi."
 • "bir dizinin golden globe almasina ancak bu kadar sevinebilirdim!"
 • "netflix'e ödediğim paranın bu aylık hakkını veren dizidir. bu platformda izlediğim en kaliteli işlerden birisi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ilk 5 bölümü için, keyifle izlediğim bir dizi oldu diyebilirim. vakit geçirmek için izlenebilecek bir dizi olmuş. özellikle dramatik sahnelerde dahi, komedi ile drama arasında bir denge kurmaya çalışmaması sanırım diziyi izlememi sağlıyor. yaşlılık, yalnızlık ve prostat sorunları ile aranız iyiyse, çok sıkılmadan izleyebileceğiniz bir yapım. (ayrıca alan arkin'in huysuz ve tam bir piç gibi davranarak çevresi ile etkileşim kurması, yaşlılıkta dönüşeceğim karakter için güzel bir rol model oldu. tabii prostat muayeneleri hariç...)


  (anadolu felsefesi - 17 Kasım 2018 03:24)

 • comment image

  çok keyifli bir dizi. her bölüm 30 dk altı. toplamda 8 bölüm. bu yüzden saatler içerisinde bitirdim ilk sezonu. diziyi chuck lorre (two and a half men, the big bang theory) hazırlamış. michael douglas'la alan arkin başrolde. siz de bu aralar sayıları artan "yaşlı usta oyuncuları buluşturan yapımlar"ı seviyorsanız bir şans verebilirsiniz. dizi ölüm, yaşlılık, yaşlılığın getirdiği hastalıklar (özellikle prostat), yaşlılıkta cinsellik, oyunculuk, ebeveynlik ve dostluk üzerine bir dizi. tamamı sürükleyici, tamamı komik. hiçbir anında ileri sarma ihtiyacı hissetmedim. douglas'la arkin'i birbirleriyle didişip duran dost rollerinde izlemek epey eğlenceliydi. yani tabii ki mükemmel bir dizi değil, ama keyifli vakit geçirtiyor. umarım netflix 2. sezonu onaylar da yaşarsak seneye bu zamanlarda dizi döner. gerçi narcos'la aynı gün yayınlamaları yanlış oldu, zira bu yüzden yeterince dikkat çekmeyebilir.


  (sherlock holmes 90 - 17 Kasım 2018 09:32)

 • comment image

  michael douglas ve alan arkin'in, ama özellikle alan arkin'in harikalar yarattığı bir mini dizi olmuş.

  komedi diye geçiyor lakin değil, hayatın içinden oldukça gerçek bir dizi. gerçek sorunlar, gerçek üzüntüler, gerçek mutluluklar, gerçek kişiler görmek istiyorsanız, dostluğu ve aşkı görmek istiyorsanız muhakkak izlemeniz gereken bir dizi bu. kısacık bölümler, başladığı gibi bitiyor; ama o kadar dolu ki sahneler, zamanda görelilik kuramına canlı şahit oluyorsunuz.

  mutlaka izlenecekler listeniz olsun bu dizi.


  (mjorate - 17 Kasım 2018 13:36)

 • comment image

  tam benim sevdiğim tarzda hayatın içinden olayları gerçekçi bir şekilde yansıtan dizi. keşke böyle yapımların sayısı artsa.


  (objektif bakis - 18 Kasım 2018 12:34)

 • comment image

  michael douglas’ın, cami de mihrap da yerinde şeklinde arzı endam ettiği dizi. (bkz: olgun erkeklerden hoşlanıyorum demenin farklı yolları)


  (melania80 - 22 Kasım 2018 17:56)

 • comment image

  minnos iki arkadasin (ki 46 senedir arkadaslarmis) hayatlarini mukemmel dogallikta anlatan, tadi damakta kalan netflix dizisi. michael douglas’i zaten severiz ama alan arkin’da tek kisilik dev kadro olmus.


  (duwalya - 24 Kasım 2018 01:19)

 • comment image

  sade, basit, içten, oyuncu performansı muazzam, şakalar kararında, dramı kararında yani her şey olması gerektiği gibi kısacası. netflix’ten beklenmeyecek güzellikte.


  (dunyanin karsisindaki ev - 24 Kasım 2018 02:27)

Yorum Kaynak Link : the kominsky method