Çıkış Tarihi     : 26 Ağustos 2018 Pazar, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Cinayet,Drama,Heyecanlı
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  World Productions
Yönetmen       : Thomas Vincent (IMDB)(ekşi), John Strickland (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Jed Mercurio (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Stuart Bowman (IMDB)(ekşi), Tom Brooke (IMDB)(ekşi), Claire-Louise Cordwell (IMDB), Vincent Franklin (IMDB)(ekşi), Nicholas Gleaves (IMDB), Keeley Hawes (IMDB)(ekşi), Pippa Haywood (IMDB), Stephanie Hyam (IMDB), Richard Madden (IMDB), Gina McKee (IMDB), Paul Ready (IMDB), Richard Riddell (IMDB), Sophie Rundle (IMDB), Shubham Saraf (IMDB), Matt Stokoe (IMDB), Ash Tandon (IMDB), Nina Toussaint-White (IMDB), David Westhead (IMDB), Bella Padden (IMDB), Grant Crookes (IMDB), Matthew Stagg (IMDB), Martin Johnson (IMDB), Jorge Leon Martinez (IMDB), Anjli Mohindra (IMDB), Daniel Moore (IMDB), Steve Owles (IMDB), Sheyi Akindele (IMDB), Gordon Corera (IMDB), Laraine Dix (IMDB), John Humphrys (IMDB), Jo Jasani (IMDB), Martha Kearney (IMDB), Laura Kuenssberg (IMDB), Kerri McLean (IMDB), John Pienaar (IMDB), Sophie Raworth (IMDB), Nick Robinson (IMDB), Belal Sabir (IMDB), Wendy Albiston (IMDB), Faraz Ayub (IMDB) >>devamı>>

Bodyguard (~ Guardaespaldas) ' Dizisinin Konusu :
Geçmişin gizli servis ajanı Frank Farmer 'ın(Kevin Costner), tehlikeli bir hayranı tarafından tehdit edilen ünlü pop yıldızı Rachell (Whitney Houston)nı koruma göreviyle yolları kesişir.. Önceleri, gözü güvenliği sağlamak dışında birşey görmeyen koruma ve özgürlüğüne düşkün pop yıldızı hiç anlaşamaz. Fakat daha sonra aralarındaki gerilim, aşka dönüşür. Kalbinin kapılarını aşka kapamış olan adam, aşkı ve sorumluluğu arasında sıkışıp kalmıştır. Sonuda elbette aşk galip gelir ..


 • "genelde verdikleri mesaj basit ve nettir, içeri girmek istiyorsan ya amın ya damın olacak..."
 • "bildiğimiz fedai."
 • "bu fani dunyada (bkz: arkadasa bakacaktim) yalanini en cok duyan kisi."
 • "kiralık ayı."
 • "damsız girilmeyen mekanlarda içerdeki popülasyon dengesini sağlamaya yönelik dış cephe kaplaması, abazansavar."
Facebook Yorumları
 • comment image

  o zaman ben de bir 2. bölümün finalinden bir cümle ile bitireyim.

  "nothing complicates my job. it's to protect you."

  bence ilk 2 bölüme damgasını vuran en bomba cümle budur. kahkaha attırmıştır 2. bölümün final sahnesinde.


  (berk1905 - 31 Ağustos 2018 18:31)

 • comment image

  nedense insanlar tarafından bar kapılarında bekleyen azmanlar ile karıştırılan güzide insanlar..
  çalıştıkları günler (ki memur gibi her gün çalışamazlar..) yaklaşık 12-15 saat arası ayakta dururlar. bu da haliyle büyük bir sabır, dikkat ve dayanıklılık gerektirir. her dem tetikte olmak zorundadırlar.. örneğin kodamanların katıldığı bir konferansta insanlar sahnedekinin yaptığı özenle seçilmiş esprilere kahkahalar atarken bodyguarlara dikkat ederseniz gözleri kalabalığı sertçe taramaktadır..çünkü büyük olasılıkla sahnedeki espri yapan zata yapılacak muhtemel saldırıyı gözlemektedirler.. bazı bazı 10 dakika cenin pozisyonunda yatmak için büyük şeyler feda edebilecek duruma gelirler çünkü hiç oturmazlar. bu da bel ve bacak ağrılarından kıvrandırır garipleri.. ancak bunun karşılığını iyi ücretle alırlar yani çok iyi kazanırlar..


  (eleventh american esme has met - 1 Mayıs 2005 15:28)

 • comment image

  bir kaç şekilde bu kişileri ele almak daha doğru olur.

  - öncelikle kapı bodyguardları

  bu kapı bodyguardı olan arkadaşlardan olmak için o kadar çok şey bilmenize gerek yok 1.85 ve üzeri bir boyunuz olsun orta derecede kaslı bir vücudunuz olsun boyunuz ile aynı kiloda veya üzerinde olsun gayetde bir barda bodyguard olabilirsiniz. çok zor birşey değil. hele birde biraz yabancı diliniz varsa kesin işi kaptınız.

  - yakın korumalar

  bu abilerimizin boyu o kadar önemli değildir zaten bğir çoğuda insan azması değildir fakat bir çoğu olmasada profesyönel tarzda kariyer yapmış olanlar jean claude van dammeayarında adamlardır g.tünüzden şırıngayla kan çekebilme yetenekleri fazlası ile vardır. bir çoğu en azından 1 yakın dövüş tekniğinde ustadır. aynı zamanda bu abiler silah taşıyabilir ileri derecede araç kulklanabilir taşıdıkları silahları iyi bir şekilde kullanabilirler. ayrıca yabancı dil v.s konusundada iyilerdir. özellikle yurtdışında amerika - rusya gibi ülkelerde bu işi ciddi ciddi yapanlar 3 - 4 yabancı dili konuşabiliyor yakın çatışma silahlarının hepsini rahatlıkla kullanabiliyor boks - judo gibi yakın dövüş tekniklerinde uzmanlaşıyorlar.


  (opucugu bekleyen kurbaga - 11 Aralık 2012 19:43)

 • comment image

  bazı erkelerin sevgililerinin yanındaki hallerine verilmesi gereken isim. bu tip erkekler tam bir bodyguard gibi davranırlar. kız 5 dakikalık yere gidecekse bile oraya bırakırlar, çıkışta kapının önünde hazır beklerler. kızın bir dediğini iki etmezler. ellerini iki dakika bırakmazlar. etrafa bu benim gadınım, benim korumam altında bakışları atarlar. her saat telefonla rapor alırlar. garip insan formlarıdır.


  (crvena zvezda - 4 Temmuz 2010 21:36)

 • comment image

  kevin costner'lı filmin katana ile tül kesme sahnesi, aslında cüneyt arkın'ın eski bir filminde kudüs ya da urfa'daki haçlı kalesini ziyaret eden bir müslüman komutan olarak kılıç, önce ortadaki çelik barları sonra da kenarda süs niyetine duran tüllerin havaya atılma sonrası düşerken kesilmesi şekildeki sahneyle büyük benzerlikler gösteren film.


  (stocky2001 - 21 Aralık 2009 10:41)

 • comment image

  damsız girilmeyen mekanlarda içerdeki popülasyon dengesini sağlamaya yönelik dış cephe kaplaması, abazansavar.


  (jr - 7 Kasım 2007 21:33)

Yorum Kaynak Link : bodyguard