Çıkış Tarihi     : 03 Mayıs 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Komedi,Drama
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  CBS Television Studios , Gloria Sanchez Productions , Visualized
Yönetmen       : Kat Coiro (IMDB)(ekşi), Geeta Patel (IMDB), Amy York Rubin (IMDB), Minkie Spiro (IMDB)(ekşi), Abe Sylvia (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Liz Feldman (IMDB)(ekşi),Kelly Hutchinson (IMDB),Abe Sylvia (IMDB)(ekşi),Rebecca Addelman (IMDB)(ekşi),Njeri Brown (IMDB),Anthony King (IMDB),Emma Rathbone (IMDB),Kate Robin (IMDB)
Oyuncular      : Christina Applegate (IMDB)(ekşi), Linda Cardellini (IMDB), James Marsden (IMDB)(ekşi), Max Jenkins (IMDB)(ekşi), Sam McCarthy (IMDB), Luke Roessler (IMDB), Brandon Scott (IMDB)(ekşi), Diana Maria Riva (IMDB), Keong Sim (IMDB), Edward Asner (IMDB), Valerie Mahaffey (IMDB), Telma Hopkins (IMDB), Haley Sims (IMDB), Grapevine (IMDB), Suzy Nakamura (IMDB), Chelsea Spack (IMDB), Blair Beeken (IMDB), Marcus Brown (IMDB), Lily Knight (IMDB), Steve Howey (IMDB), Olivia Macklin (IMDB), Rick Holmes (IMDB), Beth Littleford (IMDB), Owen Robinson (IMDB), Tiffany Yvonne Cox (IMDB), Ericka Kreutz (IMDB), Gloria Calderon Kellett (IMDB), David Douglas (IMDB), Tara Karsian (IMDB), Jen Kober (IMDB), Lynn Andrews (IMDB), June Carryl (IMDB), Amir M. Korangy (IMDB), Felice Heather Monteith (IMDB), Erik Rondell (IMDB), Deborah Theaker (IMDB), Tom Virtue (IMDB), Louisa Abernathy (IMDB), Adora Soleil Bricher (IMDB), Soledad St. Hilaire (IMDB) >>devamı>>

Dead to Me (~ Muertos para mí) ' Dizisinin Konusu :
Tuhaf bir mizah anlayışına ve öfke sorunlarına sahip bir kadın olan Jen, genç yaşında dul kalan bir kadındır. Jen’in kocası cinayete kurban gitmiştir. Kocasının acısını atlatamayan Jen’in hayatı kendisinden tamamen farklı bir karaktere sahip olan özgür ruhlu bir kadın olan bir kadın ile tanıştığında bambaşka bir hal alır. İkisi arasında güçlü bir arkadaşlık filizlendiğinde Jen’in yaşamında köklü değişiklikler meydana gelir.


 • "ing. bana ölü."
 • "(bkz: dark comedy)bir günde tüm bölümlerini izledim. tam peş peşe izlemelik. sonlara doğru daha da sürükleyici dizi."
 • "hem dram, hem mizah dizisi. başlayanlar ilk bölümlerde sıkılabilir fakat daha sonra dizi yerine oturuyor. sevdim."
 • "- ouch!-- sorry- it's okay"
Facebook Yorumları
 • comment image

  bu neymiş diye açıp, bayağı takıldım kaldım bu diziye.
  7. bölüme geldim, her an bişey oluyor insan bırakamıyor yahu..

  ayrıca christina applegate'in estetiksiz, dolgusuz, botoxsuz yüzüne bakmaya doyamıyorum, "güzel yaşlanmak" ahanda budur.


  (delimine - 13 Mayıs 2019 10:40)

 • comment image

  adam mckay ve will ferrell ikilisinin yapımcılığını üstlendiği dizi. birlikte yaptıkları filmler, funny or die'lar yetmiyormuş gibi bir de dizi işine el atmışlar.

  christina applegate, married with children'dan; linda cardellini ise freaks and geeks'den beri neredeyse hiç değişmemiş. kadınların yüzüne iki çızık atmışlar sanki. o da bize ayıp olmasın, bakıp kahrolmayalım diye. yüce rabbim, daha 30'uma gelmeden pörsümüş dede taşşağına benzedim. olacak iş mi bu şimdi?

  --- spoiler ---

  aggretsuko jen -yaşadıklarına bakarsak-, nispeten sağlam kalmayı başarabilmiş. insanlar ona "cen yhaa, öfke prblmn vr sieeee" deseler de iyi dayanmış. yav sen git, meme kanseri riskini ortadan kaldırmak için mastektomi ol, kocan sana bir daha dokunmasın. dokunmadığı gibi kınayt onlayn pazarından koca memeli genç kız bulsun, kıza "karım öldü, memeler fora" desin. günün birinde kocanı arabayla ezip kaçsınlar, kaçan kişi evine yerleşip üzerinden vicdan mastürbasyonu yapsın. öldüğü için yas tuttuğun adam seni çoktan öldürmüş olsun. ulan ben, yürürken ayakkabımın bağcığı çözülüyor deyu sinir krizi geçiriyorum, demek bunlardan birini yaşasam...

  yalnız bu judy tam akp'li haaa... fakirlerinden değil tabii, zenginlerinden. vur kaç olayına girmesine rağmen ona buna sempatiklik yapmaya çalışıyor, işte ne bileyim tütsü yakıyor, kutsallık diyor, çakra makra din min adı altında saçma inançlarını yaşıyor. aha tam güveneceksin derken hooop eski nişanlısını satıp adamın parasını hacılıyor. jen'e sözde iyilik yapması da "çalıyor ama çalışıyor"a girse... her devrin adamı pezevenk.

  judy sempatikliği, binali yıldırım sempatikliğine eşdeğer. *binali de sempatikmiş ya.
  ---
  spoiler ---


  (nice tnetennba - 11 Mayıs 2019 00:01)

 • comment image

  netflix'in eh boş kalmayalaım, mayıs ayı için bir yapım sunalım fikri ile çıkmış dizi. kötü de değil iyi de değil.
  izlenir mi? izlenmeyecek gibi değil. ama izlenmezse de pek kayıp olmaz.
  hafif eğlenceli gibi, hafif dram gibi ama dizide bir olmamışlığı hissediyorsun. ihtimalle güzel konu, kötü kurgu ve oyunculuktan dolayı hissediyorsun bunu.

  öyle karakter gelişimiymiş, gizemlerin açıklanmasıymış gibi derin mevzular beklemeden, sit com olsa olacak tatta bir konu üzerine giden bir kadın hikayesi aslında. pozitif ayrımcılığı bununla yapabiliriz belki.

  --- spoiler ---

  dizinin ilk 2 bölümünü farklı bir fikirle yazıp, sonrasında olayları başka yöne kaydırmanın daha doğru olacağı sanılmış. zira ilk 2 bölümde anlatılanlar ile, 6. bölümde gelinen nokta çok kısa zamanda gereksiz bir gelişim gösteriyor.

  tek şaşırdığım şey, steve'in ölmemiş olmasıydı ama onun dışında gelişen olaylar biraz saçmaladı. ana karakter jen fena değil gibi ama henüz karar veremedim. saçmalama olayları çok senaryoda. ne alaka ki kadın o eve yerleşiyor, orada ortak bir hayat dönüyor falan. ehhh denecek bir mevzu üzerine gidiyorlar işte

  ---
  spoiler ---

  5,5/10


  (yuzbinbaloncuklu - 13 Mayıs 2019 09:52)

 • comment image

  hem dram, hem mizah dizisi. başlayanlar ilk bölümlerde sıkılabilir fakat daha sonra dizi yerine oturuyor.
  sevdim.


  (tunalizade - 11 Mayıs 2019 18:45)

 • comment image

  netflix'in, kazaya kurban giden kocasının yasını tutan ve öfke sorunu olan jen*ile şok edici bir sırra sahip özgür ruhlu judy*arasındaki güçlü arkadaşlığı konu edinen kara komedi dizisi. ilk bölüm itibariyle gayet izlenebilir duruyor, dizi kıtlığı çekilen yaz döneminde iyi gider diye düşünüyorum.


  (mjorate - 3 Mayıs 2019 16:01)

Yorum Kaynak Link : dead to me